×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
28. novembris, 2017
Drukāt

Agris Liepiņš: Daudzi nesaprot – prast krievu valodu vairs nav obligāti! (184)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Agris Liepiņš

Nevar klusēt, dzirdot, ka kautrīgie latvieši ir krievu valodas apspiedēji! Kā zaglis tirgus laukumā kliedz – ķeriet zagli, tā krievu skolu aizstāvji mītiņos kliedz – krievu valoda ir apspiesta! Kaut gan patiesībā apspiesta vēl joprojām ir latviešu valoda. Vai kāds var minēt piemēru, ka krievvalodīgo kolektīvs sāk runāt latviski, ja ierodas kāds latviski runājošais? Nemūžam! Parasti ir tā – latviešu kolektīvā uzrodas viens krievs, un viss latviešu kolektīvs kļūst krievvalodīgs! Latviešu televīzijas kanālos, intervējot krievus, žurnālists momentā pāriet uz slāvu mēli, un mums atliek vien lasīt titrus valsts valodā. Pat augsti stāvoši politiķi un valsts pārvaldes darbinieki, kuriem pēc likuma ir jārunā valsts valodā, runā krieviski, ja viņus intervē krieviski rakstošs preses izdevums vai televīzijas kanāls. Nevar gan teikt, ka šo situāciju kāds apzināti veido, mūsu tautas vienkārši ir ar ļoti atšķirīgu mentalitāti, dominē uzstājīgākie, latvieši stāv malā, pat ja likums ir viņu pusē.

Latviešus ir viegli apspiest, viņos vēl joprojām sēž padomju okupācijas gados iedzītās bailes, bet krievos – šajos pašos gados iegūtā pārākuma apziņa, ka krievu valoda ir pārāka par visām citām. Tas stipri jūtams, daudzi vēl joprojām nesaprot – PSRS vairs nav un prast krievu valodu vairs nav obligāti! Krievi parasti uzsver, cik labi ir zināt daudzas valodas, tikai paši nez kāpēc prot tikai savējo.

Bez mitas tiek runāts, ka reformas skolās vispirms kārtīgi jāizdiskutē, jārod kompromiss. Mēs jau diskutējam 27 gadus, krievu skolotāju un skolēnu vecāku viedoklis sen zināms – visam jāpaliek tāpat. Izvirzītais mērķis par izglītību vienīgi valsts valodā beidzot jānoved līdz galam, nevis tikai daļēji. Nevar paveikt iecerēto, visiem mūžīgi izdabājot. Nepamatota piekāpšanās sabojā pat labas ieceres, tas notiek arī tagad. Dzirdot, cik sliktā latviešu valodā runā skolēni, kuri piedalījās mītiņā, jāpiekrīt, ka vidusskolām pāriet uz latviešu valodu nebūs viegli. Pareizi būtu izglītības ēku sākt būvēt no pamatiem un mācības uzsākt latviski no pirmās klases. Valsts apmaksātajai izglītībai jābūt vienīgi valsts valodā, tāda prakse ir visās Eiropas valstīs. Aizbraucot dzīvot citur Eiropā, krievi bez kurnēšanas atdod savus bērnus vietējos bērnudārzos un negaida, ka par valsts naudu viņiem nodrošinās izglītību slāvu mēlē. Valsts valoda tiek apgūta no bērnudārza. Tas ir vislabākais veids, kā bērnam no mazotnes veidot saikni ar valsti, kurā viņa vecāki nolēmuši dzīvot un kurā viņam jāuzaug. Mazie viegli apgūst valodu un sadraudzējas. Bet, ja bērni no mazotnes tiek sadalīti, vēlāk viņi tā arī nesatiekas. Visiem Latvijas bērniem jāmācās kopā, kopā jādzied korī un kopā jādejo tautas dejas – tikai tad izzudīs divas nometnes, kuras joprojām mākslīgi tiek kultivētas mūsu valstī. Vienīgi kopā esot, var izveidoties sapratne, par ko priecājamies, par ko bēdājamies, kā šeit dzīvojam. Un šo sapratni diemžēl nevar iedot padomju kaluma pedagogi, kuriem pašiem tās nav un kuri dzīvo kaimiņzemes realitātē.

Kādā intervijā deputāts Pimenova kungs no “Saskaņas” trāpīja kā naglai uz galvas – valoda nav tikai valoda, tā ir kultūra. Viņš satraucās, ka krievu bērniem valsts grib to atņemt. Nē, grib nevis atņemt krievu kultūru, bet pievienot tai latviešu. Katra valsts atbalsta savu, nevis citas valsts kultūras attīstību. Nav pareizi, ka Latvijas izcili bagātā kultūra paliek sveša valodas barjeras dēļ. Bet sava kultūra mazākumtautībām jākopj pašām – tā, kā to gadu desmitiem ir darījuši latvieši trimdā – bez jebkāda mītnes zemes atbalsta. Patiesībā Pimenovs baidās zaudēt nevis kultūru, bet kontroli pār jaunatni. Viņš uztraucas, ka, no mazotnes runājot valsts valodā, krievu bērni iekļausies šejienes dzīvē un pārstās baroties vienīgi no Krievijas televīzijas raidījumiem. Bet mēs gribam, lai viņi iekļaujas.

Krievi par savu apspiešanu regulāri klaigā Rīgā, Maskavā un Briselē, bet latvieši klusē, kā ūdeni mutē ieņēmuši. Nezinātājam var likties – laikam Latvijā tiešām kaut kas nav kārtībā ar tām valodas būšanām. Tā vietā, lai skaļi skaidrotu, ka Latvijā joprojām valsts valoda ir īpaši jāaprūpē, mūsu kautrīgie deputāti nepārliecinoši un bez iemesla taisnojas. Te atkal parādās mūsu tik ļoti atšķirīgās mentalitātes – latviešiem no krieviem jāmācās uzstājība. Viņi rīkos protestus, vāks parakstus, bet pretī kā mūris stāvēs tikai izglītības ministrs. Jānovēl viņam izturība gaidāmajās kaujās. Varbūt arī mums jāvāc paraksti, jāstāv pretī šiem mītiņiem ar lozungiem, ka Latvijā ir tikai viena valsts valoda un izglītībai jābūt vienīgi valsts valodā.

Pievienot komentāru

Komentāri (184)

 1. Man gan liekas, ka krievu kopiena neuztver sevi Latvijā kā iebraucējus, bet gan kā patiesos šīs teritorijas saimniekus, kuriem nelabvēlīgi vēstures notikumi uz laiku atņēmuši to pakļautās teritorijas. Tomēr viņus uztur svēta ticība, ka tas tik uz laiku, ka drīz jau viņu varenā senču dzimtene piecelsies uz kājām un labos siguāciju, un atkal viņi te būs saimnieki. Un tāpēc viņi tā mīl Putinu, kurš dod mājienus un liek turēt roku uz pulsa. Un tāpēc nekāda integrācija nav iespējama.

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  ======

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 3. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 4. Apdauzītajam mazpisānam,saasinājums parasti sākas sestdienās,kad ārstam brīvdiena.

 5. Viss ir patiešām tā. Mēs paši vien esam vainīgi, kā piemērs, dzīvojot Īrijā, darba laikā mums aizliedza sarunāties latviski, jo bija aizdomas, ka mēs aprunājām kādu. Neievērojot šos noteikumus, runāt angliski, mēs tikām iespaidoti materiāli.

 6. Tik silti paliek, kad uz padomju laikā ražotas ierīces rakstīto nolasa “cē cē cē pē”. Esam uz pareizā ceļa.

 7. ka ne tikai “žurnālisti momentā pāriet uz slāvu mēli”.ne visi,protams.Bet!Pat tagadējais valsts prezidents,tas pats,kurš pēc ievēlēšanas “no sākuma ierāva” ūdeni,pēc neilga laika publiski paziņoja,ka ar krievvalodīgo presi runās krieviski.Un ar to nebija domāta Krievijas prese.Ja prezidents domā,ka uz viņu likums neattiecas,tad ko var gaidīt no vienkāršās tautas?

 8. Krieivja atpisies

 9. Mīlu šo kungu!!

 10. Tas es - latvietis Latvijā! Atbildēt

  Piekrītu par visiem 100!!!

 11. malacis Liepiña kungs, labi pateici!

 12. Agri, apēd Snickers, citādi atkal uzvedies kā vecene. Atbildēt

  Latvietis

 13. Vēl derētu pievērst uzmanību darba sludinājumiem un tiem darba devējiem, kas tos publicē: latviešiem bez krievu valodas prasmes nav iespējams atrast darbu, taču, nezinot latviešu valodu var dzīvot ,cepuri kuldams.

 14. Daudzi nesaprot – arī angļu valodu prast vairs nav obligāti. Runāsim tikai latviski, lai tie sīkaļas – UK, ASV un citi brauc šurp ar saviem tulkiem!

  • Kāds sakars? Ne par to te ir raksts asprāti

  • Ir milzīga starpība starp kaimiņzemes valodu vai starptautisku valodu, kā angļu valoda. Un neviens neuzspiež zināt angļu valodu, ja angliski runājošajam pateiksi, ka nesaproti angļu valodu viņi nebrauks augumā par to atšķirībā no krieviski runājošā!

 15. Paldies Agrim Liepiņam par aktuālo labo rakstu! Piemēram: “Tā vietā, lai skaļi skaidrotu, ka Latvijā joprojām valsts valoda ir īpaši jāaprūpē, mūsu kautrīgie deputāti…”

 16. Nav ko satraukties. Te daudzi vaļiņku troļļi mūs kacina.Pat to taču dod ´” babki”!

  • Kas attiecas uz daudziem,tad nepiekritīšu.Trīs augstākais pieci.Tas paņēmiens ar vairāku niku lietošanu jau viegli atšifrējams.Ir taču valodas īpatnības ,raksturīgi izteicieni u.t.t.

   • А сам ты не троль?! Грёбаный придурок! Atbildēt

    Tak ti i estj samij glavnij trolj! Ti na oklade ili postrochno poluchaesh? Na kazdom portale, s utra do nochi vsjo strochish i strochish. I ne lenj tebe, a platjatj to hotj normaljno!

  • te ir tikai viens vaļinku trollis,kurš sevi dažkārt dēvē par grafistu un ir ļoti aktīvs LA lasītājs un komentētājs.

   • Es saprotu, ka necienat latviešu valodu un neesat gatavs to iemācīties. Bet vai tad tik ļoti necienat arī savu mīļo krievu valodu, ka nemākat rakstīt? Varbūt analfabētisms. Pie tam, neglābjams.

 17. 21 g.s pilnīgi vienalga kādā valodā kurš mēļo, kam vairāk vajadzēs, tas pratīs vienmēr tā bijis un būs.

 18. Izskatās,ka daži kuri aicina piešķirt krievu val,Latvijā oficiālu statusu,nav lasījuši mūsu Satversmi,kur skaidri norādīts ka Latvijā Valsts val.ir Latviešu val.Līdz ar to nevienam nav tiesības darba vai sadzīves jautājumos uzspiest kādu citu val.
  Šādu uzspiešanu,vai Valsts val.ignorēšanu viennozīmīgi var uzskatīt par vēršanos pret LV Satversmi,ko katrā sevis cienošā valstī uzskata par ekstrēmismu.
  Šajā gadījumā ieteiktu vērsties pie mūsu ,daudziem tik mīļās kaimiņvalsts – krievijas prakses.
  Tur pie Ie.min.nodibināts centrs – E,cīņai ar ekstrēmismu.
  Piemēram Tatarstānā,pats svētais vladimirs,deva rīkojumu prokuratūrai izmeklēt KF Valsts val.ierobežošanu.Vispār ideja ir tāda,jūs tatāri varat runāt savā starpā kā gribat,bet ar Valsts nācijas pārstāviiem krieviem tikai krieviski.
  Starp citu,KF par aicinājumiem uz konstitūcijas pārkāpšanu ,krim.pants ir diezgan nikns līdz 10 gadiņiem.
  Kāpēc gan mums neņemt piemēru no kaimiņvalsts.Domāju ka rusņas faniem nevarētu būt nekādu iebildumu.

  • mes jau vairāk par divkosibu Atbildēt

   te runajam , par dubultstandartiem. bet tev kā jau nacistam kas uz saukļiem vien dzivo to nekādi neiestāstit. ja cīnamies tad cīnamies pret VISĀM SVEŠĀM VALODĀM, nevis tikai pret vienu konkretu. un satvermi neviens nenoliedz un neviens neuzspiež, negribi nerunā, bet tad nesudzies ka neviens negrib darbā ņemt.
   un ja jau satversmi piesauci, tad satversmē ir aizliegta diskriminācija pēc jebkāda principa, un diskriminācija tautibas dēļ ar nav atļauta, tad kāpec tu ar tādu nodarbojies?

   • ……un ja jau satversmi piesauci, tad satversmē ir aizliegta diskriminācija pēc jebkāda principa, un diskriminācija tautibas dēļ ar nav atļauta,…….
    Pilnīgi pareizi.Un tāpēc atteikšanās pieņemt darbā,tikai tāpēc ka neproti kādu tur svešvalodu kurai nav nekāda statusa ES ir diskriminācija.Tas ir Konstitūcijas pārkāpums.

    • redz tu jau atkal jauc kāpostus ar burkāniem Atbildēt

     darbā ņemot vajadzigas noteiktas prasmes pie kā ari valodas zinašanas pieskaitāmas ja darba devejam vajag, ja nevajag tad cita runa.

     • Kāpēc tieši krievu val?Atkārtošu vēlreiz.Krievu val.daudziem kuri dzīvojuši okupācijas laikā asociējas ar tolaik veikto rusifikāciju.Turklāt krieviski runājošo nekaunība Latvijā pārgājusi visas robežas.Latviešu programmā TV3 bērnudārza vadītāja atļaujas atbildēt krievu val.Turklāt kāda gaudošana sākās kad ministrs Gerhards atteicās sniegt interviju krieviski.
      Kas attiecas uz kr.val.prašanu darba vajadzībām.Tā vien izskatās ka krievijas krievi masveidā brauc uz Latviju lai iepirktos Maximā un Rimi un apmeklētu kinoteātrus.Vai kāds var iedomāties ka Francijā pieņemot darbā viesnīcas portje kā obligāta prasība būtu zināt vācu val?Vai piemēram Spānijā info telefonā skanētu ne tikai spāniski bet arī franciski?
      Vispār ES jau gadiem kā starptautiskā saziņas val.tiek lietota angļu val.Tā ir neitrāla un nevienam ,izņemot skreponoskijos,trešās Romas fanos,negatīvas emocijas neizraisa.

     • “Vai kāds var iedomāties ka Francijā pieņemot darbā viesnīcas portje kā obligāta prasība būtu zināt vācu val?”
      Mierīgi var! Un citur arī tas nav nekāds retums: palasiet Londonas Sun darba piedāvājumus – daudzi prasīs zināt arī spāņu, vai arī vācu vai arī krievu (kas īpaši populāri) valodu! Protams, paralēli angļu.
      Tā ļoti labus darbus var ātri atrast, teiksim, nu nedēļas laikā jau būsiet kādā birojā zem jumta, nevis sēņu laukā! Zinu, pēc pieredzes saku.

   • Labs, ja es Latvijā Latvietis gribu sazināties latviki, esmu nacists, ja krievs š it Latvijā grib runāt tikai krieviski, viņs ir antifašists, he dzelžaina laoģika

  • Zin, es reiz lasīju … Satversmē (?), kā Latvijā referendumu var ierosināt 10.000 vēlētāju. Vai bija referendums par šitā skaitļa mainīšanu? Gar satversmi nu jau nogrābstījušies tā, ka tā vairs nav māte, bet ..

 19. Dzīvojot blakus Krievijai, būtu muļķīgi nezināt krievu valodu. Saviem bērniem arī mācu, ka krievu valoda ir jāzin, protams arī angļu valoda. Jo es arī savā uzņēmumā nepieņemtu darbinieku kas nezin krievu valodu. Jo tas ir zaudējums biznesā. Jo biznesā aktīvākie tomēr ir krievvalodīgie! Bet galvenais kāda starpība tautībai, galvenais lai ir saprtne un tautu draudzība!

 20. Paldies A.Liepiņam,Anakondai utt..,liels fui cirvim grafistam,kurš rupji gānās mongoltatāru dialektā!

  • Eto takije ze urodi kak I ti! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! Ti ze vor, suka. Prekrati vorovatj chuzije niki!
   Nu, i chego vi dobilisj zapretiv russkij jazik?! Teperj rusofobstvo etogo sajta imeet oficialjnoje podtvejdenije! Bravo! Mozet poprobujete zapretitj latinskij shryft?!

   • Neviens Tev krievu šovenist neliedz runāt krievu valodā, bet valsts valoda ir Latviešu un par valts naudu arī ir jāmācās Latviešu valodā punkts!

    • V zopu sebe zasunj eti svoji punkti, ponjal! Mi toze platim nalogi, i mi toze estj eto gosudarstvo! I eto nashi deti, a ne vashi! Odna prostaja mislj – dlja togo chtobi znatj jazik ne objazateljno na njom uchitsja!

   • Ja krievu valoda būtu “aizliegta”,tad tu te krieviski nelamātos.Bet tu to visu laiku dari.Un angliski tu arī lamājies.Fui!Kaunies,grafist!

    • Vot skazi eto svojo “Fuj” moderatoram saita! Poprobuj napisatj hotj odin kommentarij russkimi bukvami, i posmotri rezuljtat. Takoj kommentarij uhodit v pustotu, kak bud to ego i ne bilo! Eto po tvojemu mneniju ne zapret, da?! A ljubim drugim alfavitom poljzovatjsja mozno, i kommentarij mozno napisatj hotj na arabskom, hotj na kitajskom jazikah! Tak to.
     A govorjat, u nas svoboda slova i demokratija. Ha, ha, ha!!!!!

  • Ir ruteņu vai izbijušā Hazāru kaganāta valoda, ko te, nezinu kāpēc dēvē par krievu valodu. Ar steigu ir jāatjauno kartēs nosaukums Baltu jūra, runās un rakstos Baltu valstis, Rutenija- ruteņi, Baltrutenija -baltruteņī. Rusija tie taču ruteņi, tā kā tuvāki!
   Principā ruteņu valodas prasmes var palīdzēt slāvu valstīs, protams būtu labi, ka tie tur anglosakši un romāņi saprastu , ka mēs un leiši, kuru dainu – tautas dziesmu kalbi latvji saprant ir GALVENIE, jo zaļi zaļo zaļā zāle, pamēģiniet to pateikt angliski, vai arī – dēli ar dēli nosita dēli? Viņiem ir jābūt laimīgiem dzirdēt mūsu jauko valodu skanam Pasaules VISLABĀKO koru dziedājumā. Pamazām viņi sāk saprast…

 21. Īsu laiciņu padzīvoju UK.Tur nevienam anglim pat nenāk prātā mācīties Latviešu valodu,Krievu,Lietuviešu,Poļu vai Rumāņu.Jo valsts valoda ir angļu.Pat Igaunījā neviens necenšās runāt Krievu valodā.Ar kolēğiem no Igaunijas sazinamies Angļu valodā.Latvijā būtu jārunā vai nu Latviešu valodā vai arī Angļu valodā.Tā pat arī tikai normāli būtu-Krievijā runātu vai nu Krievu valodā vai arī Angļu.Ta ka Latvieši sameklējiet savu mugurkaulu un runäjiet Latviski!!

  • kāda ir procentuālā atieciba starp angliem un pārejiem? protams ka nemācisies valodu ko lieto daži procenti vai vispār procentu daļas tā ka iebāz savu piemeru sev sākumpunktā
   paskaties tad labak uz šveici, kur 4 valodas un mazākajā runā zem 10 % iedzivotāju, vai kanādu cik procentu ir franči tur? bet otra valoda franču ir

   • Idiotam:Šveice teritoriāli sastāv no kantoniem,kur katrā ir sava val – vācu,franču ,itāļu.
    Kanāda vispār ir emigrantu valsts

   • Cik var bāzt šo Švieces piemēru, nu nav tādas šveiciešu valodas nav, taka nav ko Latviju ar Šveici salīdzināt un vispār, te uz austrumiem dzīvo 140 miljoni krieviski runājušo, tā kā tā krievu valoda nekur nepazudīs, bet Latviski runājošo ir kādas 70 reizis mazāk, līdz ar to šī valoda ir jāsargā

 22. “Vai kāds var minēt piemēru, ka krievvalodīgo kolektīvs sāk runāt latviski, ja ierodas kāds latviski runājošais? Nemūžam!” – Akurāt nāku no sava bērna teikvondo kluba vecāku sapulces. savi 70% bērneļu tur nelatvieši, attiecīgi, arī vecāki. Arī visi treneri ir nelatvieši. Kluba sapulce noritēja latviešu valodā. Bez piespiešanas, bez patosa, ikdienišķi, kā visas vecāku sapulces te. Bez tam vai ik nedēļu man ir audzinošas pārrunas ar krievvalodīgiem skolēniem, kas no tuvējās skolas nāk uz manu pagalmu uzsmēķēt. Absolūtais vairums no viņiem runā labāk, nekā Liepiņš. Tāpēc, ka to gramatiku skolā mācījušies, nevis uzskatījuši, ka tā iedzimta. Protams, noteikti ir pretēji gadījumi, taču ne par to stāsts, bet gan par to, ka vispārināt “visi viņi ir tādi” ir dumji.

 23. Nu jūs te cepaties par krievu valodu. Bet es gribu teikt, ka tas pats ir arī ar angļu valodu. Bez tās ari tu vairs neesi cilvēks. Ko par to neviens skaļi nebļauj?!

 24. Jo zini vairāk,jo labāk tev pašam!

 25. Kaa valsts iestadee okupants atver zhaunas okupantu valodaa,taa cietumaa,par pretigo naida kurinashanu?lai rus zaraza algo tulkus ,vai izvacas.ddd

 26. bet man nav, paldies Dievam, problēmu ar krievu val., tāpat kā ar vācu un angļu, ja kas, vācu valodu bij ļoti viegli iemācīties,daudz vieglāk kā krievu, varbūt tāpēc, ka latv.val. vecvārdi cēlušies no vācu val., bet Latvijai ir jābūt vienai valsts valodai – latviešu.

 27. Darba tirgus: prioritāte tiem, kas pārvalda Lv, Ru, En

 28. Lùk cik precìzi,sacìts.LATVIEßI,beidziet runàt krieviski.Dodiet iespèju cittautießim runat LATVISKI!

 29. Vienas bažas gan ir par kopīgajām skolām, saistītas ar to pašu autora pieminēto situāciju kolektīvos. Vai nebūs tā, ka krievu bērni visu latviešu klasi pataisa krievvalodīgu? Labi, stundas laikā skolotājs pasniedz latviski, bet starpbrīžos, gaiteņos, savstarpējā saziņā? M?

  • Mark, manuprāt, Jums ir ļoti nepareizs preikšstats par to, cik bērni no krievvalodīgām ģimenēm mācās latviešu skolās. Mūsu klasē bija apmēram viena trešdaļa, un mēs NEKAD nerunājām krieviski savā starpā – ne skolas laikā, ne ārpus skolas.

   • tas atkarigs no daudziem faktoriem Atbildēt

    jums acimredzot bija “latviski krievi”gadijušies. te es vairak domāju ar latviskām īpašibām apveltiti-slinki, neintresanti, pelēki…… ja gadās kolektīvā patiesa krievu mentalitāte, tad viņš ātri kļūst par līderi jo ir intresants atraktīvs enerģisks, draudzigs un atvērts, ja pie tā visa viņa butu problēmas ar latviešu valodu tad 99% saziņas ar viņu notiktu krieviski tā vienkāršā iemesla dēļ ka viš butu boss un pārejie daritu visu lai bosam butu labi. viš pats pat varbut ari butu ar mieru sazinaties latviski, bet pret peleko letiņu masu viš pārāk izceltos, un lai noskaņotu sev par labu pārejie pielagotos

 30. Jā , manai bijušai kaimiņienei znots beidz Rīgā vidusskolu un tagad kaimiņiene varen lepna, jo znots dien PŪĶINA APSARDZES DIENESTĀ!

  • ka centies vienu un to pašu tekstu par katru cenu pievienot zem dažādiem nikiem, apliecina ka stāsts ir izzists no pirksta. ka tev gribetos lai tā butu, bet tev nav reālu piemeru.

 31. Jā , manai bijušai kaimiņienei znots beidz Rīgā vidusskolu un tagad kaimiņiene varen lepna, jo znots dien PŪĶINA APSARDZES DIENESTĀ!

 32. Vārds vietā, latviešu valoda ir jāaizstāv!

 33. Kādēļ mēs atkal spēlējam uz vieniem vārtiem? Padomju laikā mūs centās pārkrievot! Kas tagad notiek- mūs vēl straujāk pārangļo un pārjenķo. No krieviem mēs itkā atbrīvojāmies( Es saku itkā) jo īstenībā no krievu specdienestiem mēs nekad netiksim vaļā un viņu politikas…. Par to vajag dziļi padomāt!!!!! Cik ilgs laiks mums būs vajadzīgs lai atbrīvotos no anglorusijas?! Latvieši laikam paši nemāk noteikt savu likteni, bet gadsimtiem ilgi klanās ,,kungiem”

  • Kas tevi,muļķi,”pārjeņķo”?Kā tas izpaužas?

  • *Padomju laikā mūs centās pārkrievot!*
   Lūdzu dokumentālus pierādījumus! Citādi ta ir tukša pļāpāšana, vērsta vienīgi uz emocionālu starppersonu attieksmes izšūpošanu.

   • Ne tikai padomju laikā.Baltijas pārkrievošana (rusifikācija)sākās ar cara Aleksandra otrā reformām un diemžēl naivie “jaunlatvieši “tur arī bija pie vainas.
    Kas attiecas uz okupācija slaikā veikto rusifikāciju,tad tiešām nesaprotu,kādi pierādījumi vēl vajadzīgi.
    Katrs kas dzīvojis tajos laikos,var nosaukt desmitiem piemēru,sākot ar griešanos milicijā,namu pārvaldē,nerunājot nemaz par valsts iestādēm,dāļēji izņemot Kultūras min.Pat Veselības un Izglītības ministri(Kaņeps un Kārkliņa) neprata latviešu val.

    • slieka melo kā vienmer Atbildēt

     dzivoju krievu laikos tikpat ilgi kā pēckrievu un nebija nekāda rusifikācija. mierigi iztikām bez krievu valodas, nu skolā mācija jā tāpat kā vāciski. un zinu tikai mazliet labāk par vācu tikai tāpec ka armijā biju. ja tev kādreiz ir nācies ar kādu individu askrieties kas latviski nezināja, nenozimē ka tas bija tā visur. tagad ar ir ēzeļveidigie kas pat medpalidzibu nesniedz ja tu latviski neproti. visos laikos atrodas ekstremisti, nevajag pēc tā vispārināt nepamatoti

     • Interesanti,kādā čuhņā tu dzīvoji?

     • čuhņā acimredzot slieka dzivoja

      es tepat vien latvijā un kas intresanti tad mācijos apvienotā latviešu-krievu skolā. tā ka atkal tavi izdomajumi ka neesmu saskāries ar krieviski runājošiem pietiekoši cieši paliek tikai tavi izdomājumi:) jā pat kāvies esmu ar viņiem, bet tāpat ari ar savejiem:) nu bija protams kas sevi tautibas dēļ uzskatija par pārcilvēku, bet slieka ir lielisks piemers tam ka ari tudaliņos tādi sūdabrāļi ir papilnam:) ne jau tautiba nosaka raksturu:)

     • Tev taisnība “jani berzin”.Ne jau tautība nosaka raksturu,bet tavā gadījumā iedzimts verdziskums un pielaizīšanās okupantu priekšā.
      Nu un krievijas pensija arī spēlē zināmu lomu.

     • :) slieka atkal pēc sevis mēra

      budams paklausigs vergs pieņem ka visi citi tādi pat:) nāksies tevi apbēdināt, man patīk neatkariga valsts, bet diemžel esam no viena grāvja otrā, tikaām vaļā no viena sojuza un ieskrejām otrā. un nav pat zināms kurš sliktāks. jo domat savas domas lūk nedrīksteja tad nedrikst tagad (vismaz pēc sliekveidigo uzskatiem) kamer maskava vismaz nenoteica ka gurķim jabut taisnam.

     • Par miliciju tā ir nezināšana jo Iesniegumus pieņēma kā latviešu, tā starpnāciju saziņas (krievu) valodā un uz latviskajiem atbildējā latviešu, bet kirilicā rakstītajiem kā tika iesniegts! Pats latviski esmu rakstījis atbildes kuras parakstīja Ministrs vai vietnieki.

     • Nevajag fleitēt.Piemēram Proletāriešu raj.milicijā vispār neviens latv.val nepārvaldīja.Transporta mil tāpat.
      Iekšējā dokumentācija visa bija tikai krievu val.
      Kas attiecas uz namu pārvaldēm,kadru daļām,kur pārsvarā sēdēja atvaļinātie militāristi un viņu vecenes tad tur iesniegumus lat.val.vispār nepieņēma.
      Sapulcēs ja kāds pateica ka latviski nesaprot darba val.bija krievu.
      Noteikti kaut kur rajonos kur krievu bija maz,bija arī savādāk,bet tas nemaina kopējo ainu.

   • par pārkrievošanu toreiz – tiem, kas neatceras.Skolā 70. gadu beigās, 80.gadu vidus – 7 h krievu val/literatūra stundas,2 h svešvalodas, 5 h latv.val./literatūra, latviešu plūsmai.Tā bija Rīgā,jauktās plūsmas skolās, bet mācību programma visiem bija kopēja.Varbūt laukos nebija krievu val.skolotāju, jo uz laukiem migranti nedevās, par citām pilsētām un rajoniem LV man grūti spriest, pieņemu, ka savādāk.Sākot strādāt 80.gadu beigās tirdzniecībā – pirmā valoda – krievu, apmācības – krievu val., dokumentācija krievu val. Vecāku, vecvecāku darba grāmatiņas, piem., tikai krievu val.

    • Nu iestāsti to tādam “janim berzinam” – unikumam kuram izdevies krievu laikos iztikt bez krievu valodas.

    • stundu skaitu nepateikšu Atbildēt

     dienasgrāmatas nav saglabājušās, iespejams ka tā ari bija, un? lai kā te slieka censtos melot, nu nevajadzeja krievu valodu obligāti, un neviens neuzspieda ari par veikalu stipri šaubos, man rados bija 2 pārdevejas un nu nebija viņas nekādas krievu valodas speciālistes, nez vai butu varejuša krieviski eksāmenu nolikt.
     par mācibām jā bija problēma teikim augstskolā ka nebija pieejamas grāmatas latviešu valodā vai ari ierobežotā skaitā, tad bija kautkas brošurveidigs izdots, + pieraksti no lekcijām… studet vareja, bet tie kas zinaja krieviski bija labākās pozicijās ar mācibu materiāliem. mums jau uz vietas maz ko vispār drukāja, kā te vārds piesauc dokumentācija, darba grāmatiņas…. to visu lielākoties maskavā drukāja, un atceries ka krievu valodabija psrs kopejā valoda, atiecigi ari kontrolejošajām institucijāmbija jāsaprot kas ir kas. vaitad tagad ir savādāk? budzetu uz briseli apstiprināt veda ne jau latviešu valodā, bet hgan angliski. tikai redz at”kiriba ka krieviski runājošu te ir daudz atiecigi krievu valoda vel butu saprotams kāpec lieto, bet angliski runājošo mums te procentu daļas, tad kāda velna pēc angliski uzspiež? ak jā par macibu gramatām agstskolās maz kas mainijies, ir pieejami vai nu krieviski vai angliski, latviski vel joprojām nekā praktiski nav un cik gadus mēs sevi lepni par neatkarigu valsti saucam?

     • …..nu nevajadzeja krievu valodu obligāti, un neviens neuzspieda……
      Pašam smiekli nenāk par tādu murgojumu?

     • Nu redzi, tu arī pats atbildēji- tiem , kas prata krievu valodu , bija vieglāk, jo varēja materiālus sameklēT! Atceries, ka krieviem bija 10 klašu izglītība, latviešiem 11 klases. Vienā gadā dzimušie pēc skolas jau bija dažādos līmeņos, viens mācijās 11 klasē , otrs augstskolas 1.kursā. Starpība radās tāpēc, ka latviešu bērni pavadija krievu valodas dēļ vienu lieku gadu skolā. Nu ko, usjok???Varbūt tagad arī krievu skolām vienu lieku gadiņu piemest, it sevišķi tāpēc, ka krieviem ir īpašais krievisma gēns( tā vismaz paši krievi apgalvo)?

     • :) nu tu gan dod

      sakasiji vesalu gadu uz vienu valodu kaut pats apgalvo ka tur tik dažas stundas nedeļā vairāk. nē vienkārši letiņi vienmer bijuši stulbāki, lēnāk visu apgūst, redz tagad pat 12 gadus vajag lai iemacitos stipri mazāk nekā krievu laikos bija jāapgūst. ko var darit, apdalita tauta skatijus gudrišus pa LTV1. itkā teicamnieki startē, labākie no labākajiem, bet zin praktiski neko. es 30 gados kopš skolas beigšanas esmu aizmirsis vairāk nekā viņi jebkad zinās. nezin elementāras lietas ko zināja jebkurš krievu laiku nesekmigais. pie tā ari “okupācija”vainiga? vai tomer tūdaliņu stulbums?

     • ..apdalīta tauta..tūdaliņu stulbums…
      Nu re kā uz vakarpusīti prokrieviska izdzimteņa “āža kāja” izlīda!

 34. Te Latvijā vienmēr bija bijušas divas valodas, abas kā dzimtās- gan latviešu, gan krievu un tāpat visos veikalos un citur kā jau visus šos gadus runāju vienā vai otrā, kā otram ir ērtāk, un savādāk nemaz nevar būt, tādus rakstus pat nelasu, daudz melu internetā.

 35. Problēma ir tajā ka krievu val.Latvijā asociējas ar okupācijas laiku un Valstī palikušo okupantu un to pēcteču nekaunību.
  Turklāt,latviešu vidū ir daudz t.s. noderīgie idioti, kas apzināti vai instinktu līmenī,gatavi par desas gabalu ne tikai savu Valsti un tautību bet māti pārdot.

 36. Ir labi,kad zinām vairākas valodas.Arī krievu,jo iebraucot Rīgā un staigājot pa tirguslaukumu,dzirdama pārsvarā krievu valoda.

 37. “Pareizi būtu izglītības ēku sākt būvēt no pamatiem un mācības uzsākt latviski no pirmās klases.”
  Šim nepiekrīt, jo, tiešām, kā “Kādā intervijā deputāts Pimenova kungs no “Saskaņas” trāpīja kā naglai uz galvas – valoda nav tikai valoda, tā ir kultūra” un to neviens negrib zaudēt + vismazāk te mums ir vajadzīgi cilvji, bez da jebkādas kultūras (jo latviešu var arī neapgūt).
  Manuprāt, sākot ar vidusskolu latv. valodā, būtu pilnīgi pietiekami!

 38. Savulaik krievu valodu mācījos no 2. klases, angļu no 5, ja būtu otrādi tagad arī dzīvotu tepat, bet noteikti labāk!

 39. Politikas zinātņu doktors, Broka universitātes (Kanāda) profesors Juris Dreifelds:” Bet viena lieta, kas man nepatīk, ir tā, ka jaunieši ignorē krievu valodu. Latviešu, angļu un krievu valoda – tās būtu jāmāca visās skolās. Argumentācija ir ļoti skaidra. Kas tagad tiek pieņemts darbā? Veikalos un citās vietās? Cilvēks, kurš māk latviešu un krievu valodu. Kas notiek? Krievam latviešu valoda tagad nepieciešama, lai pabeigtu ģimnāziju. Krievu jaunieši diezgan labi runā latviski. Mūsu jaunie nerunā, tātad viņu cerības uz daudziem darbiem ir mazākas. Vai tas nav arguments?
  Turklāt – robeža ar Krieviju mums būs, gribam mēs to vai negribam. Simt vai tūkstoš gadus. Kamēr mēs te būsim.” Juris Dreifelds: mums jāsāk ceļš uz ceturto Atmodu (nra.lv)

 40. Es māku krievu valodu. Lasu gan tehnisko, gan klasisko literatūru. Skatos arī filmas krievu valodā. Mūzika un teātris krieviski gan nav manā gaumē.
  Bet – Latvijā ar sveštautiešiem (pilsoņiem un t.s. nepilsoņiem), ja vien viņi nav tūristi un idioti, runāju tikai un vienīgi latviski! Ja šie pieprasa, lai runāju krieviski, tad gan viņus nolamāju sulīgā krievu valodā un uzvedos ļoti ļoti agresīvi. Viņi visi no manis nobīstas un ierauj savu astīti kājstarpē, un izrādās, ka daļa runā pat ļoti labi latviski. Protams, man daba ir devusi spēcīgu augumu un vairākus gadus esmu trenējies boksā, bet vienmēr kautiņos uzvaru ar vārdiem bez neviena sitiena.

 41. Es Tevi atbalstu !!!

 42. Pilnīgi piekrītu A. Liepiņa izteiktajam viedoklim.

 43. Pilnigi piekritu rakstitajam, Kauns klausities , kada valoda runa dazhi deputai, Pimenova kungam ari deretu velteiz atsvaidzinat latvieshu valodas zinashanas.Futbolists Zemlinckis , knapi savirkne vardus, nevar sakarigi izveidot teikumu.Vinhs nav spejigs izlasit un saprast nevienu likumu.

 44. Ļoti korekts, vērtīgs raksts. Žetons autoram!
  “Izvirzītais mērķis par izglītību vienīgi valsts valodā beidzot jānoved līdz galam, nevis tikai daļēji.”

  • bet te ir bet. likvidet grib tikai krieviu valodu, kamer angliski kā reiz arvien vairāk uzspiež. atiecigi sanāk ka mērķis ir-angļu valoda kā valsts valoda

   • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Spēji saprast atšķirību: angļu valoda ir pasaules valoda. Tā jāprot visiem, ne velti ir daudz valstu, kur universitātēs māca angļu valodā. Ar Lielbritānijas aiziešanu, par ES oficiālo valodu vēlas noteikt angļu. Tagad, pagaidām, lai neaizskartu citu valstu (tautu) pašcieņu, visas ES valstu valodas ir oficiālas. Tas rada milzu finansiālos un laika zaudējumus katru vārdu tulkojot, drukājot un uzturot nevajadzīgu ierēdņu armiju. Savukārt krievu valodu saprot un lieto tikai tā sauktajā krievu pasaulē, bet aiz tās žoga tā ir nevienam nesaprotama un nevajadzīga.

    • re te jau sākas meli Atbildēt

     ja mes gribam (nu labi saimnieki grib) lai kalpi runātu saimnieku valodā, tas ir angliski, tad nevajag visu piesegt ar- valsts valoda ir latviešu. par to jau stāsts, ka sukis pats jau ir meligs, jo attiecas tikai uz krievu valodu. var piekrist ka angļu valoda pasulē izplatita (ar to pasaules valodu bus pārspileti, ķiniski noteikti runā vairāk tautas) tomer jāskatās uz lietām ari no ģeografijas viedokļa un iedzivotāju sastāva.

     • ….ja mes gribam (nu labi saimnieki grib) lai kalpi runātu saimnieku valodā, tas ir krieviski…..
      Vienīgie kalpi,kuriem te ir saimnieki ir tādi kā tu.

     • slieka kā vienmer izplata savas fantāzijas, es pat īsti krieviski neprotu, bet sliekas izpratnē esmu kremļa aģents, jo nedziedu ar viņu unisonā. redzi slieka pat NA nacistiem ir tikai daži procenti fanu un vel mazliet piekriteju. tā ka fanātisku latviju latviešiem piekriteju nav nemaz tik daudz kā tev gribetos

     • Vispār,priekš kremļa aģenta tu esi par stulbu.Lai kādi garā vājie arī Savuškina ielā darbojas,tāds lempis kā tu diez vai viņiem vajadzīgs.Drīzāk tādi kā tu pieder pie tiem ko Staļins dēvēja par noderīgajiem idiotiem,tas ir tādiem kas aiz kaut kāda mazvērtības kompleksa vai aizvainotības,gatavi strādāt kremļa interesēs.

     • kur nu mums mirstigajiem

      lidz sliekas fantāzijas lidojumiem, mes jau tikai faktus esam spejigi atreferet, mes nevaram no nekā izzīst teorijas kas kuram ko maksā, tautibu utt…. to spēj tikai sliekveidigie:)

     • Nevis faktus,bet troļļu fermās izstrādātas teorijas.Vai pats neesi ievērojis ka tavos tekstos atkārtojas kremļa ideologu tēzes -” kurināšana”,”naciķi” “saimnieki”,”apmaksāti komentāri”u.t.t.
      Tā kā,nopērc vistu un čakarē tai smadzenes.Man tikai žēl,ka uz tādu provokatoru kā tu āķa var uzķerties kāds jauns gurķis,kas krievu laikos vēl tikai projektā bija.

     • tu jau apnicis ar savām troļļu fermām, nu esi laipns uzrādi kur viņas ir, parādi kas es tur piedalos kaut vai pastarināti un tad vari filozofet. tev jebkurš kas tev nepiekrit ir trollis. bet reāli tu pats tāds esi nu tikai nanacistu trollis.

     • Pierādījums ir tavi prokrieviskie komentāri.
      Turklāt,arguments ka Latvijā krievu laikos varēja iztikt bez krievu val.vispār ir Šnobeļa prēmijas cienīgs apgalvojums.

     • par ko ir stāsts tu kā NA trollis visus kas nepiekrit tavas partijas “idealoģijai”uzreiz pieraksti pretejai nometnei. nu pēc sevis visu mēri. tu izej uz ielas, parunā ar cilvēkiem un konstatesi ka tev nepiekrit vismaz 90% pat tīru latviešu, par cittautiešiem nerunājost. ja slinkums atraut pēcpusi, tad kaut vai savas partijas reitingu apskaties:)

     • Ir meli,lieli meli un statistika.

     • lielākie meli sākas jau tur,ka krievu valodas hegemoniju Latvijā grib saglabāt atsaucoties uz krievu valodu kā ” mazākumtautības valodu”.Kopš kura laika krievi(140 miljoni) Latvijā ir mazākumtautība?Bet tāda tautība kā” krievvalodīgie” vēl nekur pasaulē nav apzināta.Brēka jau nav par nevienu citu,tikai par krievu valodu,kura par jebkādu cenu esot jāsargā šeit dzīvojošiem 1.5 miljoniem latviešu,citādi tai draudot iznīkšana,jo dieva Putina pārvaldītajā 1/6 pasaules sauszemes to saglabāt un nosargāt neesot iespējams.Tikai un vienīgi Latvijā un par jebkādu cenu!

    • Nesaki vis – man Vācijā slimnīcā piedāvāja ārstu nevis angliski, bet krieviski runājošu.

    • Da, klasnij progip pered anglikami! Bravo!

   • No kurienes Tu to izzīdi?

 45. Ja nemāki krievu valode esi diskriminēts pats Savā Valstī.Latviešu jaunieši nevar dabūt labi atmalsātu darbu ja nezin krievu valodu.Tā ir Diskriminācija !

  • tas ir jauniešu stulbums Atbildēt

   ja noticeja ka valodu nevajadzes. dzives īsteniba ir dzīves īsteniba. gandriz puse ir krieviski runājoši, un ja atceramies ka ekonomiski aktivākie un uzņemigākie ari ir krievi, tad ir acimredzami ka darba devejs grib apkalpot ari šos klientus, un pat vairāk nekā valsts valodā runājošos. atiecigi bez krievu valodas tu vari iet un veidot pats savu pelnošu uzņemumu kas runā tikai latviski un pelna miljonus

 46. Krievu valoda ir ļoti bagāta valoda(pat lamāties visi cenšas tikai krieviski)…un to tanku saistīšana ar krievu valodu jau ir piegriezusies.Un,kāpēc,visur ir jāuzspiež angļu valoda?Katra valoda,ko cilvēks ir apguvis-tas ir lieliski.Likums par Valsts valodu jau regulē latviešu valodas pielietojumu-un pārējā laikā runāšu,kādā valodā gribu.Izskatās,ka cienījamais autors orģinālvalodā krievu klasiku nav lasījis..žēl.

  • Pilnīgi piekrītu. Katra valoda, ko cilvēks prot, ir noderīga un laba. Slikti var būt tikai paši cilvēki, nevis valodas, kurās viņi runā.

  • …….un to tanku saistīšana ar krievu valodu jau ir piegriezusies…..
   Domāju,ka ukraiņi ,gruzīni,moldāvi,poļi,ungāri,čehi tev nepiekritīs.

   • :) nepiekritīs gan Atbildēt

    ar angļu valodu tu piesauktajās valstīs tālu netiksi, tur to vienkārši zin pārāk maz cilvēku, kamer krieviski beigu beigās izdosies sazināties. ukrainā vipār pat lielie patrioti paši ukrainiski reti kurš runā, polijā pat uzraksti un reklāmas ir krieviski, tur ar tikai politiķi pamatā streso par krieviju. gruzijā bus grutak bet ari atrast krieviski runajošu var samerā viegli kamer angliski vispār bezcerigi……

    • Tas ka tevis nosauktajās valstīs,pamatā kā svešvaloda tiek lietOta krievu val.tieši norāda uz okupācijas sekām.turklāt tas nebūt nenozīmē ka tur aizmirsuši kādā valodā runāja okupanti kuri tur ar tankiem ieradās.
     Kas attiecas uz Lietuvu, Igauniju tad tad tur nu tu ar krievu mēli tālu netiksi.

     • 30 gadi kopš psrs sabruka, jau otrā paaudze nomainās, bet tādi kā tu vel joprojām visā tikai krievus vainojas. jo tā ērtāk, vienmer savu neizdaribu var norakstit uz sekām. ja par valodu, tad teikim ukrainā porošenko kā reiz nobloķeja visus centienus ka krieviski nevar mācities, viš ar abām rokām par krievu valodu, un ukraiņiem jau tu nevaretu pārmest milestibu pret kremli, taču ari tik aklu naidu kā tavejo tur gruti bus sameklet

     • 30 gadi nav nemaz tik daudz.Ne jau Latvija,bet “rossottrudņičevsvo”,visādi fondi “ruskij mir”,”Naši”,Zvezda,HTB,RTR,RT aktīvi darbojas,lai uzturētu spriedzi.
      Kāda starpība starp Krievijas impēriju sovoku valsti un tagadējo krieviju?
      Pat sovoku laikā tāda masīva propaganda pret Rietumiem nebija iespējama kā tagad un tu te vēl kaut ko vankšķi par kurināšanu?

   • Уползай в амазонию, земноводное! Atbildēt

    A s toboj urodom, nikto ne soglasitsja!

 47. kā vienmer LA ne dienu bez naida kurināšanas raksta:)
  krievi valoda protams nav obligāta, bet normāli cilvēki kas neslimo ar nacismu ņem vērā realitāti. un tā ir tāda kāda ir nevis izdomātā. atiecigi ari valodu tu vari nelietot, bet tad nesūdzies ka darbu nevari dabūt jo darba devejs grib lai klientu lokā butu ari krieviski runājošie. ari politiķi intervijās krieviski runā lai viņus sadzirdetu, jo tāds ir intervijas mērķis, nevis aiziet demonstret savu šauro pieriti un principus. par skolām tas pats stāsts- mācities dzimtajā valodā ir vieglāk nekā svešvalodā, atiecigi bus labāki rezultāti.
  un galu galā o mes pārmetam krieviski runājošajiem? ka viņi grib dzimto valodu? kad letiš grib to pašu tad viš ir patriots kad krievs tad noziedznieks. nesmird pēc dubultstandartiem? ja paskatamies pasules praksi tad disasporai sasniedzot tikai padsmit procentus, uzreiz ir valsts valoda, mums gandriz puse un mums vienalga valsts valoda viena, tad par ko letiš sūdzas? par to ka izcinijis pasaulē unikālu situāciju nīdot par “okupāciju”. te nekad nav bijusi latvija latviešiem, tāda brīža kad vēsturē nav bijis.
  vel viens aspekts un ari no pūstošā kapitālisma nevis no krievijas- tur valsts un pašvaldibu iestādes saprot ka citā valodā runājošie ir jāuzrunā viņu valodā (neiet runa par vietām kur iebrauceju maz ko man slieka tulit bāzis degunā, bet par lielām koncentrācijām) tur valst kantoros stradajošajiem jāzin iebrauceju valoda obligāti, ari skolas ir iebrauceju valodās jo vajag izglitotus ļaudis nevis analfabētus…. bet musu nacisti kategoriski atsakās tādus faktus redzet viņi bāzis acīs ka aizbraucot eiropā kā viesstrādniekam tev lūk jāmācās vietejā valoda, veikli ignorejot faktu ka tur mes esam procenta daļas neviss puse no iedzivotājiem.

  • Turpini laizīt krievu okupantu un svešu kungu zābakus! Latvieši Latvijā uzvedīsies kā saimnieki un dzīvos pēc saviem likumiem!

  • Nupat klajā nakusi Angļu – Latviešu necenzētās leksikas (lamu vārdu) skaidrojošā vārdnīca ar 12000 tūkstoš vādu un skaidrojumu! Angļu lamas ir daudz aizvainojošākas nekā krieviski teiktās…

  • tev sajuka – šitie te aptuveni 300 km2 ir Latvija, un latviešu valoda ir pamatnācijas valoda.Tāpēc šajos ne tik daudz km2 to ir pamats uzskatīt par vienīgo valsts valodu, kur pretim krievu – par mazākumtautību valodu. Tāpēc latviešiem ir pamats īdēt (nav tāda vārda “nīdēt” šajā kontekstā, ja vien negribi teikt, ka kaut ko jāiznīdē,t.i. jāiznīcina)

 48. Deokupācija. Dekolonizācija. Deboļševizācija Atbildēt

  Daudzi latvieši ir slimi ar Stokholmas sindromu – viņi mīl okupantu un kolonistus, bet “apkaro” latviešu nacionālistus.
  Krievu valodu jāzina karavīriem un zemessargiem – šī valoda X stundā noderēs, lai veiktu izlūkošanu vai lai iefiltrētos pie pretinieka.

 49. Loti ,loti daudzas valstis ,skolas macas dazadas valodas .Ja ,valst valodu vajag zinat ,bet tas nenozime,ka skolas nevar iet apmaciba dzimta valoda.Piemeram Belgija macas francu ,vacu un flamanu valoda,Kipra grieku un turku ,Austrija vacu ,bet regionos ungaru un horvatu .Piemeru ir loti daudz .Ja es nezinatu krievu valodu ,neiepazitos ar savu viru (kurs pec tautibas ir rumanis ),ar kuru kopa jau esam 34 gadus .Vai tad krievu valoda kaut ka maisija attistities latviesu valodai !? Cik daudz gramatu latviesu valoda tika izdots ,cik daudz zurnalu ,avizu latviesu valoda lasits !Pasos mazakajos ciematos bija kulturas nami ar saviem koriem ,deju kolektiviem .Tagad no ta visa ir palicis tikai “mazumins”un ne krievi ,un ne krievu valoda pie ta ir vainigi .

  • Labāk pasaki, kas 1940. un no 1945.-1991.gadam okupēja Latviju? Kādā valodā runāja okupācijas vara ar apspiesto un pakļauto tautu? Kādā valodā runāja okupētās Latvijas teritorijā “iepludinātie” okupanti un kolonisti?

   • ir neliela problēma Atbildēt

    ari tevis piesauktajos gados letiņi bija tikai lielā puse, neviss nospiedošais vairākums. tad vel ņem vērā ka leišu poļu laukstrādnieki aizbrauca, baltvācieši aizbrauca…. un izveidojušos vakumu aizpildija iebrauceji. tev kā vienmer visi vainigi pat pie tā ka letiņi slinki bērnus taisit

    • Kāpēc tu okupantus un kolonistus sauc maigā vārdā par iebraucējiem? It kā nebūtu bijusi okupācija un it kā daudzi latvieši genocīda rezultātā nebūtu deportēti uz Sibīrijas nāves nometnēm.

     • tev grutibas ar saprašanu

      nespēj pat tematu noturet, tev stāsta par demogrāfiju, tautibu sastāvu procentuālo, bet tu vienalga uzreiz aizbrac naida kurināšanā, sāc piesaukt tikai sev tuvo, jo pierite šaura, vairak par vienu domu noturet galvā nevari

 50. cik sen tu mesls pats laiziji dirsu krievam tagad baigais gudritis nomazgat kartigi to tavu pretigo purnu nacikis zaraza

 51. 1. Daugavpils novada krievi Likumu pārkāpj ne jau tāpēc, ka būtu ļauni. VIŅI VIENKĀRŠI TO NEMĀK IZLASĪT ! ! !
  2. Lielākā daļa Daugavpils reģiona krievu nemaz nezin, ka Latvija ir no Krievijas neatkarīga valsts. JO NEATKARĪBAS DEKLARĀCIJU KAUT KĀDS IDIOTS IR UZRAKSTĪJIS ”PO LATIŠSKI” ! ! !

  • Krievu valoda ir kaut kāds nenormāls citu valodu mikslis, putrojums vai sajaucenis! Tajā nav neviena slāvu cilmes vārda kas sākas ar A, jo pateizi ir ODURMAŅIĶ un ox..etķ arī ar O. Veselīgs nacionālisms ir Izarelas pamatu pamats un te mums jāņem piemērs. Izdzīvo tikai nacionāla valsts kurā ir strikts valsts valodas pamats, ko nevar sagraut pat VVF!.! Taisnu muguru Baltu cilšu pēcteči – latviešī! Sirsnīgs tencinājums A.G. Agrim LIEPIŅAM!

 52. Pilnīgi atbalstu raktītajam ,ka mums ir sava valsts un valoda.Ļoti žēl .ka mūsu saimā to negrib pieņemt un saprast

 53. Daudzi joprojām saprot – “Nezināšana – tas ir spēks!” (Dž.Orvels, 1984)

 54. Latviesiem ir jamak anglu valoda .Ta ir ES un NATO valoda . Bet dala krievu gaida putina tankus. Un nedoma macities musu valodu. Nu nevajag vinus pierunat ,bet nedot finansejumu vinu skolam. Vienkarsi ignoret ,lai dara ko grib . Nevienu nevavar piespiest macities . Referenduma vini zaudeja . PUNKTS

 55. Absolūta un rūgta taisnība Agri!!! Bet tā jau nav, ka mēs necīnamies par savām tiesībām Latvijā. Un kā vēl, bet mūs jau nesadzird vai negrib sadzirdēt ne ministru kungi, ne deputāti. Tas ir kā ķīnas mūris starp tautu un viņiem. Vērsties tiesā? Var jau Maksāt pamatīgas naudas summas un tikpat vienkārši zaudēt. Mēs esam beztiesīgi savā zemē un kur ir izeja?

 56. Absolūti pareizs raksts Agri!!! Nav jau teikts, ka latvieši necīnās, tikai mums visūr priekšā attiecīgie likums un ciet aizvērtas durvis. Deputātiem un ministriem vari rakstīt vēstules, mēģināt sarunāt tikšanos – visūr sastopies ar nedzirdīgām ausīm. Tiesās arī mums priekšā tiek notikti visveida gudri pieņemtie likumi. Mūs negrib dzirdēt nekur!!!! DEPUTĀTI? HAHAHA

 57. Apceļojot pasauli, nācies konstatēt, ka visās valstīs cieņā ir kaimiņvalstu valodas zināsāna, kas nāk arī par labu darba tirgū..Ja lepnajiem latviešiem pietiek ar vienu valodu, tad jāsaka, ka nabadzības apliecība iegūstama pilnīgi bez pūlēm)))

  • Pasaki to frančiem par vācu val.
   Un runājot par kaimiņtautu val.kādas vēl kaimiņtautu valodas tu zini?Piem.lietuviešu,igauņu,baltkrievu,zviedru??

  • Tieši tā,nesen nācās būt Tartu.Ja kafejnīcā neatrastos viens viesmīlis kas saprot krievu valodu,tad nu mēs paliktu badā,jo arī angliski,vāciski,franciski mūs neviens nesaprata,tikai igauniski.Jo vairak valodas zini,jo bagataks esi…katram sava izvēle.

 58. Avtor – urod i ubljudok! Eto ego oscherednoj rusofobskij vikidish!

  • Tak on istinu glagolit. A vi poxoze latvijafob, razdrazhajet vsjo cto svjazano s Latviej. Nje mucajte sebja. Na karte dostatocno mest v vostocnom napravlenii gde primut vashu kirilicu i vashi vzgljadi.

   • Istinu?! Ne smeshite menja! Otkrovennoje rusofobstvo meshajet i vam, i osobenno – avtoru! Vot u menja net nenavisti ni k latishskomu jaziku, ni k latishskoj kuljture. A vot vash avtor, naprimer, prosto pilajet nenavistju k russkoj kuljture i jaziku! Eto on dokazal neodnokratno v svoih statjah.
    Kstati, redakcija LA stradajet toj ze boleznju! Russkij jazik na etom portale oni zapretili ispoljzovatj!

  • Sam idi! Ja ne Raimond, ne ugadal!

 59. Visu cieņu Liepiņa kungam. Mēs paši esam vainīgi,neprotam sakārtot domas savu ikdienu ,neprotam cienīt sevi un valsts valodu.Mums jāmācās no igauņiem un lietuviešiem …,bet mēs tikai nerkstam ka netiekam galā…

 60. “kautrīgie deputāti” taču paši ir latv(ij)ieši !
  Par naudu iepirkušies deputātos !
  Izdeputātēs Latviju – aizklīdīs uz citu “reģionu” !

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kurš viņu vilks?

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagaidām nav komentējis, vai gatavojas atkārtoti kandidēt uz amatu, tomēr šobrīd politiskais noskaņojums viņam nav labvēlīgs. Neviena no partijām nav paudusi pārliecinošu atbalstu Vējoņa kandidatūrai, un teju vienīgā prezidenta cerība ir Zaļo un zemnieku savienība, taču ar šīm balsīm var izrādīties par maz.

Kuru no šiem jūs gribētu par Valsts prezidentu?
Draugiem Facebook Twitter Google+