Sports
Basketbols

Latvija 2018.gadā uzņems Eiropas U-18 čempionātu basketbolā 0

Latvija ieguvusi tiesības rīkot 2018. gada Eiropas U-18 čempionātu basketbolā junnioriem. Paredzams, ka pirmā posma spēles notiks Liepājā, Valmierā vai Ventspilī, fināls – Rīgā.

Lai rīkotājiem būtu vairāk laika kvalitatīvi sagatavoties, Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) mainījusi jaunatnes čempionātu organizēšanas noteikumus, dodot iespēju interesentiem pieteikties gadu iepriekš. LBS kā pirmā uz tiesībām 2018.gadā rīkot Eiropas U-18 čempionātu puišiem pieteikusies jau pagājušajā vasarā, taču FIBA lēmumu aizkavēja 2016.gada Eiropas čempionāta pārcelšana uz pagājušā gada beigām.

Paredzams, ka pirmā posma spēles notiks Liepājā, Valmierā vai Ventspilī, bet izslēgšanas turnīra mači – Rīgā. Galīgais lēmums par norises vietām tiks pieņemts pēc konsultācijām ar pašvaldībām un Nacionālo sporta padomi.
Latvijas U-18 izlasei, kā rīkotājvalsts pārstāvei garantētas tiesības piedalīties 2018.gada turnīrā, neatkarīgi no vietas, ko komanda ieņems 2017.gada Eiropas U-18 čempionātā.

Saistītie raksti

Eiropas čempionātu prestižākajā vecuma grupā Latvija rīkos trešo reizi – 2012.gadā Liepājā risinājās pirmā un otrā posma spēles, bet 2013.gadā Liepājā, Ventspilī un Rīgā notika viss U-18 čempionāts, kurā Latvijas komanda ar Kristapu Porziņģi un Anžeju Pasečniku priekšgalā izcīnīja ceturto vietu.

2016. un 2017.gadā Latvijā nenotiks neviens Eiropas vai pasaules čempionāts basketbolā, kas valstī bija risinājušies ik gadu kopš 2007.gada.

LA.lv