Kultūra
Mūzika

Latviešu “Trīs tenori” ar lielkoncertu svinēs 20 gadu kopdarbu 16


Trīs Latvijas tenori – Miervaldis Jenčs (no kreisās), Nauris Puntulis un Guntars Ruņģis.
Trīs Latvijas tenori – Miervaldis Jenčs (no kreisās), Nauris Puntulis un Guntars Ruņģis.
Publicitātes foto

15. martā ar vērienīgu koncertu VEF Kultūras pilī trīs populārākie Latvijas tenori – Nauris Puntulis, Miervaldis Jenčs un Guntars Ruņģis – svinēs radošā kopdarba 20 gadu jubileju, informēja producents Jānis Kļaviņš.

Jubilejas lielkoncertā “Trīs Latvijas tenori” atskatīsies uz šajos gados padarīto, kā arī būs sarūpējuši kādu jaunu pārsteigumu.

“Pavasaris. Mums, “Trīs Latvijas tenoriem”, jau divdesmit. Vai tas ir daudz vai maz, grūti teikt. Mēs jūtamies labi, ja klausītājiem ir labi. Tāpēc savā jubilejā gribam jums dāvāt pavasari sirdī caur mūsu dziedātajām dziesmām,” saka LNO solists, tenors Guntars Ruņģis, savukārt operdziedātājs Nauris Puntulis atzīst: “Esmu noilgojies pēc šāda koncerta. Mūsu trijotnei kādu brīdi nav bijis tāda lielkoncerta, kurā būtu tik plašs muzikālais spektrs, daudz jaunrades un viesu.”

Kolēģu teikto papildina dziedātājs Miervaldis Jenčs: “Dzelzs putns lido virs Rīgas jumtiem no tālām zemēm. Pie tiem, kuri gaida, gaida mūs dziedot. Saviem Tenoriem parasti saku: nav nekā labāka par šo. Tenori bija, ir un būs!”

“Šajos divdesmit gados ar lieliem panākumiem ir nodziedāti neskaitāmi koncerti, apgūts brīnišķīgs repertuārs no klasikas līdz pat popmūzikai. Laika gaitā tenoriem izveidojusies lieliska sadarbība ar labākajiem latviešu komponistiem un populāriem skatuves māksliniekiem. Trīs Latvijas tenoru neatkārtojamās balsis ir iemūžinātas mūzikas albumos, kuru pārdošanas rādītāji ir sasnieguši rekordu cienīgus rezultātus. Bet pats galvenais – dziedātāji ir iemantojuši nedalītu tautas mīlestību,” uzsver Jānis Kļaviņš.

Koncertā piedalīsies etnomūzikas grupa “Tautumeitas”, komponists Juris Kulakovs, dziedātāji Sonora Vaice, Laimis Rācenājs, Dainis Skutelis, pianisti Gints Bērziņš un Juris Kristons, ģitārists Mārcis Auziņš un citi viesi. Muzikālo pavadījumu nodrošinās Jelgavas bigbends Raita Ašmaņa vadībā.

LA.lv