×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
29. janvāris, 2013
Drukāt

Latvietei – 16 gadi Itālijas cietumā

Itālijas Augstākā tiesa atstājusi negrozītu zemākas instances tiesas spriedumu, kas atzina 22 gadus veco Latvijas pilsoni Elizabeti Pētersoni un viņas 27 gadus veco civilvīru Paulo Arigo par vainīgiem Elizabetes 17 mēnešus vecā dēliņa Gabriela sišanā līdz nāvei un piesprieda abiem 16 gadu cietumsodu.

 

Abi notiesātie nogādāti cietumā. Līdz Augstākās tiesas spriedumam Pētersonei bija piemērots mājas arests, ko viņa izcieta reliģiskā komūnā Čerianas pilsētiņā, bet Arigo bija atbrīvots pret drošības naudu.

Pirmās instances tiesa 2010. gada oktobrī pārim piesprieda 11 gadu cietumsodu, bet gadu vēlāk Dženovas Apelāciju tiesa sodu pagarināja līdz 16 gadiem, atzīmējot, ka bērns sists “bezjēdzīgu iemeslu dēļ”. Augstākā tiesa atzina, ka Gabrielu bija iespējams glābt, ja policija nebūtu atstājusi bez ievērības ziņojumus par iespējamu vardarbību pret bērnu. Mazulis jau iepriekš – divus un četrus mēnešus pirms nāves – ticis nogādāts slimnīcā ar sasitumiem, ko māte skaidrojusi kā nelaimes gadījumus.

Gadu un piecus mēnešus vecais Gabriels nomira 2009. gada 14. maijā neatliekamās palīdzības automašīnā. Mediķus izsauca māte, sakot, ka bērnam radušās elpošanas grūtības. Autopsijā atklājās, ka mazulim ir smagi iekšējo orgānu bojājumi, kas, pēc ekspertu vērtējuma, varēja rasties tikai vardarbības dēļ. Autopsijā secināts, ka puisēns miris no smagas aknu traumas un liesas bojājuma, kas izraisīja spēcīgu iekšēju asiņošanu. Divas dienas pēc Gabriela nāves bērna māte un viņas civilvīrs tika apcietināti, izvirzot apsūdzības bērna nosišanā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+