×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2014
Drukāt

Latviešu uzņēmēja izvērš viesnīcu biznesu Spānijā (1)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

A man walk in front of the Extremadura stand at the International Tourism Trade Fair (FITUR) on January 30, 2013 in Madrid. Delegations will attend the edition of the FITUR fair to promote each country's tourist industry. AFP PHOTO/ PEDRO ARMESTRE

Uzņēmēja no Latvijas Ilze Aleksa nu jau vairāk nekā divus gadus darbojas savā viesnīcas biznesā Spānijā, Vidusjūras piekrastes Kosta del Solas kūrortā Marveljā. Patlaban uzņēmēja apsver iespēju paplašināt biznesu un paņemt nomā vēl kādu viesnīcu, biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja Aleksa.

Patlaban Aleksa no ēkas īpašniekiem nomā nelielo “Hotel Alicia” ar 18 numuriem, kuros var izmitināt 40 viesus. Šo biznesu viņa ir mērķtiecīgi meklējusi, vēl dzīvojot Latvijā – internetā biznesa sludinājumu portālos meklējot iespēju paņemt nomā viesnīcas biznesu tieši Marveljā. Tas uzņēmējai prasījis aptuveni gadu.

Uzņēmēja skaidroja, ka viņai nepieder viesnīca, viņai pieder tikai bizness, nevis ēkas un iekārtas. Par viesnīcas biznesa īri viesnīcas īpašniekiem ir jāmaksā fiksēta mēneša maksa, kas nav atkarīga no viesnīcas apgrozījuma vai ieņēmumiem, taču nevēlējās atklāt, kāda ir šī maksa. Tāpat Aleksa maksā visus ar biznesu saistītos nodokļus Spānijas valstij.

Uzņēmēja skaidroja, ka maldīgs ir reklāmu radītais priekšstats, ka Kosta del Solā ir 362 saulainas dienas gadā. “Es arī sākumā domāju, ka tūrisma sezona ilgs astoņus vai deviņus mēnešus, bet īstenībā sezona ir tikai četri mēneši gadā,” sacīja Aleksa.

Tāpēc esot nācies domāt, kā aizpildīt viesnīcu pārējā laikā un Aleksa specializējusies Latvijas sportistu izmitināšanā, kuri brauc uz Spāniju trenēties. Tie ir skrējēji, riteņbraucēji, triatlonisti, biatlonisti. Sportistu izmitināšana netiek sarunāta ar šo sporta veidu federāciju pamata, bet gan uz privāto kontaktu pamata.

“Šo sportistu dēļ mēs varam izdzīvot arī nesezonā, lai gan daudzas viesnīcas visā Kosta del Solas piekrastē šajā laikā tiek slēgtas,” skaidroja Aleksa.

Profesionāli skrējēji viesnīcā bieži apmetas ziemas periodā no februāra līdz aprīļa vidum, kad ir labvēlīga temperatūra sportiskām aktivitātēm dabā. Parasti tā ir triju nedēļu treniņu programma sportistiem. Vasarā “Hotel Alicia” ir daudz jauni cilvēki no Lielbritānijas, Zviedrijas un citām valstīm. Viesnīcu iecienījuši arī daudzi tūristi no Krievijas, kuriem patīk, ka viņus viesnīcā apkalpo arī krievu valodā, stāstīja Aleksa.

Viņa sacīja, ka viesnīca iekļauta daudzu rezervācijas aģentūru piedāvājumos un tūristi to sameklē paši. Pirmajā darbības gadā esot klājies grūtāk, bet pēc tam, kad viesi “Hotel Alicia” jau ir ciemojušies, tālāk informācija tiek nodota draugiem un paziņām, tāpēc arī tūristu piesaiste pārsvarā notiek uz personisko kontaktu pamata.

Viesnīcā bez Aleksas vēl strādā divi darbinieki, kas arī ir no Latvijas. Darbiniekus uzņēmēja arī esot uzaicinājusi uz personisku kontaktu pamata. Ja izdosies paplašināšanās un tiks paņemta nomā vēl kāda viesnīca, tad arī uz to darbinieki tiks uzaicināti no Latvijas.

Aleksa stāstīja, ka “Hotel Alicia” ir ģeogrāfiski un klimatiski labvēlīga vieta viesnīcas biznesam, viesnīca atrodas 700 metrus no pludmales un trīs kilometrus no kalniem. Tā atrodas netālu no Gibraltāra, sasniedzamā attālumā ir Seviļa, Malaga, Ronda, Granada, arī kalnu slēpošanas kūrorts Sjerra Nevada ir neliela auto izbrauciena attālumā.

Viesnīca “Hotel Alicia” atrodas 50 kilometrus no Spānijas dienvidu piekrastes lielākās pilsētas Malagas, kur ir tuvākā starptautiskā lidosta. Malagai ir ērts savienojums ar lielākajām Eiropas pilsētām, bet tiešie regulārie reisi no Latvijas līdz Malagai patlaban netiek īstenoti, sacīja Aleksa, piebilstot, ka arī pati mēdz sagaidīt viesus lidostā un ar savu automašīnu nogādā viņus līdz viesnīcai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai finansējuma atbalsts ļaus palielināt biznesu? Uzzini cityfinances.lv

Draugiem Facebook Twitter Google+