×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
15. septembris, 2012
Drukāt

Latvijā 24% skolēnu vecumā no 15 līdz 16 gadiem ir lietojuši marihuānu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Gandrīz ceturtā daļa jeb 24% Latvijas skolēnu vecumā no 15 līdz 16 gadiem dzīves laikā pamēģinājuši lietot marihuānu, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pētījums “Atkarību izraisošo vielu paradumi un tendences skolēnu vidū” par iepriekšējo gadu.

Kopumā narkotiku izplatība Latvijas jauniešu vidū ir aptuveni vidējā Eiropas līmenī, un visbiežāk pamēģinātā viela jauniešiem vecumā no 15 līdz 16 gadiem ir marihuāna.

Pētījuma dati liecina, ka pēdējo četru gadu laikā noticis būtisks šīs narkotiskās vielas pamēģinājušo skaita pieaugums – no 18% 2007.gadā līdz 24% 2011.gadā. Turklāt marihuānu kaut vienu reizi lietojošo skaits pieaug gan zēnu, gan meiteņu vidū. Latvijā ir viens no lielākajiem marihuānu pamēģinājušo skaita pieaugums Eiropā.

Ceturtā daļa jauniešu, kas lietojuši marihuānu, atzina, ka viņiem pēc šīs narkotiskās vielas lietošanas bijušas atmiņas problēmas, bet vēl 15% respondentu vēl kādas citas problēmas.

Pētījumā norādīts, ka dati par marihuānas pamēģināšanas un izplatību skolēnu vidū ir satraucoši. Pētnieki iesaka pastiprināt kontroles pasākumus saistībā ar marihuānas izplatību Rīgā, tās apkārtnē un lielajās pilsētās, tāpat būtu pārskatāma prēmēšanas sistēma tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem, kā arī pastiprināma kontrole izglītības iestādēs.

Pētījums “Atkarību izraisošo vielu paradumi un tendences skolēnu vidū” Latvijā veikts 2011.gadā, un tajā piedalījās 7627 8.-10.klases skolēni. Iepriekš šāds pētījums veikts 2007.gadā, tas tiek veikts daudzas Eiropas valstīs reizi četros gados.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+