×
Mobilā versija
Brīdinājums +14°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
5. jūlijs, 2013
Drukāt

Latviešu svētzīmes – enerģētiskas, sargājošas, dziedinošas (6)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

– Kam mums svešas zīmes, mandalas – citu tautu egregora spēks, ja esam bagāti ar savām senču svētzīmēm, kas ir enerģētiskas, aizsargājošas, pat dziedinošas, – teic māksliniece BRIGITA EKTERMANE. Nupat “Lauku Avīzes” izdevniecība laidusi klajā 2014. gada kalendāru “Latviešu spēka zīmes” ar mākslinieces zīmējumiem.

 

Emocionāli gaiši, latviski gleznojumi – katram mēnesim savs spēka raksts un tā skaidrojums.
– Patiesībā latviskums ir vienīgais mūsu pastāvēšanas veids pasaulē, tādēļ atgūsim ticību sev, iegūsim stiprinājumu, lietojot zīmes ikdienā, jo tās ierakstītas mūsu latviskajos gēnos.

 

Kāda gaisma būs mūsos – tādu atstarosim, kāda mīlestība būs mūsos – tādu sajutīsim pret sevi un citiem, kāds miers būs mūsos – tādā dzīvosim.

Pasaule ir skaista! Tai ir sava norišu harmonija, kas atklājas arī latviskajās zīmēs – senākajā informācijas un enerģijas izteiksmes formā. Zīme nav tikai glīts ornaments – cilvēces garīgās dzīves atspulgs un izziņas objekts, bet arī spēcīgs enerģijas avots. Māksliniece Brigita Ektermane to spējusi saskatīt, izjust un iemūžināt gleznieciski. Viņas bērnība pagājusi laukos Bauskas pusē.

– Mans sākums ir lauku vientulībā starp kartupeļu un vaivariņu ziediem. Tur nebija krāšņu, brīnumainu ziedu, kurus esmu vienmēr apbrīnojusi, bet tas bija labs fons, lai mācītos krāsu valodu. Studēju latvisko dzīves ziņu, no kuras ikdienā tik maz palicis pāri. Pamazām man atklājās latviešu aizsardzības zīmes un svētzīmes, kuras sāku iegleznot savos darbos.

Kā jau mēdz būt – arī viņas dzīvē bijuši kāpumi un kritumi…

– Visas grūtības, kas mūs skar, dziļākajā būtībā ir svētīgas, – spriež māksliniece.

Tāpēc, lai atgūtu spēkus, pašiedvesmu, smēlusies enerģiju folklorā, latviskajās svētzīmēs.

– Tieši zīmes un to simbolu izpratne ir viena no iespējām atgūt sirdsmieru, spēku, ticību un harmoniju, tās ir kā matrices, kas kosmisko enerģiju transformē dvēseles enerģijā.

Vēlāk dzīvojusi Ventspilī, tad pārcēlusies uz Rīgu, māksliniecei bijušas vairākas personālizstādes gan Latvijā, gan ārzemēs. Viņas dzīvesbiedrs – arhitekts, ģimenē ir divi dēli.

Zimes_kal_1

“Lauku Avīzes” izdevniecība laidusi klajā 2014. gada kalendāru “Latviešu spēka zīmes” ar mākslinieces zīmējumiem.

Ko izteic zīme?

Katras zīmes konkrētā iedarbība ir saistīta ar dabu, zemapziņu un domu. Zīmes ar savu enerģētiku ir spējīgas mainīt lietu raksturu, ietekmēt vidi, cilvēkus un notikumus.

Piemēram, vai esat aizdomājušies, kāpēc lietuvieši veikalu ķēdes “Maxima” logo izveidē izmantojuši senlatviešu zelta krusta zīmi (līdzīga reizināšanas zīmei)? Tā veicina izdošanos, veiksmi. Vai viņiem tirdzniecība neiet griezdamās?

Brigita skaidro, ka šis krusts enerģētiski ir spēcīgāks par ierasto statisko krusta zīmi, kurā enerģija ir apturēta, reglamentēta, bet zelta krusts ir kustībā – tas it kā ripo. Labklājībai un pārticībai mājās vajadzētu būt Māras zīmei vai Jumim – auglības simbolam. Taču jābūt arī piesardzīgiem – apgrieztais Jumis (ziemas miers) ir ar pretēju nozīmi, to kā aizsardzības zīmi var uzmest domās cilvēkam, kurš jums vēl ļaunu. Brigita esot ievērojusi kafejnīcu, kuras reklāmā bijis attēlots zaļš Jumis apgrieztā veidā, pēc gada kafejnīca bankrotējusi…

Ikdienā visnepieciešamākās ir aizsardzības zīmes, kuras mēdz izvietot pie durvīm, guļamistabā, pie bērna gultiņas… Ceļot māju, iecērt vai iededzina pamatos zīmes, lai pasargātu īpašumu no ugunsnelaimes. Ir pat zīme, ko liek skurstenī, lai mājā neiespertu zibens.

Automašīnā derētu aizsardzības zīme – Laimes slotiņa, kas pasargā no satiksmes negadījumiem, tehniskām kļūmēm. Brigita Ektermane atceras gadījumu, kad viņas dāvātā zīme izglābusi ģimeni – automašīnai ceļā nolūzis stūres balsta šarnīrs, taču cilvēki necieta. Dziedinošās zīmes noņem sāpes, atveseļo un aizsargā. Brigita, tās zīmējot, izmanto numeroloģiju.

– Zinot dzimšanas dienas datumu, izvēlos cilvēkam vēlamo krāsu, uz kuras fona izvietoju zīmi. Ar katru klientu aprunājos, lai izjustu viņa vajadzības. Ir zīmes, ko var nēsāt sev līdzi vai uzlikt sāpošai vietai. Reiz pie manis vērsās ārsts, kam bija onkoloģiska kaite ļoti smagā formā. Zem viņa gultas noliku Spēka zīmi – to veido no vairākiem simboliem, kuri stimulē dzīvības procesus, piesaista enerģiju, rada emocionālo līdzsvaru, aizsarglauku, neitralizē elektroierīču magnētisko starojumu. Ticiet vai ne, slimnieka veselība uzlabojās, viņš atguva ticību sev.

Sēdoša darba darītājiem iesaku zem krēsla novietot divu zaru dakšu krustu, kas spēcīgi piesaista enerģiju.

 

Zīme jāuzlādē

Brigita Ektermane, interesējoties par zīmju iedarbību, esot vērsusies pie vairākiem bioenerģētiķiem – gan vietējiem, gan ārzemju speciālistiem. Visi kā viens apstiprinājuši zīmju enerģijas spēku.

– Skatos televīzijā ekstrasensu cīņas un apbrīnoju cilvēku spējas. Varbūt arī pati nākotnē iedrošināšos pārbaudīt spēkus tādā veidā, taču pagaidām nejūtos tik pārliecināta, lai to darītu.

Brigitas gleznas ir kā meditācijas objekti, kam pievērst skatienu un piedomāt, lai vēlme piepildītos. Pārnācis mājās noguris, palūkojies uz ainavu ar svētzīmi un atgūsti harmoniju, mieru…

Atceros televīzijas sižetu, kurā rādīja mūsu sportistus – olimpiešus, kam ap roku bija aplikta rokassprādzīte ar Laimas slotiņu. Vai ikdienā zīmes ir tik vienkārši valkājamas?

Jālieto pārdomāti – tieši tur, kur tas ir vajadzīgs. Ar izpratni par nozīmi un jēgu. Tas ir arī radošu meklējumu un atklāsmju ceļš. Turklāt zīmei ir ne vien sava, bet arī tā cilvēka enerģija, kas to zīmējis. Manu darbu var uzlādēt, turot no abām pusēm plaukstās zelta krustā un izsakot savas vēlmes, lai tās piepildītos.

Vasaras un ziemas saulgrieži ir īpaši maģiski laiki, lai sevi aizsargātu ar zīmju spēku. Ziemassvētku vakarā, nevienam neredzot, ar vienu, nepārtrauktu līniju pareizi jāuzvelk lietuvēna krusts uz durvīm iekšpusē. Tas ir Dieva un Māras zīmes apvienojums.

Zīmes ieteicams uzvilkt ar krītu, vasku tā, lai tās nebūtu pamanāmas svešai acij.

– Kāda gaisma būs mūsos – tādu atstarosim, kāda mīlestība būs mūsos – tādu sajutīsim pret sevi un citiem, kāds miers būs mūsos – tādā dzīvosim. Nereti man jautā – kā cīnīties pret enerģētisko vampīrismu. Rītos, izejot no mājas, ieteicams noskaitīt: “Met, Dieviņ, zelta krustu/ Pār to manu dzīvošanu…”

 

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Kāda ir zīme aizsardzībai pret zibeni?

  2. Arī šis cilvēks tā īsti nesaprot ko dara…. Uz kāda pamata ir visi šie murgainie teksti un zīmes? Kādas mf Laimas slotiņas? Kārtējā mānīšana ar mērķi iesist naudu… Mērķauditorija: vidējs cilvēciņš, kurš nu grib kkam ticēt, Baznīcā taču neies, tur jau ar to zobenu un krustu (paši gan par vēsturi neko nejēdz), nu Krišnaīti arī nav savējie, tad nu re! Ir risinājums, vietējā kaluma fantazētāja-pūšļotāja! Bingo! Kkas ir izmurgots balstoties uz Brastiņu Ernesta 20-30 gadu fantāzijām, runā latviski, un aidā! Talismaniņi, paredzējumi u.t.t., protams par simbolisku samaksu vai pret ziedojumiem 🙂 Saknē jau nekas nemainās, bet LA ir labs, uzrunājošs tematiņš par ko diskutēt, piesaistīt uzmanību, tantei laba reklāma. Win-Win situācija, nu ja neaizdomājas par cilvēka dvēseli… Cilvēki, attopieties!

Draugiem Facebook Twitter Google+