×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. oktobris, 2015
Drukāt

Latvietim Īrijā par sievietes nolaupīšanu piespriesti desmit gadi cietumā

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Longfordas apgabala tiesa Latvijas pilsonim Jānim Zarānam, kurš Īrijā mēģināja nolaupīt sievieti, piespriedusi desmit gadu cietumsodu, vēsta Īrijas latviešu ziņu portāls “Baltic Ireland”.

Vīrietis atzīts par vainīgu arī naudas, tālruņa un kredītkartes nolaupīšanā sievietei, kā arī automašīnas zādzībā un bīstamā braukšanā. Tiesa apsūdzētajam arī atņēmusi automašīnas vadīšanas tiesības uz 15 gadiem un nolēmusi, ka viņam būs jāpamet valsti 10 dienu laikā pēc atbrīvošanas no cietuma.

Zarāns un vēl viens vīrietis pagājušā gada 29.oktobrī Longfordā nolaupīja 46 gadus veco uzņēmēju Sabrinu Cenci. Uzbrucēji, piedraudot ar nazi, iegrūda sievieti automašīnā un lielā ātrumā aizbrauca prom no notikuma vietas. Policija incidentu pamanīja novērošanas kamerās un sāka pakaļdzīšanos, kuras laikā automašīna, ar kuru brauca noziedznieki un nolaupītā sieviete, avarēja, iebraucot grāvī.

Viens no uzbrucējiem avārijas laikā guva smagus ievainojumus un pašlaik atrodas pansionātā veģetatīvā stāvoklī. Otrs uzbrucējs bija Zarāns, kurš tika aizturēts. Izmeklēšanas laikā Zarāns atzinās, ka kopā ar otru uzbrucēju dzēris degvīnu. Abi pēkšņi izdomājuši, ka viņiem jādabū nauda, lai varētu atgriezties Latvijā. Vīrieši uzvilkuši maskas un nolēmuši, ka sagrābs pirmo sievieti, kas ieradīsies stāvvietā, un pieprasīs naudu.

Sieviete norādījusi, ka uzbrukums atstājis smagas sekas viņas dzīvē. Cietusī uzsvēra, ka nevar aizmigt un cieš no trauksmes un panikas lēkmēm, kuras neļauj viņai pilnvērtīgi strādāt.

Zarāns sievietei atvainojies par notikušo.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+