Kultūra
Teātris un kino

Latvija 30. gados: atklāta filmai “Homo Novus” veltīta izstāde0

Publicitātes foto

Latvijas simtgades spēlfilmas, pārpratumu komēdijas “Homo Novus” pirmizrāde visā Latvijā notiks septembrī, bet patlaban tirdzniecības centrā “Galerija Centrs” atklāta izstāde “Rīga toreiz un tagad”, kas ļauj ielūkoties filmas tapšanā, informē filmas veidotāji.

Lai Rīgas ielām un ēkām radītu filmēšanas vajadzībām nepieciešamo izskatu, mūsdienu Rīga tika papildināta ar 30.gadu Rīgai raksturīgām dekorācijām un filmēšanas atribūtiem, kas tika gan veidoti no jauna, gan speciāli piemeklēti visā Latvijā. Arī tērpi, kas atrodas tirdzniecības centra skatlogos, un izstādē redzamās retro automašīnas filmējušās “Homo Novus” filmā.

“Pašlaik norit filmas “Homo Novus” montāžas darbi un pavisam drīz nāksim klajā ar filmas oficiālo treileri. Tikmēr gribam aicināt visus interesentus iejusties filmas “Homo Novus” trīsdesmito gadu atmosfērā Galerijas Centrs izstādē “Rīga toreiz un tagad”, kurā esam izvietojuši, gan varoņu tērpus, gan retro automašīnas, gan vizuālu ieskatu filmas tapšanā,” atklāj filmas producents Ivo Ceplevičs, “Film Angels Productions” vadītājs.

Romantiskā intrigu un pārpratumu komēdija “Homo Novus” ir latviešu literatūras klasikas ekranizācija, kas ir balstīta uz tāda paša nosaukuma Anšlava Eglīša romānu. Stāsts par jaunu un nabadzīgu, bet ambiciozu provinces mākslinieku Juri Upenāju, kurš no laukiem ierodas Rīgā, lai iekarotu savu vietu mākslas pasaulē. Jau pirmajā vakarā nokļūstot mākslinieku bohēmā un satiekot savu mīlestību, Jura pirmie soļi Rīgā izvēršas par komisku, reizēm aizkustinošu pārpratumu virknējumu.

LA.lv