×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. septembris, 2014
Drukāt

Latviešu un igauņu bērnu kino dodas uz Norvēģiju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sācies Kristiansandas (Norvēģija) bērnu filmu festivāls, un tajā būs redzamas arī vairākas spēlfilmas un animācijas filmas no Latvijas, portālam LA.lv pastāstīja Rīgas Starptautiskā kino festivāla Mediju un sabiedrisko attiecību koordinators Kaspars Beķeris.

Iespēja iepazīstināt Norvēģijas lielākā bērnu kino festivāla skatītājus ar pašu mājās veidotām filmām radusies, pateicoties sadarbībai starp Rīgas Starptautisko kino festivālu (Rīgas SKF), Just filmu festivālu Tallinā un norvēģu Kristiansandas bērnu filmu festivālu, stāsta Beķeris.

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbības projekts paredz kino festivālu apmaiņu ar aktuālakajām bērnu un jauniešu filmām. Septembrī filmas tiek rādītas Norvēģijā, novembrī – Igaunijā, bet decembrī sadarbības partneru bērnu filmu programma atceļos uz Latviju pirmā Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros.

“Aizsākot trīs valstu sadarbības projektu, Rīgas Starptautiskais kino festivāls uz Norvēģiju ved jaunāko latviešu filmu izlasi. Kristiansandā šogad būs skatāma daudzviet pasaulē godalgotā Jāņa Norda filma “Mammu, es tevi mīlu”, Berlīnes kinofestivālā pirmizrādītās studijas “Animācijas brigāde” īsfilmas “Vāsa” un “Sārtulis”, kā arī Nila Skapāna jaunākā plastilīna animācija “Spoku stunda”. Filmu apmaiņas ietvaros Kristiansandā tiks izrādītas arī jaunākās igauņu animācijas filmas “Limonādes stāsts” un “Miriamas pūķis”, kuras decembrī būs skatāmas Rīgas SKF norises laikā,” pastāstīja Beķeris.

Rīgas Starptautiskā kino festivāla laikā no 2. līdz 12. decembrim Bērnu un jauniešu filmu programmas ietvaros tiks izrādītas kā spēlfilmas, tā animācijas no dažādām Ziemeļvalstīm un Igaunijas. Viens no programmas akcentiem nenoliedzami būs zviedru enfant terrible Lūkasa Mudisona, kurš negaidīti pievērsies bērnu kino veidošanai, “We Are the Best!” (Mēs esam labākie!), kas izvirzīta šī gada Eiropas Kinoakadēmijas balvai un pērn pirmizrādīta Venēcijas kino festivālā. Otrs programmas lepnums – Ulrikas Bengts “The Disciple”(Māceklis), ir vizuāli izsmalcināta, dramatiski ļoti spēcīga somu vēsturiskā drāma un Somijas izvirzītā kandidāte Oskara nominācijai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+