×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. septembris, 2015
Drukāt

Vieglprātīgs latvietis Jaunzēlandē izglābts no nosalšanas kalnos

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Nelsona ezeru nacionālajā parkā Jaunzēlandē pagājušajā nedēļas nogalē izglābts aptuveni 20 gadus vecs latvietis, vēsta laikraksts “The New Zealand Herald”.

Viņš kopā ar draudzeni – aptuveni 20 gadus vecu īrieti – bija devies pārgājienā kalnos, kur naktī temperatūra noslīdēja līdz mīnus 19 grādiem pēc Celsija.

Kad abi svētdienas rītā tika atrasti, viņi cieta no ķermeņa atdzišanas, informēja policija.

Inspektors Mets Arnolds Kellijs norādīja, ka abi būtu aizgājuši bojā, ja brīvprātīgie glābēji viņus nebūtu atraduši. “Ņemot vērā viņu stāvokli, visdrīzāk, viņi nebūtu daudz ilgāk izturējuši bez palīdzības,” teica inspektors.

Kellijs stāstīja, ka, lai izglābtu pāri, trīs cilvēku glābšanas komanda, kuras sastāvā bija arī ārsts, kāpa kalnā deviņas stundas. “Jau tikšana līdz ceļotājiem bija ļoti sarežģīta. Komanda nežēlīgos apstākļos kāpa kalnā nakts laikā. Viņi pielietoja ievērojamu piepūli, lai novērstu cietušo ķermeņa atdzišanu,” viņš norādīja.

Komandas sastāvā, kas izglāba abus ceļotājus, bijuši brīvprātīgie. Kā atzīmēja inspektors, šie cilvēki veltīja savu laiku, kā arī atradās sarežģītā situācijā, lai palīdzētu cilvēkiem, kuri bija rīkojušies muļķīgi.

Abi ceļotāji policijai atzinuši, ka viņiem nav bijis izvēlētajam maršrutam piemērota ekipējuma, apģērba un pieredzes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+