×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. decembris, 2017
Drukāt

Latvieti un lietuvieti Skotijā notiesā par brutālu slepkavību (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Vakar Aberdīnā par brutālu slepkavību mūža ieslodzījums piespriests kādam lietuvietim un latvietim, kuri divatā nosituši savu paziņu, raksta “PressandJournal.co.uk”.

Tiesnesis nospriedis, ka Jānim Karajevam (30), kurš jau sešas reizes tiesāts par vardarbīgiem noziegumiem, cietumā par Alekseja Zarska (42) slepkavību jāpavada 14 gadi, bet viņa paziņam Tomasam Gulbinavičam (33) – vismaz 13 gadi.

Tāpat tiesnesis norādīja, ka spriedums nenozīmē – abi notiesātie pēc termiņa beigām tiks atbrīvoti: “Jūs tiksiet atbrīvoti vienīgi tad, kad tiks uzskatīts, ka sabiedrības drošība no tā necietīs.”

Kā Gulbinavičs, tā Karajevs nolieguši, ka būtu noslepkavojuši Zarsku 15. janvārī notikušajā uzbrukumā un vainoja viens otru. Gulbinavičs apgalvoja: Karajevs esot uzbrucis savam dzīvokļa biedram, bet viņš centies abus izšķirt, savukārt Karajevs bija pārliecināts, ka redzējis Gulbinaviču iesitam cietušajam, bet stiprā reibuma dēļ no nakts notikumiem neko daudz neatceroties.

Salīdzinoši maigais spriedums saistīts ar to, ka konflikts nepārprotami izcēlies spontāni un uzbrukumā nav pielietoti nāvējoši ieroči. Gulbinavičs esot izteicis patiesu nožēlu par upura nāvi, jo bijis ar viņu draugos un devis patvērumu, kad Zarskam nav bijis māju.

Savukārt Karajeva advokāts apelēja pie sava aizstāvamā ģimenes stāvokļa: viņš nonācis Skotijā pēc ekonomiskās krīzes Latvijā, ģimene no Karajeva atteikusies, izņemot vecmāmiņu. “Viņu ļoti uztrauc reālā perspektīva vecomāti nekad vairs nesatikt,” norādīja advokāts, jo sieviete esot pārāk veca, lai varētu atbraukt uz Skotiju Karajevu apciemot.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. dzivoju te aberdina vairak ka 10 gadi.Pirmo reizi par tadiem dzirdu.Viniem vajadzeja feisbuka but vismaz manu pazinu pazinas,a tur nekaa

  2. kārtējais samazgu spainis Latvijas vārdam Atbildēt

    latv(ij)ietis un lietuv(ij)ietis nosit nenoskaidrojamu (ij)ieti, bet ķengā latviešus !!!
    Kad tās paskvilas reiz izbeigsies ???!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+