×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2013
Drukāt

Latvijā aiztur narkotiku pārvadātājus; kurjeram vēderā kokaīna kapsulas

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Latvijā aizturēts grupējums, kas nodarbojās ar narkotisko un psihotropo vielu kontrabandu no Dienvidamerikas valstīm uz Latviju, aģentūru BNS informēja Valsts Ieņēmumu dienesta (VID) sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste Evita Teice-Mamaja.

Četras personas apcietinātas, bet vēl vienai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

VID pārstāve informēja, ka šā gada 2.augustā Latvijā ar avioreisu no Frankfurtes atlidoja narkotisko vielu kurjers – kāds Lietuvas pilsonis, kurš savā vēdera dobumā kapsulās pārveda pāri valsts robežai narkotiskās vielas. Starptautiskajā lidostā “Rīga” viņu sagaidīja divi Lietuvas pilsoņi.

4. augustā Lietuvas pilsoņa ķermenī kapsulas ar kokaīnu izraisīja ļoti nopietnus un dzīvībai bīstamus veselības traucējumus, norāda VID.

Lai iegūtu visu Latvijā ievesto narkotiku daudzumu, iesaistījās citi organizētās grupas dalībnieki – Latvijas pilsoņi. Šajā nolūkā tika rezervēts numurs viesnīcā netālu no Rīgas, kur 6.augustā viņus visus piecus aizturēja VID Muitas kriminālpārvaldes amatpersonas. Par konstatēto pārkāpumu tajā pašā dienā tika ierosināts kriminālprocess par iespējamo narkotisko vielu pārvietošanu pāri Latvijas valsts robežai nelikumīgā veidā.

Lietuvas pilsonis tika nogādāts vienā no Rīgas slimnīcas stacionāriem, kur operācijas laikā no viņa vēdera dobuma tika izņemti ar polimēra materiālu aptīti konteineri ar kokaīnu saturošu vielu, informē VID pārstāve.

Kriminālprocesa ietvaros tika aizturētas piecas personas; četrām personām kā drošības līdzeklis tika piemērots apcietinājums, bet vēl vienai personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā diennakts režīmā tika iesaistītas vairāk kā 20 VID Muitas kriminālpārvaldes amatpersonas, veiktas piecas kratīšanas un sešas ekspertīzes. Šobrīd kriminālprocess atrodas izmeklēšanas stadijā un plašāka informācija izmeklēšanas interesēs netiek sniegta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+