Sports
Basketbols

Latvietes “nomētā” Ukrainu, treneris slavē lielo sastāvu un ātrumu0

foto: LETA

Latvijas sieviešu basketbola izlase svētdien, realizējot 12 no 25 tālmetieniem, pārbaudes spēlē Rīgā ar 80:59 sagrāva Ukrainu.

Aijai Putniņai 14 punkti, Dignai Strautmanei – 11. Lieliska precizitāte komandai un arī pārsvars pārējos statistikas rādītājos. Latvijas basketbolistes turpina gatavoties Pasaules kausam.

“Galvenais ir tas, ka šodien aizsardzība bija labāka, spēlējām ar citu sastāvu. Varam vēl uzlabot nianses un kļūt bīstamāki. Spēle ar Krieviju parādīja, ka aizsardzībā esam ļoti labi, ja spēlējam ar lielo sastāvu – trīs centriem, kas deva iespēju izcīnīt ceļazīmi uz Pasaules kausu. Tas strādā arī šobrīd. Uzbrukumā brīžiem ļoti labi sanāk ātrā spēle. Līdz ar to ir arī kļūdas, bet citādāk būtu grūti tikt pie metieniem. Pakāpeniski tās ir jāizskauž. Nākamā nedēļa ir bez spēlēm, Kitija Laksa devusies sakārtot studiju lietas uz ASV, tāpat darīs Digna Strautmane, tāpēc paliksim pašreizējā sastāvā, varbūt būs savstarpējā spēle. Otrdien sanāksim kopā, ir viela pārdomām treneriem, analizēsim video, kuras spēlētājas labāk iekļaujas šajā modelī, bet uz nedēļas beigām jāveic izvēle, lai rotācija kļūtu mazāka. Bet visas spēlētājas parādīja, ka var spēlēt un dot pienesumu, tā kā pārliecinošā uzvara dod visām iespēju vēl turpināt,” tā intervijā LTV atzina Latvijas izlases galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

LA.lv