×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. septembris, 2012
Drukāt

Latviešu soprāns Kristīne Opolais debitēs Cīrihes operā

Foto - LETAFoto - LETA

Svētdien, 23.septembrī, latviešu soprāns Kristīne Opolais debitēs Cīrihes operā, dziedot titullomu Leoša Janāčeka operas “Jenūfa” jauniestudējuma pirmizrādē, aģentūru LETA informēja kultūras un izklaides aģentūras “Četras saules” sabiedrisko attiecību vadītāja Liene Jakovļeva.

Šī būs pirmā Opolais satikšanās ar Jenūfas lomu.

Jaunā iestudējuma režisors ir Dmitrijs Čerņakovs, bet tā muzikālais vadītājs ir diriģents Fabio Luizi.

Jauniestudējumā Opolais skatuves partneri būs Mihaela Martensa, kura dziedās Atslēdznieci, Hanna Švarca būs Vecāsmātes lomā, Kristofers Ventris uzstāsies kā Laca, bet Siguldas opermūzikas svētku klausītājiem pazīstamais tenors Pavols Bresliks izpildīs Stevas lomu, kuram šī būs pirmā loma Cīrihes operas trupas solista ampluā.

Savukārt diriģents Luizi ar operas “Jenūfa” jauniestudējumu, kas ir pirmā Janāčeka opera viņa karjeras laikā, sāks savas Cīrihes operas muzikālā vadītāja gaitas.

“Darbs ar režisoru Dmitriju Čerņakovu, kā allaž, ir smags, bet ļoti aizraujošs. Viņa traktējumā operas libretā veiktas būtiskas izmaiņas, piemēram, Atslēdzniece nemaz nenoslīcina Jenūfas dēliņu, bet, būdama iekšēji ļoti nelaimīga un vientuļa, paslēpj to mājas bēniņos, lai pēc Jenūfas kāzām paturētu to sev. Mūsu iestudējumā daudz spēcīgāk akcentēts tas, ka Jenūfa mīl Stevu un ar Lacu precas, sāpju plosīta. Mana Jenūfa cieš daudz vairāk pazemojumu, nekā to ierasts redzēt citos traktējumos, dzīve viņu smagi sit,” stāstīja Opolais.

Nākamajā sezonā Opolais atgriezīsies Cīrihes operā, lai operas “Jenūfa” iestudējumā dziedātu kopā ar Latvijas Nacionālās operas skatītāju iemīļoto čehu tenoru Pāvelu Černohu Stevas lomā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+