×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. septembris, 2015
Drukāt

Latviete radījusi interaktīvu miega segu bērniem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tagad arī paši mazākie ģimenes locekļi varēs ar mierīgu sirdi doties gulēt, nebaidoties no mošķīšu viesošanās guļamistabā. Un tas viss pateicoties dizaineres Ievas Petkunes radītajai interaktīvajai „Zvaigžņu segai” bērniem, kas palīdzēs iemigt un pasargās mazos gulētājus miegā. Pirmo reizi tā tiks prezentēta Rīgas starptautiskajā dizaina izstādē „Design Isle 2015”, kas jau no 2. līdz 4. oktobrim notiks Ķīpsalā.

Interaktīvi izglītojošā „Zvaigžņu sega” tiek vadīta ar mobilās lietotnes palīdzību, izmantojot bluetooth. Tajā ir ietverti 10 dzejoļi par 10 zvaigznāju nosaukumiem, katrs zvaigznājs ir veltīts vienam dzīvniekam: lielajam sunim, gulbim, ķirzakai, lauvai, zaķim, vilkam, čūskai, lielajam lācim, mazajam lācim un lapsiņai. Vakarā, pirms gulētiešanas, bērns viens pats vai kopā ar vecākiem mobilajā lietotnē var izvēlēties vienu no segā attēlotajiem zvaigznājiem un „iedegt” zvaigznes, kuras iemirdzas segā. Bērnam šīs zvaigznes ir jāatrod un jāatver. Pēc dzejoļu lasīšanas, gaisma lēnām iemieg kopā ar bērnu, tādā veidā palīdzot pārvarēt bailes. Gaisma paliek arvien blāvāka, līdz automātiski 30 minūšu laikā izdziest pavisam.

„Ideja par šāda produkta izveidi radās, studējot Erasmus apmaiņas programmā Lielbritānijā, kur iepazinu emocionāli noturīga dizaina konceptu. Koncepta mērķis ir nostiprināt ilgtspējīgas attiecības starp produktu un tā patērētāju, radot ciešu saikni un pieķeršanos, tādā veidā paildzinot dizaina mūžu. Domājot, kam un kādu produktu izstrādāt, apstājos pie bērniem, kuriem pirmajos dzīves gados pieķeršanās lietām ir ļoti izteikta. Tā radās „Zvaigžņu sega” jeb iespējamais risinājums problēmai, ar kuru saskaras ļoti daudzi bērni, – bailēm no tumsas,” stāsta dizainere Ieva Petkune.

„Zvaigžņu sega” ir roku darbs, šūta no baltas un tumšzilas krāsas vilnas auduma. Katrā segas zvaigznē ir iestrādāta 3mm maza LED gaismas diode, kas bērna vai pieaugušā pieskārienam nav jūtama. Kad sega nesargā mazo gulētāju miegā, tā var kalpot par gultas pārklāju vai izgaismot istabas tumšāko stūri. V

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+