Pasaulē
Eiropa

Latvijā abonētais saturs skatāms arī ārzemēs0


“Shortcut” lietotāji abonēto pakalpojumu var izmantot arī ceļojumos ES valstīs.
“Shortcut” lietotāji abonēto pakalpojumu var izmantot arī ceļojumos ES valstīs.
Foto – Ieva Čīka/LETA

Aprīlis atnācis ar priecīgu vēsti – beidzot stājušies spēkā 2017. gadā Eiropas Parlamentā pieņemtie noteikumi, kuri ļauj, viesojoties citā Eiropas Savienības (ES) valstī, turpināt izmantot savā mītnes valstī abonēto tiešsaistes maksas saturu – gan TV kanālus, gan filmas, gan mūziku, TV seriālus u. c. pakalpojumus.

Tas nozīmē, ka “Viaplay” un “Shortcut” lietotāji abonēto pakalpojumu varēs izmantot arī ceļojumos ES valstīs, komandējumos vai citos izbraucienos ārpus Latvijas. Līdz šim, izbraucot no Latvijas, abonētais pakalpojums kļuva nepieejams.

Protams, būs daži noteikumi, kas lietotājiem jāievēro. Līdzīgi kā viesabonēšanas atcelšanas gadījumā, kad nedrīkst kļūt par Latvijas operatora klientu par samērā zemu cenu, bet ikdienā dzīvot Francijā vai citā valstī. Arī šajā gadījumā nedrīkstēsi abonēt, piemēram, “Shortcut”, bet ikdienā to lietot, dzīvojot citā ES valstī. Noteikumi izstrādāti īslaicīgai pakalpojuma lietošanai, izbraucot no valsts. Citādi tiks pārkāpti autortiesību nosacījumi, kuri katrā valstī var atšķirties. Kā norāda EP, par abonenta dzīvesvietu būs atļauts pārliecināties, piemēram, izmantojot ID kartēs pieejamo informāciju, maksājumu informāciju, publiski pieejamo informāciju par nodokļu nomaksu, pasta adresi vai veicot IP adreses pārbaudi.

“Lattelecom” sabiedrisko attiecību vecākā projektu vadītāja Lāsma Trofimova sacīja, ka jaunā regula ir būtisks ieguvums “Shortcut” skatītājiem. “Piemēram, ja komandējums vai atvaļinājums būs iekritis tieši Pasaules hokeja čempionāta laikā, tam ērti varēs sekot līdzi ierastajā “Shortcut” platformā – latviešu valodā, ar mūsu komentētājiem. Vairs nebūs nepieciešams spēles meklēt vietējos kanālos vai kādā tiešsaistes vietnē un skatīties svešvalodā. Tāpat vecākiem ir nozīmīgi, lai bērni varētu savas iecienītās multfilmas vērot latviešu valodā, arī atrodoties ceļā. Tādēļ ir ļoti vērtīgi, ka klientiem jau šobrīd ir pieejamas šādas iespējas, neskatoties uz to, ka video lietotnes, tostarp “Shortcut”, Latvijā plašāk tika prezentētas tikai 2016. gadā un iedzīvotāji tās vēl tikai apgūst un pierod pie sniegtajām iespējām,” pastāstīja L. Trofimova.

“Agrāk cilvēki pielāgoja un pat mainīja savus dienas plānus, lai varētu noskatīties savu iemīļotāko seriālu vai sporta pārraidi. Tagad ir iespējams skatīties video saturu, gan sauļojoties jūrmalā, gan to darīt sev vēlamā laikā, gan noskatīties piecas mīļākā seriāla epizodes pēc kārtas. Stājoties spēkā šai regulai “Viaplay” sniedz vēl plašāku skatīšanās brīvību patērētājam un uzlabo viņu skatīšanās pieredzi,” sacīja “Viaplay” mārketinga un sabiedrisko attiecību vecākā projektu vadītāja Līna Kārkliņa. Viņa arī apstiprināja, ka šādas regulas īstenošana no pakalpojumu sniedzējiem nekādus papildu ieguldījumus neprasa.

 

UZZIŅA

60% iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 24 gadiem, izvēloties pakalpojuma sniedzēju, ir būtiski, lai viņi varētu tā saturu ņemt līdzi ceļojot.

Laika posmā no 2010. gada līdz 2014. gadam cilvēku izdevumi par maksas video platformu abonēšanu pieauguši pa 113%, bet lietotāju skaits par 56%.

Sagaidāms, ka līdz 2020. gadam šādā veidā izklaides pakalpojumus abonēs apmēram 72 miljoni ES iedzīvotāju.

LA.lv