×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
2. septembris, 2015
Drukāt

Latvijā – 1,9 miljoni iedzīvotāju; četru gadu laikā skaits sarucis (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Provizoriskie dati liecina, ka Latvijā pašlaik ir viens miljons 978 tūkstoši iedzīvotāju, par jaunākajiem datiem trešdien informēja Centrālās statistikas pārvaldes priekšniece Aija Žīgure.

Pēdējo četru gadu laikā iedzīvotāju skaits ir samazinājies par 88,5 tūkstošiem.

Kopš 2011.gada sākuma starptautiskās ilgtermiņa migrācijas rezultātā Latvijā iedzīvotāju skaits samazinājies par 54,8 tūkstošiem, dabiskās kustības rezultātā – par 33,7 tūkstošiem.

Šajā laikā no Latvijas kopā izceļojuši 97 tūkstoši iedzīvotāju, bet no citām valstīm ieceļojuši 42,2 tūkstoši. Pēdējos gados aptuveni 65% ieceļotāju bija Latvijas iedzīvotāji, kuri atgriezās no ārvalstīm.

Pēdējo četru gadu laikā emigrējošo iedzīvotāju skaits samazinās, norāda CSP.

Uz šo tendenci norādīja arī ANO Starptautiskās migrācijas organizācijas Rīgas biroja vadītājs Ilmārs Mežs, lai gan aizbraukušo skaitu joprojām varot vērtēt kā ļoti lielu.

“Pat, ja tā [tendence] noslīd apmēram līdz 15 tūkstoš cilvēkiem, kas varētu aizbraukt šā gada laikā, tā tomēr jāatzīst ir ļoti, ļoti liela. Vecuma grupā no 20 līdz 40 gadiem aizbraukušo kopskaits pārsniedz dažās vecuma grupās pat 30% – tā ir trešdaļa nācijas jauno cilvēku, kas ir aizbraukusi,” komentēja Mežs.

Komentējot imigrējušo cilvēku skaitu, eksperts arī uzsvēra, ka plānoto 250 bēgļu uzņemšana divu gadu laikā no Āfrikas būs maz pamanāma kopējā Latvijas migrācijas statistikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Nepriecājies par agru! Vācijā vidējā alga mēnesī ir 32oo eiro. Ja strādnieks saņem 1800 eiro, vienu trešo daļu atvelk nodokļos un uz rokas paliek 1200 eiro. Pie tam nodokļi ir progresīvi – jo vairāk pelnīsi, jo vairāk atvilks! Protams, badā jau nemirsi, bet ļoti pārticis arī nebūsi, rukājot savas 10 stundas dienā( ja strādā 52 st. nedēļā)! Es ar mazāku algu, bet lielāku drošību tomēr labāk jūtos tepat Latvijā starp savējiem. Pie tam bēgļi pārpludina arī Vāciju, tā ka tava “paradīze” drīz var beigties.

 2. Lūk, es tikko e-pastā saņēmu kārtējo algas lapu! Protams priecīgs! Nu nav nekas Super, Bet man tas liekas normāli! Tā ir jābūt Minimums katru mēnesi! Protams strādājot pa 51-52 stundām katru nedēļu!
  Un Jūs man piedāvājiet atgriezties Latvijā – varbūt Vecumdienās ar šejienes pensiju! Bavaria/Heineken zemes! Es esmu strādnieks, alga man šo mēness viss augstākā, kura pēc dažām stundām tiks ieskaitīta manā Bavaria kontā! 2249 euro! Latvieši vēl un vēl pamet Latviju! Šeit ar valodu, darbs pa pilnam!

 3. 1935. gadā Latvijā bija 1,9 miljoni iedzīvotāju. 1982. gadā 2,55 miljoni. Otrā pasaules kara laikā pieņemsim ka zuda 0,4 miljoni. Kā zināms LPSR dzimstība atšķirībā no PSRS dienvidu republikām līdz pārbūvei neradīja divkāršu iedzīvotāju skaita pieaugumu, tāpēc tas miljons te uzradās no migrantiem. Respektīvi raudāt par iedzīvotāju skaitu jāsāk mazliet vēlāk, kad būs zem 1,9 miljoniem, taču problēma nav jārisina atkal ar migrantiem, bet demogrāfiju. Taču arī te nekādi velosipēdi nav jāizgudro no jauna, bet jāpaskatās kāpēc tajā pat Īrija latviešiem bērnu ir vairāk nekā latviešiem Latvijā.

 4. Jā, vietējo iedzīvotāju skaits samazinās, bet analīze presē ir ļoti pavirša un tendēta visu parādīt negatīvā gaismā. Sākot ar pašu Mežu un beidzot ar pārējiem rakstītājiem. Mežs varētu nosaukt presē vai TV tās ES valstis, kurās iedzīvotāju skaits pieaug…Otrkārt, neviens pat neiepīkstas, kāda ir emigrantu struktūra pēc tautības. Ja paanalizēs, tad redzēs, ka 2-3 reizes vairāk emigrē cittautieši , nevis latvieši. Tāpat nerunā un neanalizē, ka mums gadiem ir negatīvi dabiskā pieauguma rādītāji (nomirst vairāk nekā piedzimst), ka pie mums ir brīva darbaspēka kustība, kas ir ieguvums, nevis zaudējums. Vārdu sakot nav objektīvas analīzes, bet ir demogrāfiskais populisms. Jo tad visiem ir par ko runāt, īpaši jau politiķiem un žurnālistiem.

 5. arī tas vēl nav nekas Atbildēt

  Mūsu prioritāte ir sakārtot LATVISKU LATVIJU. Pec tam mēs piemērotus imigrantus (tādus, kas spēj integreties) dabūsim no Zviedrijas (kur plosās ekstrēmais polītkorfektums), kā arī no grimstošās Krievijas.

 6. Tās ir šausmas daudziem Eiropā, kad ierodas migranti pāri Vidusjūrai. Pirmajās visās tv ziņās, arī mūsu.
  Jau ienākuši kādi 340 tūkstoši, plūst bariem vēl, mums piedāvā 250 uzņemt, visi domā ko un kā darīt, ko iesākt. Valdībā, Saeimā, radio, tv, avīzēs – par to vien…

  Bet neviens ausis neceļ, kad no Latvijas aizbrauc krietni vairāk – 300 tūkstoši, 400 tūkstoši…Plūst vēl lielāka straume nekā pāri Vidusjūrai. Bet mūsu valdības priecājas par “veiksmes stāstu”, nav problēmu, nav nekādi risinājumi jāmeklē, kādēļ latvieši atstāj savu dzimteni vairāk nekā iepriekšējos pasaules karos. Valdības saka, ka tas ir dabiski, lai tik brauc, netīk ne runāt par tādiem sīkumiem…

  • Par aizbrauceejiem es gribu teikt: Katrs ir pats savas laimes kaleejs. Bet parasti cilveeks nezin kaadu laimi vinjsh sev izkalj!

 7. MULD ATKAL…KĀPĒC JĀZINA PATIESĀ SITUĀCIJA, JA LABU ALGU VAR SAŅEMT TĀPAT….IEPRIEKŠĒJĀ TAUTAS SKAITĪŠANA – NAUDAS IZŠĶĒRDĒŠANA UN …PARODIJA,…BEZ PATIESA, TICAMA REZULTĀTA…KAM VAJADZĪGA ŠĀDA IESTĀDE ???

 8. Aivars Baltiņš, Liene Baltiņa Atbildēt

  Mēs saprotam, ka mums melo.

Draugiem Facebook Twitter Google+