×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
23. maijs, 2017
Drukāt

Latvietis Mančestrā: šoks, jo sprādziens noticis tepat mājās (8)

Sandris Vilcāns (pa kreisi). Foto no Facebook. Foto no Mančestras pēc sprādziena Carters News/LETASandris Vilcāns (pa kreisi). Foto no Facebook. Foto no Mančestras pēc sprādziena Carters News/LETA

Mančestrā jau septiņus gadus dzīvojošais latvietis Sandris Vilcāns, kāda liela uzņēmuma tirdzniecības pārstāvis, par notikušo sprādzienu pilsētas arēnā, kur bijis neskaitāmas reizes, uzzinājis stundu pēc notikušā, kad mājās skatījies filmu. Britānijas policija notikušajā saredz terora akta pazīmes, sprādzienā dzīvību zaudējuši 22 cilvēki.

“Parasti esmu ilgi nomodā. Man sāka pienākt ziņas sociālajos tīklos un īsziņas. Piemēram, mani draugi no Spānijas jautāja, vai ar mani viss ir kārtībā,” atceras Sandris.

Viņš dzīvo piecu kilometru attālumā no arēnas, kur notika Arianas Grandes koncerts. Pēc viņa teiktā, pilsētā šodien ir netipisks klusums, turklāt apkaime ap arēnu un tai piegulošo Viktorijas dzelzceļa staciju esot noslēgta, jo policija veic operāciju.

“Koncertā bija mana bijusī darba kolēģe ar māsu, bet viņas ir sveikas un veselas. Nepaveicās cilvēkiem, kas steidzās ātrāk tikt prom no koncerta un drūzmējās pie izejas, tad arī sprādziens esot noticis,” piebilst Sandris.

Viņš ir šokā par notikušo iespējamo terora aktu, jo tas noticis tepat viņa mājās – Mančestrā. “Terora aktus Parīzē vai Londonā uztveru kā attālus notikumus, bet tagad ir šoks, jo sprādziens noticis tepat mājās,” teic Sandris.

Viņš gan uzsver, ka 1996. gadā pie Mančestras arēnas terora aktu esot sarīkojusi Īru republikāņu armija, bet turpmākos gadus pilsētā neesot notikuši terora akti.

Latvietis Mančestras arēnā bijis vairākas reizes – savulaik klausījies Madonnas, Britnijas Spīrsas, Kailijas Minogas, “Lady Gaga”, “Pink” koncertus.

“Mūzikas industrija Anglijā sit augstu vilni. Katru dienu Mančestrā notiek koncerti, un pilsētai mūzikas industrija pievērš pastiprinātu uzmanību – tā ir kādā trešajā, ja ne pat otrajā vietā aiz Londonas, ja runa ir par lielu zvaigžņu koncertiem Britānijā,” teic Sandris.

Viņš atzīst, ka notikušais pierāda, ka dzīvojam sociālo tīklu laikmetā, jo mančestriešiem “Facebook” iespējams atzīmēt, ka viņi ir drošībā.

Pēc viņa domām, terora akta mērķis esot iebiedēt cilvēkus un sēt paniku. Sandris gan tagad ierobežojot mediju patēriņu – klausās radio un lasa ziņas internetā, jo televīzijas skatīšanās uzkurinātu emocijas.

Tomēr viņš uzsver, ka mančestriešiem raksturīgs “ziemeļnieku gars” (“Northern spirit”), kas bieži palīdzējis tikt pāri grūtībām.

“Ziemeļu garu mančestrieši augsti ceļ cieņā un ar to lepojas – viens no tā būtiskākajiem elementiem ir saliedētība uz izpalīdzība. Domāju, ka notikušais terora akts mūs saliedēs, nevis šķels. Pie arēnas tuvākā viesnīca deva naktsmājas ap 50 bērniem, kas bija pazaudējuši vecākus, un ziņas par viņiem izvietoja sociālajos tīklos. Taksometru kompānijas uzreiz pēc notikušā piedāvāja cilvēkus aizvest uz mājām par brīvu. Ziemeļu gars savulaik izpaudās, kad pirms dažiem gadiem Mančestrā ļaunprātīgi aizdedzināja suņu patversmi, arī toreiz cilvēki bija ļoti izpalīdzīgi” piebilst Sandris.

Sandrim sestdien esot jādodas uz dziedātājas Anastasijas koncertu citā koncertzālē, un viņš izsaka cerību, ka tas netiks atcelts drošības pasākumu dēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Pēc Brexit jau var slavēt “Northern spirit”, taču diezin vai tas samazinās piestādīto rēķinu. Ar vienu naudiņas atdošanu jau izkļūt no Savienības neizdosies – to PSRS sabrukums uzskatāmi apliecināja.

  2. kā latvju izcelsmes brits runā par saliedēšanos īsti liberālā stilā.Sadodieties tikai rociņās ar pārējiem britiem un būs miers un kārtība.Franči arī vienmēr sadodas rokās un teic,ka nebaidās.Sak-mēs esam vareni un saliedēti,bet teroristi tik turpina savu ar devīzi-ne dienas bez terora akta!

  3. Terorisma akts ir nogalināšana Terorisma mērķis ir nogalināt .Viņi atriebjas par nāvi Austrumos.

  4. Tad Mančestera vai Mančestra!?

  5. ko sēsi to pļausi… ko var gaidīt impērija, kuras teritorijā nekad nenorietēja saule un salīdzinot ar kuru visādī hitleri, staļini polpoti ir tikai bērnudārznieki, kuri spēlējas smilšukastē…
    praktiski divu kontinentu pamatiedzīvotāji apslaktēti gandrīz pilnībā un vēl divu process nav galīgi pabeigts, bet arī šī pasaules ļaunākā impērija eksistē…

  6. vai anglijas jaunisi pardzivoja kad anglija bombardeja libiju cik jauniesu krita kad dadafi gazano varas par ko neviens nezin tikai sems zin kada netira politika…

Draugiem Facebook Twitter Google+