Mobilā versija
+15.9°C
Līga
Piektdiena, 23. jūnijs, 2017
13. jūlijs, 2014
Drukāt

Latviešus aicina laivot Igaunijā, bet igauņus – Latvijā

Foto-LETAFoto-LETA

Akcijas “Upes ogas” laikā latviešu atpūtnieki tiek aicināti doties laivot populāros upju maršrutos Latvijā un Igaunijā, savukārt igauņi – laivot uz Latviju, tā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja projekta vadītāja Māra Alberta. Laivojot abās valstīs, ir iespēja laimēt brīvdienu atpūtu Igaunijā četrām personām.

Šogad, īstenojot Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projektu “Riverways”, Kurzemē ir attīrīta Tebras un Rīvas upe, kā arī cietokšņa kanāls Liepājā. Šīs vietas iepriekš bija laivojamas, tikai pārvarot neskaitāmus sanesumus. Tāpat Kurzemē, Vidzemē un Rīgas tuvumā pie upēm ir izveidotas jaunas atpūtas vietas.

Kā norāda “Riverways” projekta vadītāja Aiga Petkēvica, laivošana ir viens no aktīvās atpūtas veidiem, ar kuru var nodarboties ikviens. “Latvijā ir daudzi simti upju, kurās ir gan brasli, gan smilšakmens un dolomītu atsegumi, gan dižozoli, gan melnalkšņu sakņu vijumi, gan piejūras kāpas. Un liela daļa no šīm upītēm ir laivojamas. Atliek tikai izvēlēties jaunu maršrutu kādā no mazajām upītēm un doties to izpētīt.”

Arī Igaunijā latvieši var izbaudīt neapgūtus maršrutus. Dienvidigaunijā viena no populārākajām upēm ir Vehandu, bet laivošanai piemērotas būs arī mazās un mežonīgās Emajegi, Kepu, Elva. Savukārt Ahjas krastos ir unikālas, vairāk nekā 20 metrus augstas smilšakmens klintis.

“Iespējams, laivotājiem no Latvijas būs interesanti laivot Igaunijas jūras piekrastē, kur nav vajadzīgas īpašas prasmes braucienam pa jūru, kā tas varētu likties. Maršrutā no Hāpsalas līdz tuvākajām saliņām laivotājiem īsts baudījums būs siltais jūras ūdens drošajos un seklajos jūras līčos,” atklāj Petkēvica.

Lai noorganizētu laivošanu Latvijā un Igaunijā, ir jādodas uz mājaslapu “upesoga.lv”, kur apkopota informācija par laivu nomām un idejas upju maršrutiem.

Tie, kas akcijas laikā reģistrēs savu laivu braucienu gan pa Latvijas, gan Igaunijas upi, varēs laimēt atpūtu brīvdienās Igaunijā četrām personām – doties atklāt brīnumzemi bērniem Veru novadā, izbaudīt relaksējošu nedēļas nogali jūras krastā Lēnemā apriņķī vai pavadīt piedzīvojumu nedēļas nogali Otepē, Valgas apriņķī.

Laivošanas akcija norisinās līdz 15.novembrim.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+