×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. jūnijs, 2016
Drukāt

Latviešu zemnieki pēc GPS signāla nozagtu traktoru atrod Lietuvā; mobilizē rīcībai arī citus (23)

1. Kā notika zādzība Z/s "Lejas Palsāni"

1no4
karte_5

Veiksmīgi pārdzīvojuši vērienīgu zādzību, Viesītes novada Saukas pagasta zemnieku saimniecības “Lejas Palsāni” saimnieki vēlas mobilizēt sabiedrību un valsts iestādes cīņā ar lauksaimniecības tehnikas un citu mantu zagļiem no Lietuvas, no kuriem daudzus gadus cieš pierobežas iedzīvotāji. Tikai retajiem izdevies savu mantu atgūt. “Lejas Palsānu” ļaudīm laimējās, bet raizes bija lielas. “Situācija ar zagļiem no Lietuvas ir gadiem ielaista, viņi zog lielākoties veiksmīgi un paliek nesodīti. Robeža ir vaļā, policisti sūdzas, ka viņiem nav degvielas un cilvēku, lai rīkotu reidus. Mēs vēlamies apkopot informāciju par pēdējo gadu garnadžu sirojumiem, lai varētu vērsties pie varasvīriem. Protams, arī mums pašiem jāuzmanās un jāiegulda resursi drošības uzlabošanā, bet visam ir savas robežas,” pārliecināta zemniece Diāna Broka.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Andris Zellis atzīst, ka zagtās lauksaimniecības tehnikas pēdas pārsvarā ved uz Lietuvu, bet Lietuvas kolēģi stāstot, ka viņu valstī zog arī mūsu iedzīvotāji – tiesa, par traktoriem gan neesot dzirdēts. “Lietuvas policisti skaidro: tas tāpēc, ka latviešu zemnieku tehnikai var brīvāk piekļūt, lietuvieši vairāk rūpējas par drošību. Jautājums par policijas resursiem nav būtiskākais. Lauksaimniekiem vairāk pašiem jāuzmana sava tehnika.” Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, piekrītot, ka mantiskās zādzības pierobežā vēl joprojām ir aktualitāte, sola: “Esmu lūdzis Valsts policijai sagatavot informāciju par minēto noziedzīgo nodarījumu tendencēm un nepieciešamības gadījumā esmu gatavs pārrunāt aktuālos jautājumus ar Lietuvas iekšlietu ministru.”

“Lejas Palsānu” saimnieki Diāna Broka ar dēlu Tomu Broku un dzīvesbiedru Andri Baidecki dzīvo Saukas pagasta centrā Lonē, kas ir piecus kilometrus no viņu 430 govju un teļu kūts, citām ēkām un teritorijas, kur atrodas arī tehnika. Vakara slaukšana beidzas ap desmitiem vienpadsmitiem vakarā. Rīta slaukšana sākas piecos no rīta. Strādnieks vienmēr paliek uz vietas. 27. maija naktī viņš arī nakšņoja darba vietā, taču neko ne dzirdēja, ne redzēja. Ir videokameras, telpas slēgtas, signalizācijas, taču drošības pasākumi laikam nebija pietiekami, lai atbaidītu zagļus. Arī kaimiņu tuvumā nav.

Kad deviņos no rīta fermā ieradās saimnieki, deviņus gadus vecais traktors “John Deere 6620” (tirgus vērtība 30 000 eiro) ar tam klāt pielikto pļaujmašīnu “Krone” (10 000 eiro) no sētsvidus bija pazudis.

Saimniece zvanīja policijai, bet puiši metās pie datora, lai pētītu videoierakstu.

“Divi zagļi pie traktora sāka rosīties pusčetros. Diemžēl redzami tikai silueti. Grābstās gar degvielas tvertnēm: džonim tā bija tukša, tāpēc viņi 60 litrus dīzeļa pārlēja no līdzās stāvošā belarusa. Pāris minūšu laikā traktors tika iedarbināts: aizdedze džonim ir vienkārša, bet signalizācijas nebija. Pulksten 3.50 traktors aizbrauca,” stāsta Toms.

Toties traktoram bija SIA “Autonams” uzlikta navigācijas sistēma (GPS). Diemžēl nebija aktivizēta GPS opcija, kas aizsūta uz saimnieka mobilo telefonu īsziņu, ka traktors sācis kustēties bez viņa klātbūtnes. “Tā jau nav, ka par zagļiem nedomājam, bet GPS uzlikām galvenokārt tāpēc, lai sekotu traktora degvielas patēriņam, atrašanās vietai, ātrumam. Mums kopš 1993. gada tikai daži metāla lūžņi pazuduši, bet pērn kaimiņam šķūni no tehnikas iztīrīja par 2000 eiro, citam – motociklu nozaga, netālajā Neretā zemniekam nočiepa lauksaimniecības ķīmiju. Sākām meklēt informāciju: pēdējā pusgada laikā vismaz pieci traktori šai pusē nozagti,” saka Diāna.

 1. Kā notika zādzība Z/s "Lejas Palsāni"
 2. Protams – uz Lietuvu!
 3. Lietuviešu sirojumiem jāpieliek punkts
 4. Viedokļi

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Mums ar Sedā krūmos iestūma jaunu jcb4cx. Nesapratu kapec vini bija tur atstaajusi… bet museejie dorņi dzīna samahodā. Paldies, jcb aizsargsistemai, nenoslaapeja signaalu.
  Der padomaat par gps signaliem. Vajag dažādās frekvencees un dažādos laikos. Jo vinu signaalu slaaapeetaaji slaaapee vienu signaalu. Ja ar otru iztrauceesiet. Varat vinneet slaapeetaajus….turaas letiņi

 2. Leiši pus Eiropu jau ir apzaguši. Pat Jūrkalnē un Pāvilostā visu savāc, kas nav piesiets.

 3. Pirms gadiem 7 musu tobrid 5 gadus vecais Belarus ari tika nozagts uzlauzhot dzels durvis. Lai leishi nemuld ka mums traktorus ka konfektes bernam var nozagt. Varetu padomat ka pashi vini traktorus blakus gultai liek.
  Par laimi toreiz leishos senotajs mezha bija uzgajis traktoru un policijai nozinojis.

 4. Interesanti jau sanāk, maksājam valstij nodokļus, lai mēs būtu drošībā un pasargāti, bet vēl pašiem jārūpējas par savu un savas mantas drošību. tad varbūt vajag piemērot nodokļu atlaides? Varbūt tāda valsts vara, kura nav spējīga nodrošināt savu pilsoņu un viņu īpašumus, mums nav vajadzīga?

 5. Pisec, dērīti aizdzīt, man b belarusu nospertu, būtu drsā mati, nebūtu ar ko uz mežu braukt. Rokas nocirst, vienīgā izeja, pzdc GPS, man pat prātā neienāktu tādu uzstutēt. Labi, ka dzīvoju kurratu pierobežā, tur tādi dullie ir maz, ja nosper, tad uz balli, vai līdz jūrai, cik dzirdējis esmu, bet ne savtīgos nolūkos (apdzērušies tīņi), pabrauc un atstāj.

 6. P.S Sadsarbotos ar zemessardzi

 7. Cik dzirdeju tad daudzi saka ka braukājusi divi lietuviesi pa Loni un baigi petijuši visu vai tad kameras nav piefikset?
  Ja policija sadarbotos butu daudz labāks efekts, ka tas bija iepriekš kad sadarbojas notika dažādas dežūras un tam lidzigi un tika ari atrasts nevis kā tagad!

 8. Ka jau traktors bija pamests, tad zagļi jau zināja, ka tas tiek izsekots. Un kā tad viņi zināja…….āaaa policija !!??:D

  • Nu bet.???patīk ka vai leišu komentāri”a jūsējie pie mums konfektes sper”a mēs lai atriebtos traktorus.???

 9. Ko tur brīnīties?! Leiši visu Skandināviju ir apzaguši un piesmējuši. Dienžēl jācieš arī mums (lielāko tiess dēļ auto nr.zīmes, kur LT ir ļoti līdzīgs LV, kas priekš Zviedriem un citiem ir “viens maiss”). Fenderē visu, kas nav piemetināts. Protams, tā ir tikai tautas daļa, tomēr reāli kaitinoši liekas jau visi leiši!!!

 10. Kautkādai robežu kontrolei tomēr jābūt.

 11. 2009. gadā, kad sāka likvidēt policiju, bija skaidrs, ka ir vajadzīgs vel viens Sēlijas novads. Gudrās galvas teica, ka nē! Tagad redzam rezultātu, visi cilvēku resursi un naudas līdzekļi paliek Jelgavā, līdz Jēkabpilij nonāk tikai pelavas! Tad nu vērojam rezultātu, un nekas nemainīsies vel daudzus gadus, jo ja pat tiktu izveidots atsevišķs reģions, cilvēku ta nav, kas strādātu…

 12. Nav brīnums, ka viņus pat ārzemēs necieš.

 13. Mūsdienu traktoru nevar nemaz tik viegli dzirdēt jo ir diezgan klusi nav jau kā bij padomju laiku tehnikai.

 14. Kaa var nedzirdeet kaa traktors iedarbinats. Domaaju ,ka viss bij sarunaats un tam stradniekam ieskiila piki lai uz kaadu stundu paliktu kurls.

 15. Visu cieņu “LA” Jānim Gruzdiņam, kurš tik uzskatāmi vizualizēja nozagtā traktora un pļaujmašīnas meklēšanas un atrašanas gaitu!

 16. Mums te Gailīšu pagastā Bauskas novadā, leiši vienam zemniekam vienu un to pašu MTZ 82 divreiz nofinglierēja, proces bija pirmo riezi ilgs, kamēr atgrieza. otro reizi jau tepat krūmos aiz robžgrāvja bija sākuši reizin’ātājos sadalīt.

 17. Cienu uzņēmīgus cilvēkus! Atbildēt

  Malači, ka bijāt uzlikuši GPS… un visu cieņu lielajai UZŅĒMĪBAI atrast traktoru Lietuvā …
  Bet tajā vienā mazā novadā bija nozagti 5 traktori, bet cik kopā Latvijā?

 18. Gada laikaa 25 kopiigi reidi. Unikaals saniegums, nabadzinji, laikam ir paarstraadaajushies. Un labaa sadarbiiba izpauzhaas laikam kopiigos dzerstinjos peec sanaaksmeem. Policija skaitaas…

  • Policisti ari ir cilveki tas ka valsts nedod lidzeklus Jelgavā viņi trukst ari. Aizsargāt varam vienigi paši sevi !!!?

   • Jā, trūkst viņi Jelgavā it sevišķi kad divus atstādināja par cilvēka piekaušanu un atstāšanu bez palīdzības.? vairāk mums tādus???

 19. Un strādnieks nedzirdēja un neko neredzēja…….traktoru IEDARBINAJA UN AIZDZINA.jOCĪGI.

Draugiem Facebook Twitter Google+