×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
5. marts, 2015
Drukāt

Latviešu “Žanna d’Arka” beidzot nokļūs pie skatītājiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

6. martā koncertzālē “Rīga” pirmizrādi piedzīvos muzikāla izrāde – Zigmara Liepiņa un Jāņa Jurkāna radītā “Žanna d’Arka”, kas būs jau otrais nesen izveidotā Latvijas Jaunatnes teātra iestudējums. Tā centrā – ticība, karš un cilvēka pārliecība. Izrādes titullomā redzēsim dziedātāju Gintu Krievkalni.

Mūzika un dziesmas, ko sarakstījuši komponists Zigmars Liepiņš un dzejnieks Jānis Jurkāns, tapušas 1979. gadā, kad toreizējā Latvijas Drāmas teātrī režisora Valda Lūriņa vadībā tika iestudēta izrāde “Žanna d’Arka”. Diemžēl iestudējums līdz skatītājiem tā arī nenokļuva – padomju cenzūra to aizliedza, uzskatot, ka dziesmās ir pārāk daudz pretvalstisku tekstu, kurus padomju Latvijas skatītājiem nebūtu vēlams dzirdēt.

Šobrīd, pēc producenta Jura Millera iniciatīvas, izrādes “Žanna d’Arka” jauniestudējums top nesen izveidotā Latvijas Jaunatnes teātra (LJT) paspārnē. Teātris sevi piesaka kā kādreizējā Jaunatnes teātra tradīciju turpinātājs un turpmāk darbosies koncertzāles “Rīga” paspārnē. Tā pašreizējais mākslinieciskais vadītājs un režisors Ivars Lūsis teic, ka teātra atjaunošana ir liels radošs un profesionāls izaicinājums, “taču tas ir absolūti nepieciešams, jo gandrīz ceturtdaļgadsimtu Latvijas jaunatne un bērni teātra jomā ir bijuši bāreņu statusā – viņiem domātās izrādes lielākoties tapa pēc pārpalikuma principa, nevis mērķtiecīgi veidojot jaunatnes kultūrpolitiku”.

“Žanna d’Arka” Ivara Lūša vadībā ir jau otrā jaunizveidotā LJT izrāde, sekojot bērnu izrādei “Un atkal Pifs”. Izrādes radošajā komandā strādā tērpu mākslinieks Dāvids, scenogrāfs Kristaps Skulte un izrādes muzikālais vadītājs Kristaps Krievkalns.

Galvenajā, Žannas d’Arkas lomā, skatītāji redzēs dziedātāju Gintu Krievkalni, kas pērn debitēja arī J. Millera producētajā muzikālajā izrādē “Eslingena”. Dziedātāja līdz šim piedalījusies vairākos ar Z. Liepiņu saistītos projektos, koncertuzvedumā “Kapteiņa stāsti”, arī atjaunotajā rokoperā “Lāčplēsis”. Dziedātājas skatuvisko šarmu un vokālās dotības šā gada sākumā varējām novērtēt arī televīzijas ekrānos, kad viņa kopā ar Mārtiņu Ruski konkursā “Supernova 2015” izpildīja dziesmu “Debesis”. Savukārt Žannu d’Arku bērnībā izrādē atveido Patrīcija Ksenija Cuprijanoviča, kas līdz šim veiksmīgi piedalījusies vairākos vokālistu konkursos.

“Man ir īpašs prieks, ka jauniestudējumā piedalās divi kādreizējā Jaunatnes teātra aktieri – Ivars Brakovskis un Rūdolfs Plēpis, kā arī virkne spožu dažādu Latvijas teātru aktieru – Jānis Jarāns, Raimonda Vazdika, Jānis Kirmuška, Edgars Lipors, Dainis Porgants un citi,” atklāj I. Lūsis.

Varbūt noder

Izrādes: 6. III 19.00; 20. IV 19.00; 5. V 19.00; 14. V 19.00.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Cenas: EUR 10 – 20.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+