×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. decembris, 2016
Drukāt

Latviešu mentalitāte sasaucas ar islāmu, prāto konvertīte Līga Fātima (57)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Līga Fātima Legzdiņa ir viena no piecām latvietēm, kas pieņēmušas islāmticību un mūsu sabiedrībā parādās tikai nikābā – musulmaņu sievietes tradicionālajā tērpā ar aizsegtu seju. Šogad Tieslietu ministrija, izstrādājot likumprojektu “Sejas aizsegšanas ierobežojuma likums”, uzklausīja sabiedrisko organizāciju viedokļus, un musulmaņu draudzes “HALAL” iesniegtajā tekstā ietverti Līgas Fātimas argumenti pret likumprojektu (skat. fragmentu). Tas pašreiz atrodas saskaņošanas procesā ministrijās, un nākamā gada sākumā paredzēts to iesniegt Ministru kabinetā. Pēc izvērtēšanas valdībā likumprojektu iesniegs Saeimā.

Kad sabiedrībā tika apspriests Tieslietu ministrijas priekšlikums, vairāki mediji kā pretējās puses viedokļa paudēju izvēlējās Fātimu, tādējādi sabiedrībai varbūt radot priekšstatu, ka viņa pārstāv arī no musulmaņu valstīm iebraukušo vai potenciāli gaidīto sieviešu daļu. Taču kā likumprojekta anotācijā raksta biedrība “Latvijas Islāma kultūras centrs” (LIKC), gandrīz visas islāmticīgās sievietes, kuras Latvijā pašlaik nēsā šādu apģērbu ikdienā, ir latvietes. “Pēc LIKC rīcībā esošās informācijas, valstīs, no kurām pārsvarā nāk Latvijā uzņemtie bēgļi (Sīrija un Irāka), sejas aizsedzošais apģērbs nav populārs un tā prasības šo tautu kultūrā netiek izjūtami ievērotas. Līdz ar to bēgļu uzņemšana nemainīs šādu sieviešu skaitu Latvijā un tas paliks neievērojams, kā tas bijis līdz šim. Tas arī nemainīs kopējo kultūras vidi Latvijā un neradīs jaunas problēmas un draudus iedzīvotājiem un valsts struktūrām, komunicējot ar islāmticīgām sievietēm.”

Līga ir konvertīte – cilvēks, kas mainījis reliģisko piederību. Bērnībā kristīta baznīcā un klausījusies, kā vecmāmiņa lasa priekšā Bībeli, taču pusaudzes gados sākusi interesēties par citām reliģijām. Starp citu, viņas vectēvs ir slavenais Hugo Legzdiņš – Latvijas kara flotes zemūdenes “Ronis” komandieris.

Līgu saistījis islāms, sākusi mācīties arābu valodu. Ar ieganstu, ka musulmane nedrīkst precēties ar citas ticības cilvēku, Līga Fātima islāmam pievērsusi arī līgavaini, kurš šo reliģiju pieņēmis kāzu dienā. Kopš kāzām sieviete sabied­rībā valkā nikābu – seju aizsedzošo tērpu, uz kura nēsāšanu nebūt neesot uzstājis vīrs, bet sākumā pat centies atrunāt.

Tagad piecgadīgajai meitai Līga Fātima lasa priekšā Korānu, tāpat dēliņu, kuram drīz būs trīs gadi, audzinās islāmticībā. Viņa pamato, ka vecākiem ir pienākums nodot bērniem savu reliģiju, bet ko bērni paši izvēlēsies pieaugot, tas būs viņu ziņā. Uz Ziemassvētku sarīkojumu bērnudārzā meitiņa netikšot vesta. Bērns iemācīts, ka “dārziņa” maltītēs gaļa jāatstāj uz šķīvja, un gaļas zupu tāpat nedrīkst ēst. Līgas vecāki gan mājās svin Ziemassvētkus, Līgas māsa ir luterticīga, dzied baznīcas korī, bet brālis vēl esot garīgos meklējumos.

Līga Fātima ir absolvējusi LU Moderno valodu fakultāti ar maģistres grādu, prot arābu valodu, mācās par ārsti un nākamgad cer pabeigt Rīgas Stradiņa universitāti. Iegūstot ār­sta grādu, viņa varēs strādāt par ārsta palīgu vai mācīties rezidentūrā. Interesējot homeopātija. Dzīvesbiedrs arī ir students, raksta disertāciju. Patlaban ģimene vairāk dzīvojot pa laukiem māsas mājās Vidzemē, iztiek no lauku saimniecībā izaudzētā, bērnu pabalstiem un vecāku piešķīrumiem.

“LA” redakcijā mēs, žurnālistes Linda Rasa un Dace Kokareviča, Līgu iztaujājām par iebildumiem pret seju aizsegšanas ierobežojuma likumprojektu, gan par to, kāpēc musulmaņu vīrietis drīkst sist sievu un kāpēc Līga piekrīt šariata likumiem, ka laulības pārkāpēji pelnījuši nāvessodu.

Pievienot komentāru

Komentāri (57)

 1. Būs vīrs, tad nikābs būs vēl aktuālāks, lai uzsisto aci neredz. Šī sakropļotā dvēsele, ja nemaldos, ir meita pārziedējušai pancenei patmalniecei – tā, kas ārtelpā staigā ar skrandu pušķi uz galvas un tusiņos pieder pie šķīvju iztukšošanas inventāra. Ar tādu māti tiešām vai nu 40 kaķus sāc audzēt, vai islamā pārej, vai pudeļu vācēju zemtilta komūnā iestājies.

 2. dulla bāba , kurai prātiņš dēlī sagājis….Uz Trakomājo šamējo! Kamēr kādu nav vēl noslaktējusi …

 3. dullā bāba.

 4. pazistu daudz sievietes kuram ir sa ticiba.,bet neviena no vinam neslepj seju,normalas drebes staiga ….domaju fatima velas izcelties lv

 5. Fatima atradusies… 😀 Zirgam jāsmejas.Būtu viņa riktīga Fatima, neviens viņu pie vārda nelaistu un publiskajā telpā viņas viedoklis neparādītos. Sēdētu mājās un audzinātu bērnus un uz vārda vīru klausītu.

 6. Apbrīnoju Līgas Fātimas drosmi! Gudra, sirsnīga, drosmīga, tikumīga sieviete, tik reta parādība šodienas Latvijā. Lai Dievs Tevi svētī, Līga Fātima!

 7. kas tas par sviestu,freidam te butu darbinjs uz ilgu laiku

 8. Kaut ko NENORMĀLĀKU NEVARU iedomāties! Mani varētu NOSIST, lai es mainītu savu reliģiju pret islamu!????????? VĀJPRĀTS!!!!!!!!!!!!!

 9. cik tai Fatimai tagad ir gadu?Vēl jau mūžs nav nodzīvots,var pienākt arī brīdis,kad pārkāpjot sava Muhameda noteikumus Fatimai gadīsies nodoties laulības pārkāpšanai.Vai tad arī ļausies nomētāšanai ar akmeņiem? Vai tomēr sagribēs labāk atkal būt Līgai un ļauties savai sirdij?

 10. Kapec vispar raksta par so sievieti un kapec zurnalisti par vinu tik loti ineresejas man vina ir vienaldziga,lai vina varas sava musulmanu zupa un dzivo zem sava paltraka.Pati paltraka valkataja sagribejusi popularitati citadak jau laikam nevar klut slavena,bet man vinas izdaribas ir pretigas,jo tada gadijuma vina vairs nav latviete un mums par vinu nekas nav jazina,lai dodas turp kur ta staiga ar paltrakiem uz galvas.

 11. Fatimai zem tā biezā paltraka galva galīgi pārkarsusi, melna krāsa kā zināms pastiprināti absorbē saules starus, te rezultāts, prātiņš sašķiebies

 12. A.Einsteins esot teicis, ka stulbums ir bezgaligs… Bet kads cits, ka cilveki dalas nevis pec partiju, religiju,vai citam tml pazimem, bet tiesi gudrajos, jeb normalajos, un ne tik gudros…, kuri megina pasapliecinaties, jeb tiek apkrapti un iesaistiti dazadas apsaubamas apvienibas, kur tos kads bledis saregule pec savas vajadzibas.
  Bet vai tas jareklame un ar to japlatas pa visu valsti? Diez vai. Ne tik gudros vajadzetu macit, izglitot, nevis vilkt purva.

 13. Galvā slapji salmi. Kāpēc tas viss jātiražē it kā “latviskai” avīzei?

 14. Arver acis Liga ,vai nu dodies uz babaju salu,tur tev bus laba dzivite!

 15. Tai Ligai butu steidzami jadodas uz melno zemi,ko te zes un bl Atrak kratiea,bla! Ja jau pienema to islama ticibu,tad lai sez laukos un nebaz degunu ara! Atrak lai nem savu to crku un kratas uz babaju valstigribas tad redzet ko teiks ka tur padzivos!Ceru ka ta Liga bezsmadzenu dzimusi netiksies man dzive!

 16. Jautājums redakcijai un rakstītājiem Atbildēt

  Vai tiešām “LA” vairs nav par ko rakstīt un nav Latvijas un latviešu tikumu un vērtību , par ko būtu vērts iestāties? Kas tas ir par kangarismu tiem mūsu skribentiem- pseidosensāciju medniekiem?

 17. Interesanti viņu ģimenē kurš ir galva? 🙂

 18. Pieņemot islāmu, viņa aptraipa savu vārdu -Līga-, ko viņai piedzimstot deva vecāki – latvieši.

 19. Mans uzskats ir,likt mierā to .. ar savu nikabu,lai viņa tur savos laukos pa mežu klīst un un savus paltrakus nesā vesela,bet uz pilsētu nav ko rādīties,tādam jābūt tam likumam un punkts!!!
  Bērnus gan žēl,pa paēst nagi normāli nevar,jāatsakās no gaļas,zupas,nu jukusi ..!!!!

 20. četrdesmit maģistra grādu Atbildēt

  Dajoš ik nedēļu vienu jukušo LA tribīnē! Lai pārējie mēēēdiji apskauž!

 21. Raimonds māk aizstāvēt tikai … pats tāds līmenī

 22. Raimondiņam grūta diena 😀

 23. Ko vajag slēpt?- netīru sirdsapziņu? Latvieši kā parasti svētāki par pašu Muhamedu. Rakstos teic, ka seju aizsedz tikai dažas ciltis,kas ir tālu no civilizācijas. Par to izglītību un domāšanu (kādā virzienā?) varbūt jāpapēta drošības iestādēm.

 24. Kāpēc šito aptaurēto bābu tik daudz reklāmē? Gribu lasīt vairāk par normāliem latviešiem.

 25. Līga lika vīram pieņemt islāmu. Viņa nepaklausīja vīru, neņēma vērā viņa iebildumus un pamudinājumus neizsegt seju. Kur ir viņas vīra kā ģimenes galvas loma? Par šādu nepaklausību pienācās taču sods? Vismaz ar to irbuli. Un šo ģimeni protams uztur neticīgie- vecāki un māsa.

  • Ko tu te samurgoji? Liga nav likusi savam viram pienemt islamu un vinas virs vinai nav aizliedzis valkat nikabu. Kapec tu tagad izplati sos melus?

   • Citēju: sieviete sabied­rībā valkā nikābu – seju aizsedzošo tērpu, uz kura nēsāšanu nebūt neesot uzstājis vīrs, bet sākumā pat centies atrunāt

   • “Ar ieganstu, ka musulmane nedrīkst precēties ar citas ticības cilvēku, Līga Fātima islāmam pievērsusi arī līgavaini, kurš šo reliģiju pieņēmis kāzu dienā.”

   • Raimonds arī ir beidzis modernus arābu valodas kursus, tāpēc jau vairs īsti neprot lasīt latviski. Principā – integrējams, bet es to neuzņemšos.

 26. Līga Fatima lika savam līgavainim pieņemt islāmu, viņa, neņemot vērā vīra iebildumus un pamudinājumus neizsegt seju, nepaklausīja savu vīru. Kur tad ir tā daudzinātā vīrieša galvenā loma šai ģimenē? Viss ģimenē notiek tā, kā Līgai fatimai liekas pareizi, daudz nerēķinoties ar vīra domām. Un protams šo viņas ģimeni uztur neticīgie- vecāki un māsa. Jo krietns musulmanis drīkst izmantot un melot neticīgajiem. Tas nav pārkāpums, tas ir pat slavējami.

  • Ko tu te samurgoji? Liga nav likusi savam viram pienemt islamu un vinas virs vinai nav aizliedzis valkat nikabu. Kapec tu tagad izplati sos melus?

  • Izskatas, ka tas virs vel nav pietiekami integrejies un izpratis islamu, jo citadi tada vira neklausitaja un reguletaja butu jaatdauza ka pelavu maiss, lai gudriba un paklausiba atgriezas. Un ta pa nez cik reizem diena, sajegas nostiprinasanai… Jo tadi tikumi taja ticiba ir paredzeti. Ja jau, tad jau, nevis tikai izlases kartiba..

 27. šitā babene ir āksts. ja cilvēks īsteni kādā ticībā iegājis, tad var iztikt bez šitām ārišķībām ar sejas aizklāšanu un paltraka nēsāšanu. vienkārši šī grib izrādīties. un mediji uz to pavelkas.

  • Tieši tā- īsti ticīgam cilvēkam ārišķības nav vajadzīgas, īpaši, ja tas nav ar likumu pieprasīts- kā varbūt Irānā.

 28. Vai tiešām nepietiek to dullo bābu reklamēt!?

  • Tas ir pilnigi pareizi ka par vinu raksta. Cilvekiem Latvija ir jaiepazist islams. Jo citadi mes te augam ka muca un pa spundi tiekam baroti.

 29. Šis cilvēks kalpo burtam, ne dzīvajam Dievam, tāpēc ir tik atbaidošs

 30. man gan liekas pilnīgi pretēji. Latviešu tautas mentalitāte nesaskan, nevaru iedomaties mūsu senču sievietes, ikdienas dzīvē laukos, it seviški augstā ziemā.

 31. Nabaga cilvēks, domāju, ka viņai labāk būtu pārcelties uz Sauda Arābiju.

 32. Laikam mūsu valdība izdomājusi visus valsts iedzīvotājus pievērst islāmismam, ja par šo dumjo aitu sākuši tik bieži rakstīt…

  • Ja nu salidzinam tavu izglitibu ar vinas, tad kurs nu butu ta dumja aita?

   • Man-vid.tehn., +2 augst. tehniskā un humanitārā. Tā ka-ar izglītību man viss ir kārtībā. Bet neskatoties uz to, es tik un tā šo kundzīti uzskatu par dumju aitu. Un ne jau tāpēc, ka viņa mainījusi ticību-kā krievi teiktu:”…nu raģi Boga!”. Ne par to ir stāsts. Ja viņa grib staigàt ar to nikābu, vai kā to tur, lai pārvācas uz valsti, kurā tas ir pieņemts. Savādāk kāds vēl sadomās pāriet kādā nebūt hotentotu ticībā un skraidīt pliks riņķī un medīt mūsu līdzcilvēkus! Un ar to mums būtu jāsamierinās, jo, redz’, tā pie viņiem pieņemts. Atslēgas vārds-pie viņiem-nu tad tur lai arī dara kā pieņemts.

Draugiem Facebook Twitter Google+