×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. decembris, 2016
Drukāt

Latvietis Mārtiņš vīlies “Islāma valstī”. Pastāsta, kā bēdzis no cietuma un Sīrijas (14)

Mārtiņš. Ekrānšāviņš no LTV "Panorāmas" sižeta.Mārtiņš. Ekrānšāviņš no LTV "Panorāmas" sižeta.

Par dalību Sīrijas konfliktā aizturētais jaunietis no Latvijas apgalvo, ka kritis par upuri teroristu propagandai un tagad ir vīlies “Islāma valstī”.

Jaunietis intervijā Latvijas Televīzijas “Panorāmai” stāstīja, ka uz Sīriju devies, jo viņu aizrāvusi islāma kalifāta ideja un viņš “meklējis patiesību”. Jaunietis esot domājis iesaistīties Islāma valsts veidošanā kā civilists, nepiedaloties karadarbībā. Viņš vēlējies palīdzēt vietējiem iedzīvotājiem. Jaunietis apgalvojis, ka, vēl Latvijā esot, neesot apjautis teroristu nežēlību, lai arī tā plaši tika aprakstīta masu medijos.

Par savu naudu jaunietis aizbraucis uz Turciju, no turienes pārieta Sīrijas robeža un nonākts pie kāda “Daesh” grupējuma, kur viņam atņemti dokumenti un visas mantas. Tad viņu sākuši apmācīt karadarbībai, no kā izvairīties neesot bijis iespējams.

Tobrīd jaunietis sapratis, ka tas nav gluži tas, ko viņš vēlas darīt Sīrijā, tāpēc sācis meklēt iespējas nokļūt atpakaļ Latvijā. Tas esot bijis ļoti sarežģīti, un šo mēģinājumu gaitā viņu Rakā noķēruši “Daesh” cilvēki un ielikuši cietumā, kur viņš pavadījis piecus mēnešus. Pēc jaunieša teiktā, cietumā esot tūkstošiem cilvēku, kuri sapratuši “Islāma valsts” ideoloģijas ekstrēmo dabu un grib tikt prom no islāma valsts, taču neatrod šādas iespējas.

Jaunieti bijis plānots sodīt, nosūtot uz karadarbības karstākajiem punktiem par “lielgabalu gaļu”, taču pārvietošanas laikā viņam ar vēl pieciem cilvēkiem izdevies izbēgt, lai arī trīs no bēgļiem nošauti. Mārtiņš ticis līdz Turcijas robežai, kur viņu arestējuši turki, kuriem viņš izteicis lūgumu, nogādāt viņu atpakaļ Latvijā.

Tagad Mārtiņš uzskata, ka “Daesh” vervētāji viņu piemānījuši, solot, ka islāma valstī viss būšot labi, ka tur būs taisnīgums, taču izrādījies viss pretēji. Nevienu cilvēku no Latvijas viņš Sīrijā saticis neesot.

Pašlaik cietumā Latvijā tiesu gaidošais jaunietis apgalvo, ka karā neesot piedalījies un neesot izmantojis ieroci pret kādu cilvēku.

Šovasar Drošības policija (DP) ieguva informāciju, ka minēto Latvijas pilsoni ir aizturējušas Turcijas varas iestādes, kas septembrī pieņēma lēmumu par šīs personas deportēšanu. Pēc deportācijas no Turcijas DP konvojēja jaunieti uz Latviju, kur viņš tika aizturēts. 2.decembrī tiesa aizdomās turētajam pagarināja drošības līdzekļa – apcietinājuma – piemērošanas termiņu.

Rīgas tiesas apgabala prokuratūra puisim cēlusi apsūdzību pēc diviem Krimināllikuma pantiem, proti, par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā un piedalīšanos noziedzīgas organizācijas noziegumos pret cilvēci vai mieru, vai valsti vai kara noziegumos. Krimināllikums par piedalīšanos noziedzīgas organizācijas noziegumos pret cilvēci vai mieru, vai valsti vai kara noziegumos paredz mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu no desmit līdz divdesmit gadiem.

Intervijai jaunietis piekrita ar nosacījumu, ka nerādīs viņa seju. Tā notika advokātam klātesot.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. neticiet lielvarām Atbildēt

  Pārāk smags soda mērs. Vai tad viņš reāli karoja vai Latvijā ko sliktu izdarīja ? gluži atlaist, protams, nedrīkst, bet likt cietumā uz 10 gadiem tā būtu netaisnība. Būt par musulmani nav noziegums. Redzot, kas notiek pasaulē un cik agresīvi rietumvalstis un Krievija izturas pret musulmaņiem, nav brīnums, ka gribas iet karot. Protams, ne ISIS labā. Latvijai būtu jāizstājas no kariem pret musulmaņiem. ASV mūs tāpat uzmetīs, kam mums viņiem kalpot? Lai tie puiši, kas brauc uz austrumiem, brauc atpakaļ un tepat Latvijā sargā robežu un veic izmeklēšanas valstī un reģionā, nelaižot iekšā potenciālos teroristus. A šito jaunekli naivo nevajag pārāk skarbi sodīt. Protams, ja tas, ko viņš stāsta ir taisnība.

  • Cietumaa uz muuzhu. Paardomaajis? Iedomaajies citaadu? Vinjsh tur bija pusotru gadu, taapeec neticu vinja pasakaam, ka nav piedaliijies shaushanaa un kaushanaa. Ko tad vinjsh tur pusotru gadu dariija? Picas cepa? Piparkuuku maajinjas veidoja? Lai nestaasta, ka islamisti vinjam to atljaava. Atbrauci? Strokjis rokaa un uz priekshu, lai iistie muslimi var iet nopakaljus. Par shitaadiem runaajot, es nozheeloju, ka Eiropaa ir atcelts naavessods.

 2. ”Islama valsts” karotājs nožēlo grēkus ? Kaut kā dīvaini? Jā pasaciņa ir laba un ar uzdevumu – jau kā baltais karotājs ticis brīvība un ar bumbu Rīgas centrā… Pēc kādiem 20 līķiem naivajiem vel pat acis neatvērsies – kā Merkelei Vācijā… tas būs pēc mēneša , gada brīvibā un pats to izvēlējas pildīt šo uzdevumu .
  par pārējo neizteikšos ( aizskaršu šodienas cilvēktiesības) vel šodien nesapratīs, tikai rīt būs par vēlu (pazudīs cilvēktiesības uz dzīvību un varēs vākt nogrieztās galvas)…

 3. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Iebāzt ķurķī ir vienkāršākais variants, bet vai pareizākais.
  Manā jaunībā pa skolām braukāja, avīzēs publicējās un lasīja lekcijas par saviem maldiem un reliģijas kaitīgumu tāds Zvejsalnieks- katoļu priesteris. Viņš bija sapratis, ka lielāku personīgo labklājību var sasniegt ar savas ticības un tautas nodošanu un ļoti aktīvi darbojās čekas organizētajos pasākumos. Varbūt, ka šajā sakarā ir vērts neintervēt Mīksto Juri? Viņi un viņš! taču zina visu!
  Pie lietas. Arī šim jauneklim kā sodu vajadzētu likt par pienākumu apbraukāt vai visas Latvijas skolas un apskaidrot līdzīgi domājošiem (vispār neko nedomājošiem) jauniešiem, kurp noved maldu ceļi un ko katru no viņiem sagaida došanās ”glābt” pasauli.

 4. Kaut kā neticās, ka mazais puisītis tāds naivs, balts un pūkains. Drīzāk cenšas tēlot aitu. Atvainojiet, bet katram, kam ir internets, pietiek pameklēt un paskatīties video un bildes ar šo mēslu “varoņdarbiem”, lai būtu skaidrs, kas viņi vispār tādi ir.

 5. Tēvzemei vajadzīgi varoņi, bet sievietes dzemdē idiotus

 6. Tam muļķa puišelim kārtīgs pēriens vajadzīgs.Ja tā taisnība, ko viņš stāsta un domāju, ka tiešām taisnība , tad pamatīgu mācību jau dabūjis. Ja ieliks cietumā, tad visa dzīve būs galīgi sabojāta.

 7. Pasaku stāstītājs.

 8. To mārtiņu, dzihadistu, vajag pakārt virs skudra pūžņa. Smerdelis un melis ir šis mēsls.

 9. Jābeidz šis karš. Rietumu tautām jāoieprasa valdībām beigt karu. Kamer tas netiks saprasts, mums labi neklāsies

 10. Tā pasaciña tāda, nu, baltiem diegiem šūta!
  Nafig mums, Latvijas nodokłu maksātājiem, tagad šo ākstu būtu jābaro cietumā?

  • Gan cietumā atradīsies, kas to muļķi pie vietas noliek. Problēma ir tā, ka mums tādu stulbeņu ir pilna Latvija. Un visi ir pārliecināti, ka viņu idiotisms ir vispatiesākais un vienīgais pareizais.

 11. Nevajadzēja būt muļķim!Ja spēlē kompjūterspēles,pēc katras nāves ir iespēja respawn.Dzīvē tā nenotiek.Dabiskā atlase – ja esi stulbenis,maksā par to!

Draugiem Facebook Twitter Google+