Mobilā versija
+2.9°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
19. jūlijs, 2015
Drukāt

Latvijā apsardzes jomā ir grūti atrast darbiniekus; īpaši – kvalificētus (1)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Latvijā apsardzes jomā ir grūti atrast darbiniekus, tostarp īpaši trūkst kvalificētu darbinieku, sacīja Drošības nozares kompāniju asociācijas vadītājs Arnis Marcinkēvičs.

“Tas [atrast darbiniekus] ir grūti. It īpaši grūti ir vasarā, jo tad daļa iet strādāt būvniecībā un ziemā atkal migrē atpakaļ uz apsardzes sektoru,” teica Marcinkēvičs.

Viņš arī norādīja, ka atbilstoši Valsts ieņēmumu dienesta datiem pagājušajā gadā apsardzē bija nodarbināti vairāk nekā septiņi tūkstoši strādājošo, taču no uzņēmumiem visu laiku nākas dzirdēt, ka darbinieku trūkst un it īpaši trūkst kvalificētu darbinieku.

“Atskaites punkts vienmēr ir tas, kāds apsargs ir kā darbinieks. Cik viņš ir izglītots, profesionāls un kā tiek galā ar saviem uzdevumiem,” sacīja Marcinkēvičs, piebilstot, ka daudzos mācību centros, kuros var iegūt apsarga sertifikātu, mācību kvalitāte klibo.

Drošības nozares kompāniju asociācija dibināta 2013.gada jūnijā, un tās galvenais mērķis ir sekmēt ilgtspējīgas apsardzes nozares attīstību. Asociācijā ir drošības kompānijas “G4S”, “Grifs AG”, “Securitas Latvia” un “LDZ apsardze”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Protams, ka būs grūti atrast profesionālus apsargus par minimālo algu.Ja tevi pieņemot darbā, darba devējam ir prasības, lai tev būtu apsardzes darbinieka sertifikāts un ierocis ar nēsāšanas atļauju, bet tevi piņem kā parastu objekta sargu (LR Profesijas klasifikators), nevis apsargu.Nemaksājot pat vidējo aprēķināto valstī bruto algu.Nerunājot par virsstundām!!!Jāmaina attieksme pret darbiniekiem.

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+