×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. marts, 2016
Drukāt

Latviešu vīrieša sajūtas Andra Dzenīša “Vīriešu dziesmu” spogulī

Pētera Vīksnas fotoPētera Vīksnas foto

Alternatīvais kamermūzikas festivāls “Sansusī” 13. aprīlī plkst. 20 Zirgu ielas koncertzālē ielūdz uz koncertu “Vīriešu dziesmas”, LA.lv pastāstīja festivāla pārstāve Ilze Tormane.

Komponists Andris Dzenītis: “Būs par mašīnām un alkoholu, bet būs arī par pašpalīdzības literatūru, Raiņa ikdienu, piedauzīgām domām un sajūtām, par to brīdi, kad sieviete paziņo ko svarīgu un to, cik patiesībā mēs, kungi, esam trauslas dvēseles. Beidzot varēsim parunāt līdzvērtīgi sieviešu presei par to kā “mēs, puiši jūtamies”. Varbūt mani kāds sauks par seksistu, bet pētot drukāto mediju piedāvājumu, izklaides raidījumus televīzijā, interneta vietnes, kuras paredzētas tikai mums, sievietēm, ne reizi vien radies priekšstats, ka vienīgi sieviete tiek pozicionēta kā jūtīga, emocionāla dvēsele, kura izcīna smagas, sarežģītas psiholoģiskas cīņas, kurai ir īpašas vajadzības un tikai viņa ir apveltīta ar vēlmi pēc pasaules sakārtotības un tikai viņas ir vajadzība īpaši lutināt un saudzēt.”

A. Dzenīša “Vīriešu dziesmu” cikla spogulis ir latviešu vīrietis, kura domu un izjūtu atspulgs ir latviešu mūsdienu dzejnieki un mazāk pazīstami latviešu dzejas klasiķi. Latviešu vīriešu – dzejnieku – Kārļa Vērdiņa, Māra Ruka, Imanta Tilberga, Aivara Eipura, Krišjāņa Zeļģa, Žebera, Pētera Ķikuta, Ingus Bērziņa, Girta Kokneviča teksti, vīrieša – komponista Dzenīša mūzika. Divu vīru – Armands Siliņa un Alda Liepiņa muzikālas burvestības.

Koncertā piedalīsies Armands Siliņš (baritons) un Aldis Liepiņš (klavieres, balss), kā arī Ieva Parša (mecosoprāns). Šajā vakarā skanēs Andra Dzenīša vokālie cikli “Vīriešu dziesmas” pirmā un otrā (pasaules pirmatskaņojums) burtnīca un “Dagdas paralēles”.

Koncertā skanēs arī “Dagdas paralēles” (asociatīvi izvilkumi no tām virknējas iestudējumā “Dagdas skiču burtnīcas” pērnā gada rudenī), kurām par pamatu ņemts Raiņa aprakstīts kontrasts starp sievišķo un vīrišķo pasaules uztveri, maigums un vienkāršība pret pamatotu un nepamatotu nervozitāti un sakāpinātību. Šoreiz koncertā dzirdēsim pilnu darba versiju, basa balsi pielāgojot baritona iespējām, bet paturot Ievas Paršas brīnumaino mecosoprānu un Alda Liepiņa klavierspēli.

Trešais alternatīvais kamermūzikas festivāls “Sansusī” norisināsies 12.-14. augustam Aknīstes novada brīvdienu mājā “Susēja”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+