×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
27. maijs, 2013
Drukāt

Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 1.jūnijā un 2.jūnijā no pulksten 9 līdz 17 norisināsies gada lielākie amatniecības svētki – Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus.

Šogad gadatirgū piedalīsies ap 500 amata meistaru no visas Latvijas.
Abās gadatirgus dienās Rietumu skatuvē visas dienas garumā norisināsies bagātīga kultūras programma. Līdztekus tautas deju ansambļu “Dancītis”, “Bitīte”, “Aspazija”, “Ritenītis”, “Baltābele”, “Greizie rati”, “Saules bērni”, “Kamolītis”, “Druva” un “Čiekurs” priekšnesumiem Rietumu estrādē ar dziesmām apmeklētājus priecēs “Dzīne”, “Tev un man”, “Skudriņas”, “Strauts”, ka arī folkloras kopas “Artava”, “Dvīga” un citi.
Lībiešu sētā 1.jūnijā pulksten 13 būs baudāms folkloras kopas “Laiva” uzvedums “Jāņu mācība”, savukārt 2.jūnijā pulksten 13 folkloras kopa “Skandinieki” izdziedās “Saules balsis”, “Jūras balsis” un “Jāņu ielīgošanu”.
1.jūnijā pulksten 10 Gadatirgus laukumā notiks Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus oficiālā atklāšana, bet no plkst.13 līdz 14 izstāžu zālē notiks tikšanās ar izstādes “Sāmu ģimenes astoņi gadalaiki” autoriem – Zviedrijas laikraksta “Västerbottens-Kuriren” fotogrāfu Tūrbjērnu Jākobsonu un žurnālistu Bertilu Vallīnu.
Šogad gadatirgū viesosies arī četri amatnieki no Zviedrijas, viņi iepazīstinās ar interesantām zviedru amata prasmēm un izstrādājumiem, kas Latvijā ir neierasti – stieplīšu pinumiem, tekstilmozaīku veidošanu, paklāju aušanu un īpašiem koka darbiem.
Gadatirgus ieejas biļešu cena pieaugušajiem būs trīs lati, pensionāriem – divi lati, studentiem – 1,50 lati, skolēniem – lats. Ģimenes biļete, kas paredzēta diviem pieaugušajiem un vienam līdz četriem bērniem, kuri ir vecumā līdz 18 gadiem, maksās sešus latus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+