Latvijā
Politika

Latvijā aizliedz “čaulas” kompānijas6


Māris Kučinskis
Māris Kučinskis
Foto – Edijs Pālens/LETA

Pēc Finanšu sektora attīstības padomes sēdes premjers Māris Kučinskis trešdien paziņoja, ka padome vienbalsīgi akceptējusi Finanšu ministrijas, FKTK un Komercbanku asociācijas priekšlikumus finanšu sektora attīstībai, vienojoties par čaulas kompāniju aizliegšanu Latvijā.

“Šādas kompānijas Latvijā nebūs iespējamas,” pavēstīja M. Kučinskis. Jautājumu Ministru kabinetā skatīs 3.aprīlī, bet Saeimā 8.aprīlī.

Finanšu ministre Dana Reziniece-Ozola sacīja, ka galvenais mērķis ir būtiski samazināt riskanto klientu īpatsvaru banku sektorā, “kuras neviens nevar pietiekami kontrolēt”.

Saistītie raksti

No šobrīd esošajiem 26 000 čaulas kompāniju, to skaits būs jāsamazina līdz apaļai nullei, paziņoja premjers. Oficiāli čaulas kompānijas aizliegs, visticamāk, no maija, kad vairs nedrīkstēs atvērt jaunas čaulas kompānijas, bet vēlāk nebūs iespējama arī naudas ieskaitīšana esošajās čaulas kompānijās.

Tāpat padomē apspriesti vēl citi jautājumi, piemēram, par deklarētās skaidras naudas aizturēšanu uz robežas, starptautisko sankciju stingrāku izpildi u.c. jautājumiem.

LA.lv