×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
21. marts, 2018
Drukāt

Latvijā aizliedz “čaulas” kompānijas (6)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Māris Kučinskis

Pēc Finanšu sektora attīstības padomes sēdes premjers Māris Kučinskis trešdien paziņoja, ka padome vienbalsīgi akceptējusi Finanšu ministrijas, FKTK un Komercbanku asociācijas priekšlikumus finanšu sektora attīstībai, vienojoties par čaulas kompāniju aizliegšanu Latvijā.

“Šādas kompānijas Latvijā nebūs iespējamas,” pavēstīja M. Kučinskis. Jautājumu Ministru kabinetā skatīs 3.aprīlī, bet Saeimā 8.aprīlī.

Finanšu ministre Dana Reziniece-Ozola sacīja, ka galvenais mērķis ir būtiski samazināt riskanto klientu īpatsvaru banku sektorā, “kuras neviens nevar pietiekami kontrolēt”.

No šobrīd esošajiem 26 000 čaulas kompāniju, to skaits būs jāsamazina līdz apaļai nullei, paziņoja premjers. Oficiāli čaulas kompānijas aizliegs, visticamāk, no maija, kad vairs nedrīkstēs atvērt jaunas čaulas kompānijas, bet vēlāk nebūs iespējama arī naudas ieskaitīšana esošajās čaulas kompānijās.

Tāpat padomē apspriesti vēl citi jautājumi, piemēram, par deklarētās skaidras naudas aizturēšanu uz robežas, starptautisko sankciju stingrāku izpildi u.c. jautājumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. tad jau atā,olas nevarēz nemazam atgriesties

  2. Lielbritānija.Šveice,Nīderlande,Malta,Kipra,ASV utt.Latvijas piemēram nesekos.

  3. Bankomātesvārdi Atbildēt

    Ja jau šāda perša sacerēta un honorārs nopelnīts, Šveicars varēja paskaidrot labticīgajai tautai, kas tas ir – čaulas kompānija?

  4. Ka to saprast””bankas,kuras nevar pietiekami kontrolet””? Ka vispar tas valsti ir iespejams? Tatad bankas var darit jebko un neviens nevar kontrolet? Tas nozime,ka no bankam barojas visas musu valdibas locekli,tapec piever acis un nemaz nedoma kontrolet. Sai caurkritusai sahistei ir jadod skaidra atbilde tautai,kapec ta notiek?

Draugiem Facebook Twitter Google+