Latvijā
Kriminālziņas

Latvietim Īrijā piespriež mūža ieslodzījumu 16

Foto no balticireland.ie

Latvietim Īrijā par slepkavību piespriests mūža ieslodzījums, par tiesas spriedumu vēsta portāls “balticireland.ie”. Latvietis savu vainu lietuvieša noslepkavošanā neatzina.

Tiesas procesā upura tuvinieki sniedza emocionālas liecības. Pēdējā tiesas sēdē tika nolasīta māsas liecība. Pēc portāla ziņām, lietuvieša tuvinieki uzsvēruši, ka “Dainius Burba bija dēls, brālis un tēvs, un labs cilvēks, kurš gribēja dzīvot”. Velosipēds, kuru tēvs [nogalinātais D. Burba] nopircis meitai neilgi pirms savas nāves, tagad esot viņai ļoti svarīgs. Māsa vēl uzsvēra, ka zaudējums ir milzīgs, minot, ka savās gaidāmajās kāzās nevarēs dejot ar savu brāli un viņas bērni nekad neiepazīs savu tēvoci. Paziņojot spriedumu, tiesnese pauda cerību, ka tas dos kādu cerību un mieru upura ģimenei, par tiesas procesu raksta portāls.

Lietuvietis Īrijā, Limerikā meklējot labāku dzīvi, bija ieradies tikai divus mēnešus pirms traģiskajiem notikumiem. Viņš apmeties latvieša Arņa Labunska mājā. 2015.gadā kāda aprīļa naktī starp tolaik 55 gadus veco Arni un 39 gadus veco lietuvieti izcēlies strīds, kam bija traģiskas sekas.

Izmeklēšanas materiāli liecina, ka pēc konflikta latvietis devās pie savas meitas, kas pamanījusi asinis uz tēva apģērba. Arnis teicis, ka sakāvies. Meita bija lūgusi kādam aiziet uz tēva dzīvesvietu noskaidrot, kas atgadījies. Tika izsaukta policija, taču, pēc portālā vēstītā, latvietis bijis pārāk piedzēries, lai viņu nopratinātu. Latvietis sākotnēji liecināja, ka atradis kaimiņu jau ievainotu un galda kāju [iespējamo slepkavības ieroci] paņēmis, lai aizstāvētos.  Vēlāk viņš savas liecības mainīja, atzīstot, ka viņi konfliktējuši un viņš aizstāvējies.

Izmeklēšanā tika atzīts latvieša vaina slepkavībā un viņam piepspriests mūža ieslodzījums.

LA.lv