×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. decembris, 2014
Drukāt

Latviešus biežāk nekā cittautiešus uztrauc ārējie apdraudējumi Latvijai 2015.gadā (15)

Foto: Gatis Dieziņš, RJCFoto: Gatis Dieziņš, RJC

Latvijas armija

Prognozējot, kā 2015.gadā mainīsies ārējie apdraudējumi Latvijai, latvieši daudz biežāk nekā cittautieši norādījuši, ka tie pieaugs. Tiesa, cittautiešiem nedaudz biežāk nekā latviešiem nebija viedokļa šajā jautājumā, liecina jaunākā “DNB Latvijas barometra” pētījuma rezultāti.

Tikmēr, raksturojot, kādi iekšējie un ārējie faktori apdraud Latviju, latvieši daudz biežāk nekā cittautieši atzīmējuši ārvalstu militārās darbības un iebrukumus. Līdzās tam latviešus nedaudz uztrauc arī iedzīvotāju degradācija (piemēram, nevēlēšanās mācīties un strādāt, alkoholisms). Tikmēr cittautieši uzskata, ka Latviju visvairāk apdraud ārvalstu ekonomiskās sankcijas un ekonomikas lejupslīde. Salīdzinoši bieži cittautieši atzīmējuši arī demogrāfijas problēmas.

Savukārt, izvērtējot, kas viņus apdraud ikdienā, latvieši biežāk nekā cittautieši atzīmējuši stresu un pārgurumu. Tajā pašā laikā cittautiešus vairāk biedē slimības un nabadzība.

“DNB Latvijas barometrs” tiek veidots katru mēnesi, un tajā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgā jomā. Vienlaikus sabiedrībai katru reizi tiek uzdots arī pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo iedzīvotāju vispārējā noskaņojuma izmaiņas.

anketa1

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Q ! Nebūsim “”remdeni””!Vai ir varianti?Mūs taču nīcina ārā.

 2. Ko tad var gribēt, ka pat Lembergs ar ZZS gaida ”atbrīvotājus” no NATO…

 3. ji latviešus nepārtraukti tracina ar saukli -krievi nāk. viņi gan maitas kā nenāk tā nenāk, bet tas jau nemazina baidišanas priekus

 4. nū. Latvijas patriõtiem nav padomā Pu†lerlandiešus sagaidīt ar ziediem!

  • viņi nemaz netaisās nākt, tā ka vari savus ziedus iebāzt…. vāzē

   • To tev Vešņakovs teica ? Tad nu gan tā būs taisnība. Tāpat kā par to Krievijas karaspēku Krimā.

    • un par ko es runāju?sastāstitas tev muļķibas, un tu klausies, tikmer musu treknie karakungi kļūst vel terknāki un sargā no ienaidnieka kas pat netaisās nākt. ko sargāt taisās? tukšu zemi? kas spēs aizbrauks, pārejie izmirs. paliks politiķi, ierēdņi un armija

 5. Jeruzeļskis aizbrauc uz ASV. Reigans šim izrāda Balto namu. Ieved vienā istabā, tur sarkana podziņa. Reigans: Ja es šo nospiedīšu, visa PSRS uzies gaisā. Jeruzeļskis neko. Ieved otrā istabā, tur vēl viena sarkana podziņa. Reigans: Ja es šo nospiedīšu, visa Eiropa uzies gaisā. Jeruzeļskis neko. Trešā istabā atkal podziņa. Ja to nospiedīšot, visa pasaule, izņemot ASV, uziešot gaisā. Tad Jeruzeļskis saka: Mums Radomā dzīvoja tāda pane Kovaļska. Viņai bija trīs naktspodi. Viens sudraba, viens zelta, viens platīna. Bet tik un tā, kad ienāca krievi, viņa pielika bikses.

 6. Man nav īsti skaidrs, ko mums te vajadzētu aizsargāt? Saeimu, varbūt valdību, kas par savu tautu neliekas ne zinis.

 7. Ja tie cittautiesi ir piezidusies ar putina propagandu?

  • gan ir tūdaliņi, jo viņus nepārtraukti baida rītā vakarā, tad lidmašīna garām aizlidojusi, tad kuģis jūrā peld… lūk ari rezultāts-ienaidnieka tēls, lai ir no kā bīties un ko nīst. galvenais lai politiķus liek mierā un tic uz vārda ka pie visa krievi vainigi

Draugiem Facebook Twitter Google+