×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. jūnijs, 2017
Drukāt

Latviešu uzņēmēji Lielbritānijā jau cieš zaudējumus Brexit dēļ (4)

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Britu mārciņas kursa straujā krituma dēļ latviešu uzņēmēji Lielbritānijā jau ir cietuši zaudējumus, un tiek paustas bažas par Brexit politikas tālāko ietekmi uz biznesu, – šovakar vēsta “LNT Ziņas” reportāžā no Lielbritānijas.

Līdz ar izstāšanos no vienotā tirgus, visticamāk, tiks ieviesti muitas tarifi. Galvenās neskaidrības uzņēmējdarbības tālākai plānošanai ir neziņa, cik lieli būs ievedmuitas tarifi un vai piemēros visām preču grupām.

Latvijas būvniecības uzņēmums “Skonto Plan” Lielbritānijā uzstāda ēkām alumīnija fasādes un logus. Vidējā summa par objektu – 10 miljoni mārciņu, bet mēdz sasniegt arī 20 miljonus. Taču tā kā galvenie izdevumi ir eiro un pret valūtas svārstībām savlaicīgi nenodrošinājās, jo neticēja referenduma negatīvajam iznākumam, šis Latvijas uzņēmums cieta no Brexit, – intervijā “LNT Ziņas” stāsta “Skonto Plan” izpilddirektors Raimonds Freimanis.

“Pagājušajā gadā tas mums ienesa visai prāvus zaudējumus, jo valūtas kurss samazinājās līdz pat 25%, un uz atsevišķiem projektiem tas mums nesa zaudējumus,” – atzīst uzņēmuma vadītājs.

Taču tagad šim Latvijas būvuzņēmumam Lielbritānijā galvenais jautājums ir par turpmāko imigrācijas politiku un darbaspēka kustību. Kā stāsta Freimanis, “Skonto Plan” lielākā daļa speciālistu un būvnieku tiek pieaicināti no Latvijas: “Vislielākais nezināmais, kādi būs šie nodarbinātības, ieceļošanas, uzturēšanās noteikumi.”

Šis būvuzņēmums cer, ka Brexit plānotā muitas politika ietekmēs viņu vienu no galvenajiem konkurētspējas faktoriem – visu būvmateriālu ievešanu no Latvijas. Tieši cenā lētie materiāli no Latvijas ļāva šim uzņēmumam apsteigt britu kompānijas. “Skonto Plan” izpilddirekotrs atzīst: “Par cik procentiem uzliks ievedmuitu, par tik procentiem tas mūs sadārdzinās. Mēs ceram, ka mūsu materiāls nebūs tajās produktu grupās, kuriem būtu ieinteresēti uzlikt ievedmuitu.”

Par gaidāmajām izmaiņām satraucas arī pēc finanšu apgrozījuma mazāki latviešu uzņēmēji Lielbritānijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Nu,bet tas jau bija sagaidāms,angļiem beidzot apnika,kad viņi nav saimnieki savā zemē.Tie,kas strādā,lai strādā,laiks rādīs,kā tālāk tas viss izveidosies,nav ko raudāt pirms laika!

  2. Laba ziņa Latvijai!

  3. Pietiek izplatīt baumas,riebjas to lasīt,labāk skatieties kas notiek šajā valstī.

    • Nepamanīji, ka tas viss attiecas arī uz ŠO valsti? Uz tirgotājiem , kas pārdod savus produktus uz Lielbritāniju? Tie vairs nevarēs pārdot. Neviens te tālāk par savu desu un pensiju neredz.

Draugiem Facebook Twitter Google+