×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. jūlijs, 2015
Drukāt

Latvietes sāk Kanāriju salās

basket.lvbasket.lv

Eiropas jaunatnes basketbola čempionātu vasara sāksies šodien Spānijai piederošajās Kanāriju salās, kur cīnīsies Latvijas U-20 meiteņu izlase. Turpmāk sevi apliecināt centīsies vēl piecas mūsu jauno basketbolistu komandas.

Aigara Neripa trenētā Latvijas U-20 meiteņu izlase Kanāriju salu pilsētā Lanzarotē ieradusies bez potenciālajām līderēm Kates Krēsliņas un Kitijas Laksas, kā arī ar dažiem citiem savainojumu dēļ iecirstiem robiem komandā, kurā ir tikai trīs šajā vecuma grupā pieļaujamajā 1995. gadā dzimušas meitenes. Pārējās ir jaunākas un U-20 čempionātā varēs piedalīties arī turpmāk. Diez vai varam cerēt uz trenera Aivara Vīnberga vadībā pirms gada izcīnītās piektās vietas atkārtojumu, lai gan jaunatnes basketbolā spēku samēri mēdz būt mainīgi un mānīgi. Septiņās pārbaudes spēlēs latvietes izcīnīja tikai trīs uzvaras – divreiz pret vienaudzēm no Lietuvas, kā arī pret Igaunijas nacionālās izlases B sastāvu.

“Pārbaudes spēles parādīja gan mūsu potenciālos trumpjus, gan vājās vietas. Pārliecinājāmies, ka aizsardzībā pat Francijas basketbolistes varam noturēt uz 60 punktu robežas. Uzbrukumā problēmas ir lielākas, bet katrā spēlē varēja saskatīt rezerves vismaz desmit punktiem, ko varējām gūt, samazinot nepiespiesto kļūdu skaitu, agresīvāk spēlējot pretinieču soda laukumā un ar lielāku pārliecību metot no labām pozīcijām. Ceru, ka pratīsim savas iespējas izmantot brīžos, kad to visvairāk vajadzēs, – spēlēs, kurās izšķirsies komandas liktenis,” pirms došanās tālajā ceļā komandas izredzes komentēja Aigars Nerips.

Latvijas komandā Kanāriju salās ir Sindija Kudule (dzimšanas gads – 1997.), Elīna Bērziņa (1995.), Ieva Spīgule (1996.) un Vineta Bīriņa (1996.) no Rīgas 3. BJSS, Anna Buša (1996.), Arta Frīdenberga (1995.), Kitija Štolce (1996.) un Paula Lūķe (1996.) no komandas “Kolibri/47. vidusskola”), Marta Bergmane (1996.), Paula Strautmane (1997.) un Digna Strautmane (1998.) no “Rīdzenes” un Sigita Džarcāne (1995.) no TTP-2. Čempionāta pirmajā posmā, kuru sāks 16 komandas, viņu pretinieces būs Slovākijas, Turcijas un Francijas U-20 izlases. Trīs spēcīgākās komandas turpinās cīņu par medaļām, tomēr sacensību sarežģītā formula arī tām vēl negarantē izvairīšanos no cīņas par palikšanu Eiropas U-20 elitē. Šovasar to atstās trīs pēdējo vietu ieguvējas, tātad mūsu izlases uzdevums ir izcīnīt vismaz 13. vietu.

Eiropas čempionātu stafeti nākamā pārņems Arņa Vecvagara trenētā U-20 puišu izlase, no 7. jūlija Itālijas pilsētā Liņāno vispirms risinot uzdevumu par palikšanu elitē, kura šogad jāatstāj septiņām (!) no 20 komandām. Pirmajā posmā mūsu pretinieki būs no Grieķijas, Serbijas, Bulgārijas un Izraēlas. Junioru jeb U-18 izlase ar treneri Jāni Gailīti no 23. jūlija līdz 2. augustam spēlēs Volosā (Grieķija), Aināra Čukstes trenētās juniores no 30. jūlija līdz 9. augustam – Eiropas U-18 B divīzijas turnīrā Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē. Kadetu (U-16) vecuma puiši ar treneri Gunti Endzelu Eiropas čempionātu aizvadīs no 6. līdz 16. augustam tepat kaimiņos – Lietuvas basketbola galvaspilsētā Kauņā, viņu vienaudzes treneres Līgas Alilujevas vadībā no 13. līdz 23. augustam cīnīsies Matusinju (Portugāle).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+