Mobilā versija
-2.8°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
25. aprīlis, 2016
Drukāt

Latvijā 35 000 strādājošo saņem minimālo algu

Foto - LETAFoto - LETA

Minimālās algas saņēmēju skaits gada laikā nav mainījies – to saņem 35 tūkstoši strādājošo, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati (CSP).

CSP apkopotie administratīvie dati par darba ņēmēju skaita sadalījumu pēc darba ienākumiem liecina, ka 2015.gadā valstī, salīdzinot ar pērno gadu, darba ņēmēju skaits ir palielinājies par 7,5 tūkstošiem vai no 852,6 līdz 860,1 tūkstotim, tajā pašā laikā darba ņēmēju skaits, kuri saņem minimālo darba algu mēnesī, ir palicis nemainīgs – 35 tūkstoši jeb 4,4% darba ņēmēju.

Statistika liecina, ka par 0,2 tūkstošiem samazinājies vīriešu skaits, kuri saņēma minimālo algu, un par tik pat palielinājās sieviešu skaits šajā ienākumu grupā.

Pērn lielākās darba ņēmēju skaita izmaiņas ir notikušas darba ienākumu grupās līdz 300 eiro un grupā ar 1000 un vairāk eiro lieliem ienākumiem – attiecīgi pirmajā gadījumā darba ņēmēju skaits gada laikā ir samazinājies par 12,3%, bet otrā audzis par 11,2%.

Visvairāk strādājošo saņem algu no 300 līdz 500 eiro (26,7% darba ņēmēju ar ienākumiem), no 700 līdz 1000 eiro (19,7%) un no 500 līdz 700 eiro (15,8%).

Jau ziņots, ka minimālā alga pērn bija 360 eiro, bet šogad par 10 eiro vairāk.

Dati par darba ņēmēju skaita sadalījumu pēc darba ienākumiem iegūti, apkopojot Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtos datus – darba devēju ziņojumus par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no darba ņēmēju darba ienākumiem, iedzīvotāju ienākuma nodokli un uzņēmējdarbības riska valsts nodevu pārskata mēnesī; ziņojumus par sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa maksātāju darba ienākumiem, iedzīvotāju ienākuma nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām; mikrouzņēmumu nodokļa deklarācijas.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+