×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2017
Drukāt

Latvijā aizliedz cirka izrādēs izmantot savvaļas dzīvniekus (14)

Foto LETAFoto LETA

Saeima ceturtdien, 15.jūnijā, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas aizliedz izmantot savvaļas sugu dzīvniekus atrakcijās un cirkos. Patlaban tas ir atļauts, portāls LA.lv uzzināja Saeimā.

Pēc Eiropas Komisijas(EK)pieprasījuma precizētas likuma normas attiecībā uz izmēģinājuma dzīvniekiem.

Grozījumi likumu papildina ar jaunu pantu, nosakot, ka gan savvaļas, gan nebrīvē audzētus dzīvniekus aizliegts apmācīt un izmantot kā atrakciju dzīvniekus. Tas attieksies galvenokārt uz ceļojošajiem cirkiem gan no Eiropas Savienības (ES_), gan no trešajām valstīm. Tas nozīmē aizliegt dzīvnieka izmantošanu un apmācīšanu, liekot tam veikt pretdabiskas darbības, kaitējot dzīvnieka veselībai un radot tam ciešanas, teikts likumprojekta anotācijā.

Līdz šim Dzīvnieku aizsardzības likums noteica, ka aizliegta cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem, tostarp savvaļas sugas dzīvnieka demonstrēšana ārpus zooloģiskā dārza vai reģistrētas savvaļas sugu dzīvnieku turēšanas vietas.

Tāpat likumā paplašināts aizliegums sagūstīt un turēt nebrīvē savvaļas dzīvniekus. Tagad tas attieksies ne vien uz putniem un zīdītājiem, bet arī abiniekiem un rāpuļiem.

Likuma grozījumi noteic jaunas valsts nodevas apmēru par dzīvnieku izmēģinājuma projekta atļaujas izsniegšanu.

Tāpat noteikts, ka izmēģinājumu dzīvnieka audzētājam, piegādātājam un lietotājam jāpilnveido dzīvnieku audzēšanas, turēšanas, kopšanas un procedūrās izmantojamās metodes, lai likvidētu vai līdz minimumam samazinātu jebkuras iespējamās sāpes, ciešanas, diskomfortu vai ilgstošu kaitējumu dzīvniekiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Bet kā tad būs ar Rīgas zooloģisko dārzu? Tur atrodas nebrīves un šausminošos apstākļos daudz, daudz vairāk iesprostotu savvaļas dzīvnieku. Tas nav nekāds noslēpums, ka atsevišķās reizēs pret viņiem tiek pielietoti agresīvāki līdzekļi nekā cirkā. LV kārtējo reizi uzvarējis supermazākums. Kā šādu infantīlismu, lai nosauc patiesākā vārdā? TURPMĀK MŪSU CIRKU vairs nevarēs saukt tradicionālajā vārdā, jo notikusi izrāde,ko daudzi jau dēvē par “CIRKU”

 2. Eksperiments, kā sacīt jāsaka, ir izdevies – agresīvai zombēšanai “viedais simts” padodas itin viegli. Nu var mēģināt “izgrūst cauri” ko trakāku …

 3. Bet mērķis tomēr neattaisno metodes, ar kādām tas tika panākts- agresivitāte, publiska citādi domājošo apvainošana un nacionālā lepnuma Rīgas cirka kā institūcijas iznīcināšana. Bet dzīvnieku ciešanu no tā mazāk nekļūst. Liekulība

 4. Kas grib redzēt cirku — lai brauc uz Maskavu.

  • To: okupantiem.Plkst 14:36.
   Varetu jau nu dazus okupantus atstat Latvija,jo dazi cilveki ir pieradusi ka Riga ir cirkus.Ka programmas nagla varetu but Zdanoka,kura lido uz slotas.Kaut kur jau varetu izmantot ari kremla cekistu maratonskreju,Biskekas Urbi,Mamikinu,Ameriku un varbut vel kadu .

 5. liekuļi, nav vienkārši cita apzimejuma. pašiem noteikti gaļa garšo, ari ādas izstrādājumus nēsā, bet tā cīnās par steika tiesibām ka prieks skatities

 6. Ar ko mājdzīvnieki ir sliktāki par meža zvēriem? Tos pat vēl nokauj, kad paliek veci, bet meža dzīvniekus izbaro hienām.

 7. A,kāpēc nevar aizliegt vegānismu?Kāpēc nevar aizliegt uzmācīgu veģetārismu?Kāpēc nevar aizliegt visas tās uzmācīgās idejas?!Demokrātija ir vairākuma vara – teorētiski,reāli,pāris neadekvātu saorganizē pārdesmit lumpenu,viss,kāpostgalvas nobalso!Valdošā koalīcija ir zaudējusi trīs balsis konkrēti!Un,domāju,ne tikai!

  • Kāpēc nevar aizliet pretīgas līķu reklāmas uz sienām, televizoros un restorānos? Kāpēc nevar aizliet rakstīt komentārus tādiem garīgi atpalikušiem kā tu?

  • Varēji vismaz savu tupo komentu izmainīt, nevis visur vienu rakstīt.Nu ja, ja jau tups, tad līdz galam.

Draugiem Facebook Twitter Google+