×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. oktobris, 2014
Drukāt

Latvijā aizvadītajā mēnesī par 2,6% pieaudzis trūcīgo skaits (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Sagatavotās pārtikas pakas trūcīgo ģimeņu atbalstam.

Septembrī Latvijā par gandrīz 2,6% pieaudzis reģistrēto trūcīgo skaits, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotā informācija.

Tādējādi septembris ir šogad otrais mēnesis, kad trūcīgo skaits pieaudzis. Pēdējais šāds gadījums reģistrēts februārī, bet pēc tam trūcīgo skaits arvien samazinājās.

Aizvadītajā mēnesī valstī reģistrēti 65 297 trūcīgie, kas ir par 1689 cilvēkiem jeb gandrīz 2,6% vairāk nekā augustā. Tai pat laikā trūcīgo skaits nepārsniedz pārējo šā gada mēnešu rādītājus. Gada sākumā Latvijā trūcīgā statuss bija spēkā 83 273 cilvēkiem.

“Šīs nav uzskatāmas par būtiskām trūcīgo skaita izmaiņām,” raksturojot trūcīgo skaita pieaugumu septembrī, aģentūrai LETA skaidroja LM pārstāve Viktorija Buraka. Viņa norādīja, ka šīm izmaiņām var būt dažādi iemesli, tostarp sezonas darbu beigšanās laukos un apkures sezonas sākšanās.

Vienlaikus Buraka aicināja ņemt vērā, ka septembrī trūcīgas personas statuss bija noteikts 3,2% valsts iedzīvotāju, kamēr nabadzības riskam Latvijā ir pakļauti 19% iedzīvotāju.

Līdz ar trūcīgo skaita pieaugumu palielinājusies arī pabalstos izmaksātā summa. Kopumā pašvaldības sociālās palīdzības pabalstiem septembrī izlietojušas 3 387 874 eiro, kas ir par 153 625 eiro vairāk nekā augustā.

Savukārt pabalstu saņēmēju skaits pieaudzis par 5978 cilvēkiem, sasniedzot 57 431 personu.

Visvairāk naudas iztērēts dzīvokļu pabalstu izmaksai.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Tiešām nožēlojama valsts tā LATVIJA!!! Cilvēki stigs arvien dziļākā nabadzībā un nabago skaits pieaugs… Pensiju indekšācija un pabalstu makšāšana NEKO NEDOS, ja neattīstīsies ražošana!? KĀ TO ELITE UN VALDĪBA NESPĒJ SAPRAST??????????????????????? NESAPROTU TO IEDOMĪBU, KA AUGŠĀ SAEIMĀ UN VALDĪBĀ VISU VISI ZIN… Redzēju Dombura studijā, cik ĻOTI premjere un ministri NESAPROT TIK VIENKĀRŠU VALODU, KĀDĀ VEIDĀ SAVU REDZĒJUMU izteica režisors KAIRIŠS!?? Cik valdība un vara ir TĀLU NO TAUTAS, KA VIENKĀRŠU VALODU VAIRS NESAPROT… Un pats TRAKĀKAIS, ka ATĻAUJAS SMAIDĪT PAŠI PAR SAVU NESAPRATNI REIZĒ SKATOTIES UZ PRETĒJOS KRĒSLOS SEDOŠIEM CILVĒKIEM NO TAUTAS KĀ NO MARSA ATBRAUKUŠIEM!!!?????????????? Nezinu, ko viņi redzēja vai NEREDZĒJA un ko saprata vai NESAPRATA tiekoties ar savu elektorātu pirms vēlēšanām, ka tagad viss bija tik STULBI, ka jānodreb no KAUNA VIŅU VIETĀ… IZSKAUŽIET SAVAS STANDARTA FRĀZES UN NOLAIŽATIES PIE SAVAS TAUTAS, MĪĻIE!!!

    • Nožēlojama esi tu pati, ņaudēt tik zini, strādāt nemaz. Žēl tik aprobežotu cilvēku,- pie mazākās neveiksmes, redz, valsts viņai vainīga. Izmazgā vispirmas savu virtuvi, pirms ķēzies par visu pārējo.

      • Ko nozīmē “strādāt nemaz”? ja NVA publicē darba sludinājumu, kur autovadītājam ar B, C, D, E kategoriju piedāvā darbu ar algu 340 Eiro brutto (uz rokas pusi mazāk). Vari jau gudri runāt, ka vajadzēja izvēlēties citu izglītību. Bet nevar visi būt priekšnieki. Un vai tas nav nožēlojami, ja ES dalībvalstī ir šāds darba piedāvājums? Viennozīmīgs secinājums, ka valsts ir nožēlojama. Pat tad, ja uz to sludinājumu neviens nepieteiksies.

  2. Progresīvais ienākuma nodoklis. Augšgalā maksā vairāk, pašā apakšgalā nemaksā nemaz.

  3. Nožēlojamā latvija

Draugiem Facebook Twitter Google+