×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. janvāris, 2014
Drukāt

Lai latvietis aizbrauktu uz Sočiem, vajadzīgi 6000 eiro. Daudziem par dārgu! (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Soču olimpiskās spēles, vērtējot no latviešu līdzjutēja maksātspējas viedokļa, būs ļoti nedraudzīgas – tradicionāls (lidošana, viesnīca, ieejas biļetes) nedēļu ilgs ceļojums vienam cilvēkam izmaksā aptuveni 5690 eiro. Biedējoši. Taču būšot arī piedzīvojumu meklētāji – brauks ar kemperi vai aizlidos un tad skatīsies, kur pārnakšņot.

– Latviešu līdzjutēju interese par došanos uz Soču olimpiskajām spēlēm bija ļoti liela, bet 95 procenti, uzzinot cenas, uzreiz pateica, ka nevar to pacelt, – “MV” sacīja tūrisma aģentūras “Travel Art” valdes priekšsēdētāja Inese Krūmiņa.

Viņa rēķinājusi, ka vienam cilvēkam sešas naktis divvietīgā numurā trīszvaigžņu viesnīcā maksās ap 3550 eiro. Aviobiļešu cena pašā sākumā tika lēsta 356 eiro, bet vēlāk pakāpās līdz 427 un 711 eiro.

– Plus vēl nāk biļetes uz spēlēm – viena Latvijas hokeja izlases spēle maksā 180 ASV dolārus. Tā ka bez 6000 eiro uz Soču spēlēm aizbraukt nevar, – norāda Krūmiņa. Viens otrs līdzjutējs tā vietā nolēma doties uz Ziemeļameriku pavērot NBA un NHL spēles – šāds brauciens maksā krietni mazāk.

Decembra sākumā ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina rīkojumu viesnīcu cenas tika pazeminātas – noteica, ka tās nedrīkst būt augstākas par fiksētu likmi, taču šāda rīcība bija novēlota – cilvēki jau bija nolēmuši nebraukt un ieplānojuši citus pasākumus. “MV” gadu mijā pārliecinājās, ka uz olimpisko spēļu laiku Sočos var rezervēt numuru, turklāt nebūt ne par kosmiskiem cipariem.

Soču gadījums gan nav nekas ārkārtējs – cilvēki visā pasaulē grib saraust pēc iespējas vairāk naudas, un krievi ne ar ko neatšķiras no citiem – aizpērn Londonas olimpisko spēļu laikā viesnīcu cenas bija trīskārt augstākas nekā parasti, pirms četriem gadiem Vankūverā – par 50 procentiem augstākas.

Turklāt Soči atšķirībā no iepriekš minētajām metropolēm izceļas ar kādu īpatnību – no vienas puses kūrortu ieskauj jūra, no otras – kalni, no trešās – Abhāzija, kas tomēr ir Gruzijas teritorija un nav garantijas, ka drošības apsvērumu dēļ olimpisko spēļu laikā robeža netiek slēgta vai paralizēta.

– Piemēram, 2006. gada ziemas olimpiskajās spēlēs Turīnā naktsmītni varēja meklēt 150 km rādiusā, bet Sočos tādas iespējas nav, – Krūmiņa atzīst, ka cenas debesīs uzskrējušas arī objektīvu iemeslu dēļ – jo pieprasījums pārsniedz piedāvājumu.

Latvijas līdzjutējiem par minētajām cenām mati ceļas stāvus, bet ar krieviem ir cita lieta – pasaules lielākajā valstī netrūkst bagātu ļaužu, un daudzi katrā ziņā izmantos iespēju atzīmēties, sak, esmu bijis olimpiskajās spēlēs.

Taču visus latviešus cenas nebūt nebiedē. Esot arī tādi līdzjutēji, kas, nopirkuši avio biļetes, aizlidos un tad uz vietas skatīsies, kur apmesties. – Var pie kādas tantiņas sētā sarunāt telti uzsliet. Sočos februārī ir silts.

Vēl kāds grasoties braukt ar kemperi. Ar tā novietošanas iespējām varētu būt problēmas, taču tas ir ekonomisks variants, kas garantē arī ne mazums piedzīvojumu.

Vēl jāpiebilst, ka Latvijas līdzjutēji atstāti pabērnu lomā, proti, oficiālais Soču olimpisko spēļu biļešu izplatītājs Latvijā ir ASV reģistrēta kompānija “Cartan Tours”, kas lielākoties darbojas ar Dienvidamerikas un Karību jūras reģiona valstīm, bet Eiropā pārstāvēta tikai Rumānijā un Latvijā. – Mūsu līdzjutējiem biļešu iegāde ir apgrūtināta, jākontaktējas angļu valodā – nevar aiziet uz biroju un visu izrunāt, – norāda Inese Krūmiņa.

Soču spēles būs zīmīgas arī ar to, ka pirmo reizi nepietiks ar ieejas biļeti vien, būs vajadzīga arī līdzjutēja pase. Tā teikt – dubulta drošības pārbaude. Tās iegūšana gan, šķiet, lielas pūles neprasa – tikai jāizpilda anketa internetā.

Organizatori vēsta, ka vairāk nekā 40 procenti biļešu uz olimpiskajiem sporta pasākumiem maksā mazāk par 100 ASV dolāriem (Londonā 75 procenti biļešu maksāja mazāk par 60 dolāriem). Lētākās biļetes – no 16 dolāriem. Biļetes uz hokeja finālu, kur cenas bija no 220 līdz 1070 dolāriem, tika izķertas pusstundā. Atklāšanas ceremonija maksā no 200 līdz 1500 dolāriem, noslēguma ceremonija 150 – 1200 dolārus. Bobsleja sacensības klātienē varēs vērot par 41, bet biatlonu par 145 dolāriem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Man tās spēles vajag kā zaķim stopsignālu

  2. “Par dārgu” nevis “pār dārgu” – LATVIJAS avīze taču!:)

Draugiem Facebook Twitter Google+