×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2016
Drukāt

Latviešu zemnieks tiesā uzvar vācu saimnieku (15)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

Liepājas tiesu nama administratīvā rajona tiesa apmierinājusi prasījumu lietā, kurā Talsu novada Balgales pagasta zemnieku saimniecības “Brečas” saimnieks Gunārs Brečis vērsās pret Lauku atbalsta dienestu (LAD) par viņam neizmaksātajiem vienotajiem platību maksājumiem par 2014. gadu (par 87,02 hektāriem). Kaut arī lietā atbildētājs bija LAD, latviešu zemnieks pēc būtības meklēja patiesību cīņā ar vācu zemnieku Udo Portmanu un viņa SIA “Auglīgas zemes” piederošajiem 27 hektāriem zemes.

Kaut arī intervijā pirms tiesas sprieduma pasludināšanas LAD direktores vietnieks Indulis Āboliņš man skaidroja, ka latviešu zemnieks no LAD ieturētos platību maksājumus par 2014. gadu atgūt nevar, jo bez saskaņojuma ar zemes īpašnieku Portmanu bija pieteicies maksājumiem, vakar Āboliņš atbildēja, ka jāsagaida pilns tiesas spriedums. Ja tiesas argumenti būs pārliecinoši, LAD maksās, ja ne – spriedums tiks pārsūdzēts. Savukārt vācu saimniekam var nākties maksājumus par 2014. gadu atmaksāt, ja tiesas spriedumā būs teikts, ka saimnieks nav apstrādājis savu zemi, jo gan LAD, gan tiesai viņš apgalvojis pretējo. Ja šī “kļūda” būs mazāka par 20% no visiem vācieša saimniecības tā gada saņemtajiem platību maksājumiem, viņam būs jāatmaksā daļa, ja lielāka par 20%, tad nāksies atmaksāt visu. SIA “Auglīgas zemes” 2014. gadā platību maksājumus saņēma par 103 hektāriem, līdz ar to izskatās, ka 27 hektāri var būt liktenīgi un Portmanam nāksies atmaksāt visu par 2014. gadu saņemto naudu – 10 230 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Kas ir raksta autors? Vairaki fakti nav patiesi. Ar kadam tiesibam tiek publiceta zemes (meza tur nebija) pirksanas summa! Raksts ir uzmeistsrots no Breca skatu punkta.

 2. Kaut kas nav skaidrs. Ja nav rakstiska nomas līguma, tas nozīmē, ka zemnieks darbojies nelikumīgi un, ne tikai nevar saņemt LAD maksājumus, bet viņam var nākties atbildēt zemes īpašniekam par nelikumīgām darbībām.

 3. Pie visa vainigs ir LAD butu tikai normali,ka platibu maksajumus var saņemt zemes īpašnieks (tas kurš ir noradits zemes gramatā) jeb tas kuram ir “Rakstisks” zemes nomas ligums.Kas tie par tadiem muķigiem mutiskiem nomas ligumiem.Tadi nevaretu.
  Gunāriņs arī ir “labais” es te uztaisiju nomas ligumu ar atpakaļ ejošu datumu.Ja krapas vienreiz,tad tads var krapties ari citreiz.

 4. Ja nepazistat klusē Ggunārs ir Lavieis

 5. Malaciis Gunār nepadodieies

 6. Es tikai nesaprotu, kur rakstā minēts, ka latviešu zemnieks uzvarēja tiesā? (spriežot pēc virsraksta)

 7. Es tikai nesaprotu, kurā mirklī rakstā bija teikts, ka tiesa beidzās ar Gunāram Brečim labvēlīgu spriedumu.. (spriežot pēc virsraksta)

 8. Pavisam, no cita skatījuma punkta ,kas tie par platību maksājumiem? Zemnieks īpašnieks vai nomnieks apstrādā zemi,audzē ražu ,novāc un pārdod ,tā pelna iztiku ,ja izdevumi lielāki par ieņēmumiem ,intesificē ražošanu vai pāriet uz citu nodarbošanos. Taču te no nodokļu maksātāju naudas ,vienalga vai no Latvijas vai citu ES dalībvalstu ,maksā viņam klāt 8000t,kāpēc?Tad jau kāds pin grozus mājās ,pārdod ,parāda kvīti un no nodokļu naudas viņam piemaksā klāt ,teiksim 5 eiro par katru nopīto un pārdoto grozu,kāpēc?

  • Manā skatījumā platību maksājumi ir Eiropas Savienības metode, kā panākt, lai pārtika maksātu tik, ka cilvēki varētu atļauties to nopirkt. Nav nekas neparasts, ka lauksaimmniecība tiek atbalstīta šī iemesla dēļ. Tā es kautkur lasīju, ka LPSR tam pienam, kas veikalā maksāja 22 kapeikas litrā, pašizmaksa bijusi 55 kapeikas. PSRS ar savu dotāciju sistēmu ekonomiski sabruka kā veca beka, ES vēl spēj to uzturēt.

 9. VĀCU SAIMNIEKS!!! Cik mīļi! Ar 700 gadiem bij par maz? Streļķi kapā apgrieztos, šo uzzinot …

  • Bija, bija par maz. Paskaties apkārt sapratīsi, ka latvietis tā arī vēl nav sapratis, ko nozīmē būt saimniekam savā zemē.

  • Bija bija par maz. Paskaties apkārt, tad sapratīsi, ka latvietis šodien nesaprot, ko nozīmē būt saimniekam savā zemē.

 10. Tie friči savu kundziskumu vēl nav atmetuši.

  • fricis “ņe pri čom”, bet “mūsu likumdevēji” gan ir cūkas:pie pārdošanas automātiski līgums zaudē spēku.
   Tā veicina krāpšanas: saslēdz līgumus, saņem naudas un fiksi pārdod citam. Un viss “likumīgi” !!!

   • Grūtups jau tai saulē, bet likums darbojas, ne tikai uz zemi, bet visiem īpašumiem, jābūt tikai galiem un papīrus sakārtot var pāris dienās

Draugiem Facebook Twitter Google+