×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
29. oktobris, 2013
Drukāt

Valsts prezidents akreditē Mongolijas vēstnieku

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš (no labās) un Mongolijas vēstnieks Adijs Ganbātars akreditācijas vizītes laikā Melngalvju namā.

Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš otrdien darbam Latvijā akreditēja Mongolijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Adiju Ganbātaru, portālu “LA.lv” informēja Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā.

Valsts prezidents tikšanās laikā ar jauno vēstnieku norādījis uz Latvijas vēlmi arī turpmāk nostiprināt politiskos kontaktus ar Mongoliju, radot priekšnoteikumus sadarbībai ekonomikā, izglītībā un kultūrā.

Bērziņš sacījis, ka Latvijai ir būtiski apzināt ekonomiskās sadarbības iespējas ar Mongoliju. Tāpat Valsts prezidents aicinājis Mongolijas uzņēmējus būt aktīviem, meklējot sadarbības partnerus Latvijā.

Sarunas laikā Valsts prezidents īpaši izcēlis sadarbības iespējas tranzīta un loģistikas jomā. Tāpat viņš akcentējis Latvijas izglītības priekšrocības un aicinājis vēstnieku būt aktīvam, stāstot Mongolijā par studiju iespējām Latvijā.

Amatpersonas īpaši pārrunājušas sadarbības paplašināšanu starp Eiropas Savienību un Mongoliju.

Savukārt vēstnieks sarunā atzinīgi novērtējis Latvijas un Mongolijas ilglaicīgās un draudzīgās attiecības, kā arī atzīmējis ievērojamo sadarbības potenciālu ekonomikas jomā.  Tāpat Ganbātars uzsvēris, ka Valsts prezidents ir gaidīts viesis Mongolijā, norādot uz jau iepriekš izteikto ielūgumu.

Vēstnieks rezidē Varšavā, Polijā.

Ganbātars dzimis 1959.gadā. Viņš beidzis Lodzas universitāti Polijā matemātikas nozarē. Bijis pasniedzējs universitātē, no 1993.gada līdz 2000.gadam parlamenta deputāts. Darbojies privātajā biznesā. Kopš 2012.gada viņš ir vēstnieks Polijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+