×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
9. decembris, 2016
Drukāt

Latvijā aktivizējušies īpašuma izkrāpēji (7)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijā aktivizējušies īpašuma izkrāpēji, kuri izmanto ārvalstīs izsniegtas pilnvaras, LTV “Rīta panorāmā” stāstīja Latvijas Zvērinātu notāru padomes rīkotājdirektore Vija Piziča.

Notāri novērojuši, ka pēdējā laikā bieži mēģināts izkrāpt īpašumus, izmantojot it kā ārvalstīs izsniegtas pilnvaras. Viltotas tiekot tādas pilnvaras, kuras esot ļoti grūti pārbaudīt, piemēram, no ASV. Turklāt pašlaik krāpnieki nedarbojas vairs tikai lielajās pilsētās, bet gan visā valsts teritorijā.

Piziča paziņoja, ka notāri šajās krāpnieciskajās darbībās noteikti neesot iesaistīti, bet gan kalpojuši kā filtrs, ziņojot policijai un apturot šādus darījumus.

Pēc Pizičas vārdiem, pašlaik krāpnieku darbība esot pierimusi, tomēr uz jautājumiem, vai tā bijusi kāda krāpnieku grupa, kas tagad aizturēta, Piziča atbildēja izvairīgi.

Notāru pārstāve pauda viedokli, ka krāpšanu īpašumu jomā sekmē nesakārtota tiesiskā vide un cilvēciskais faktors, proti, cilvēkiem būtu atbildīgāk jāattiecas pret sava īpašuma lietām.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Krāpšanās ļoti plaši vainīgi notāri un likums, kas ļauj notāriem apliecināt fiktīvus līgumus un citus dokumentus bez dkumenta satura pārbaudes.Lai vairāk pelnītu, tā vietā jau lemj īpašuma dokumentus lai nosaka rakstīt tikai kā notariālus aktus. Bezkaunība, kur tu rodies. Vajag strādāt, nevis tikai apliecināt parakstus

 2. Kā to jākārto, to labāk zina notāri, bet … pieļauj aplamības, proti to, ka vajag jebkuru parakstu līgumos un visos uzrakstos – notāru grāmatās, nostiprinājuma lūgumā utt., prasīt apliecināt ne tikai ar notāra parakstu un zīmogu, bet ar parakstītāja vārda un uzvārda uzrakstu pašrocīgi: vārds, uzvārds pašrocīgi, parakats un jau ap 80 % vai vairāk viltojumus nerakstīs, arī tad notāri nepiedalīsies krāpšanā, ļaujot noziedzniekiem – paziņām dokumentus parakstīt ar švīku, kurš nesatur paraksta atšifrēšanas elementus, neļau identificēt personu.

 3. konkrētāk lūdzu, ko tieši viņi krāpj un kādā veidā to dara ?

 4. Es gan domāju,ka likumi ir noziedznieku pusē, cietušais lai pierādītu, ka ir veikts krāpniecisks darījums ir jātērē daudz naudas un enerģija,kamēr krāpnieks staigā svilpodams. Policija jebkurā gadījumā atsaka ierosināt krimināllietu visu noveļ uz civillietām.Reizēm rodās sajūta priekš kam vispār policija ir vajadzīga,ja rakstot iesniegumu skaidri zinu,ka būs atteikums un atrunas.Pie mums Valmierā jau gadiem slavens puisis basketbolists brutāli apkrāpj cilvēkus un arī darbojās uz pilnvaras pamata, pats ir pliks kā baznīcas žurka un neko notiek tiesas, bet ko no tāda paņemsi,Vel es domāju,ka tauta ir vairāk jāizglīto un jāstāsta par iespējamiem krapanieciskām metodēm,lai laicīgi paspētu novērst noziegumus.

  • Pilnvaru var labi viltot, ja notāri pidalās viltojumā vai pieļauj, lai vilto un pilnvarā, tās kopijā pie notāra un grāmatā nav paraksta atdarinājuma ar pašrocīg rakstītu vārdu un uzvārdu.

 5. Un mums ir arī tieslietu ministrs ? Kurš tas ir un vai vispārībā ir? Ja ir, tad sen bija laiks sakārtot šo dokumentu sistēmu tā, lai viltus papīri Latviju apietu ar līkumu, bet te vārds NA – virza tieslietu ministru…

 6. ” … atbildīgāk jāattiecas pret sava īpašuma lietām… ”
  /
  Tas nozīmē, ka 3 x dienā jāzvana uz kantoriem vai mans īpašums vēl pieder man ??
  /
  Paši notāri jau izlobēja, ka notāram nav jāpārbauda darījuma likumība, tagad lej krokodīla asaras !!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+