×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. decembris, 2016
Drukāt

Latvietis saņem vēstuli par izraidīšanu no Lielbritānijas (22)

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Kāds Lielbritānijā dzīvojošs latvietis ir saņēmis vēstuli no britu imigrācijas dienesta ar brīdinājumu par izraidīšanu no valsts, jo, pēc dienestu rīcībā esošās informācijas, viņam nav tiesību uzturēties Apvienotajā Karalistē.

Lai arī Apvienotā Karaliste vēl nemaz nav uzsākusi izstāšanās procedūru no Eiropas Savienības, spēkā joprojām ir ES likumdošana un oficiāli tiek noliegta jebkāda pastiprinātas uzmanības pievēršana ES pilsoņiem, tomēr pēdējā laika notikumi liek domāt par pretējo.

Imigrācijas dienesta vēstule divās valodās

“Plānota administratīva izraidīšana no Apvienotās Karalistes,” sacīts britu Iekšlietu ministrijas Liverpūles departamenta vēstulē. “Imigrācijas izpilddienests ir pamanījis, ka jums kā Eiropas Ekonomiskās zonas pilsonim nav tiesību uzturēties valstī saskaņā ar Eiropas Ekonomiskās zonas 2006. gada imigrācijas regulu,” tālāk atgādinot, ka Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ), kur ietilpst arī Latvija, pilsonim ir tiesības palikt valstī vairāk par trim mēnešiem tikai tad, ja strādā, meklē darbu, ir pašnodarbinātais, students vai arī ir pietiekams iztikas nodrošinājums, respektīvi, ir gana iespaidīgs cipars bankas kontā, lai varētu sevi uzturēt nestrādājot. Ja persona neatbilst regulas noteikumiem, tad var tikt izraidīta no valsts. “Izskatās, ka jums šobrīd nav tiesību atrasties valstī, tādēļ Apvienotās Karalistes Robežkontroles dienesta pienākums ir izraidīt jūs no valsts.”

Taču tiek solīts izvērtēt situāciju individuāli, tādēļ lūgts ierasties uz interviju policijas iecirknī, līdzi ņemot identitāti un nacionalitāti apliecinošu dokumentu, adreses pierādījumu, informāciju par finansiālo stāvokli, darbavietu, studijām, ģimenes stāvokli.

Vēstulei angliski pievienota arī vēstule latviešu valodā labākajās “maisiņš nevajag” tradīcijās. “Dārgais… “noskaņoti administratīvi izņemt no Apvienotās Karalistes”, “lai nodrošinātu, ka viss, var sniegt saviem personiskajiem apstākļiem un vai jums ir tiesības uzturēties lūdzu ierasties uz pārrunām par 20/12/16 plkst. 10.00 hs”. Un paraksts – “Sveicieni. LTV”. Ej nu saproti.

Sirmi mati un veltīgi izniekota darbadiena

Vēstules saņēmējs ir jau sešus gadus Lielbritānijā dzīvojošs latvietis, strādā labi apmaksātā oficiālā darbā, atbilst visiem uzturēšanās nosacījumiem. Tā kā viņš vēlas palikt anonīms, sauksim viņu par Jāni.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. pedeja mulkiba vai pile prieks interneta

 2. izdzits no latvijas Atbildēt

  karteja propoganda

 3. Muhahā. Aiz bēdām redz iedzēris…

 4. Un par ko cepiens? Ja uzturēšanās valstī ir tādi noteikumi, tad ir jārespektē

 5. Atdosi savu vietu uzņēmuma valdē?

  • Nav runa par mantu, draugs un naudu. Runa ir par tautu. Un kārtīgumu.
   Nevienai tautai nepatīk šita klaiņošanas mode, ko tagad ir sataisijuši globalisti, lai visas tautas iznīcinātu.

 6. Cik saprotu,tad par pilsonību jāmaksā apm 3000 euro.Ja ģimenē 2 cilvēki…

 7. Latvieti,nokaunies un brauc mājās!

 8. velos pateikt visam ritam,vitam-jus laikam esat nabadzigas lupatlases ar visu savu skaudibu,kura lien jums araa pa naasim un meti.Pretekles,apmeram taa.

 9. “Izskatās, ka jums šobrīd nav tiesību atrasties valstī, tādēļ Apvienotās Karalistes Robežkontroles dienesta pienākums ir izraidīt jūs no valsts.”
  Viena kārtiga valsts. Cerams, ka nākotnē tadu kļus aizvien vairāk un arī Latvija tāda būs.

 10. Pareizi vien ir,pats vainīgs.Tagad lai baidās tie,kam nav darba,kas dzīvo uz pabalstiem,tie agri vai vēlu tiks sūtīti atpakaļ.

 11. Nu pilnīgi dabiski,katrai valstij savi noteikumi,nav Jānim pamat žēloties,arī pats ir bijis vainīgs,un tagad jau it sevišķi,ja gribi dzīvot un strādāt Anglijā,jāuzvedās kā normālam cilvēkam pienākas,nedrīkst būt nekāda saskarsme ar policiju- un tad viss OK. Tiem,kuri nestrā’dā.vai dzīvo uz pabalstiem,tiem jau agri vai vēlu būs Anglija jāpamet.

 12. Nesapratu kāpēc šī ir problēma un kāpēc par to būtu jāraksta mēdijos. Pārbaudīja, ka t.s. Jānim ir legāls darbs un viss kārtībā. Tas, ka poliči pēc avārijas izrādīja interesi par auto īpašnieku, arī ir uzteicami nevis nosodāmi.
  Ja raksts tika publicēts, lai mūsu pmlp un policija apgūst britu pieredzi, tad atbalstu 🙂

 13. Jāņonkols no laukiem. Atbildēt

  Labi vien ir, ka dzen Jūs mājās. Nāksies vien visiem kopā ievest kārtību pašu mājās un gādāt, lai Saeimā nesēž klusie mūsu valsts izsaimniekotāji.

 14. Nav skaidra raksta jēga. Nekas nav noticis, bet brēku ceļam.

  • Raksta jēga ir mēģinat dzīt kaut kādu pretangļu propagandu pēc Brexit.
   un kasīties
   Ta “vegāni prasa Lielbritānijas bankai attaukot banknotes” ta šitā..
   Globālie multikultūrsti vairs nav pieskaitāmi. Nekad nav bijuši patiesibā.

 15. …varbūt tad uz katras stūra katrs sadzēries mēsls manā valstī negānītu manu valodu par suņu valodu.

 16. Kārtējais reklāmas raksts.

 17. Mums vajadzētu no britiem mācīties, ka migranti ir jāuzmana – neatkarīgi no tā, cik sen te ieradušies. Esi ar kaut ko “izcēlies” – pārbaudīsim, no kā tu dzīvo, kā uzvedies mājās un sabiedrībā…

  • Jāuzmana gan, bet ja katras pārbaudes pieteikums Latvijā sāktos ar vārdiem: “pēc mūsu rīcībā esošām ziņām jums nav pamata uzturēties šai valstī”…

  • Piemērs, tie kuri mīt dārza mājiņās un laiku pa laikam sarīko ugunsgrēkus ,ja nav pilsoņi un nestrādā jāizraida.

Draugiem Facebook Twitter Google+