×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. marts, 2014
Drukāt

Latvija aptur militāro sadarbību ar Krieviju

LETALETA

Ņemot vērā Krievijas rīcību, anektējot Ukrainai piederošo Krimas pussalu, Aizsardzības ministrija (AM) un Nacionālie bruņotie spēki aptur turpmāku militāro sadarbību ar Krieviju, liecina ministrijas paziņojums.

“Izvērtējot Krievijas rīcību Ukrainā un vairākkārtējus starptautiskās sabiedrības aicinājumus risināt attiecības diplomātiskā ceļā, Latvijai šobrīd ir nepieņemami sadarboties ar Krievijas bruņotajiem spēkiem,” norāda aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS).

Ministrs uzsver, ka līdz šim Krievija un Latvija veidojusi konstruktīvu dialogu aizsardzības nozarē. “Taču šobrīd valdošais starptautiskais saspīlējums un Krievijas rīcība liek pieņemt šādus soļus,” piebilst Vējonis.

Jau vēstīts, ka, par spīti starptautiskās sabiedrības plašajam nosodījumam, Krievijas prezidents Vladimirs Putins šonedēļ parakstīja līgumu par Krimas uzņemšanu Krievijas Federācijas sastāvā.

Līgumu par Krimas pievienošanu Krievijai Putins parakstīja ar Krimas un Sevastopoles pašpasludinātajiem līderiem, kuri varu apgabalā pārņēma, pateicoties bruņotu vienību un Krievijas armijas atbalstam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+