Latvijā
Sabiedrība

Latvijā apvienojas piecu cilvēku ģimene no Afganistānas 16

Foto AFP/Scanpix/LETA

Šodien Latvijā pēc vairāk nekā gadu ilgas nošķirtības atkal apvienojusies piecu cilvēku ģimene no Afganistānas.

Māte Koči un viņas desmit gadus vecā meita Latvijā no Afganistānas ieradās pirms gada, savukārt Afganistānā bija palikuši vēl trīs sievietes bērni vecumā no 13 līdz 15 gadiem – dēls un divas meitas.

Koči jaunākā meita sirgst ar kādu slimību, kuras dēļ meitenei noteikta invaliditāte. Sākotnēji Koči meitu vēlējusies ārstēt Vācijā, tomēr palīdzība meitenei sniegta jau Latvijā, kad viņa kopā ar mammu te ieradusies.

Koči ar tulka palīdzību pastāstīja, ka Afganistānu pametusi drošības apsvērumu dēļ. Viņas vīrs, kurš dienējis armijā, esot gājis bojā, un ģimene tikusi pakļauta briesmām.

Aptuveni pēc pusotras stundas gaidīšanas lidostā Koči sagaidīja savu dēlu un divas meitas. Par godu šim notikumam Koči sev uz rokām ar hennu bija iekrāsojusi roku pirkstus, kā arī uz plaukstām uzzīmējusi īpašus simbolus, kas viņu kultūrā nozīmē īpaši laimīga brīža svinēšanu.

Trīs Koči bērni uz Latviju ieradās ar diviem koferiem, un meitenes bija ģērbušās vasarīgā apģērbā. Pēc satikšanās ar māti un mazo māsu trim bērniem tika izsniegtas Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) sarūpētas siltās virsjakas, bet meitenēm tika noautas sandales un uzauti siltāki apavi.

Latvijā jau gadu dzīvojošajai Koči meitai tiek nodrošinātas izglītības iespējas, turklāt tādas tiks nodrošinātas ar pārējiem viņas bērniem.

Saistītie raksti

Koči stāstīja, ka Latvijā, viņasprāt, visgrūtāk risināmi jautājumi, kas skar ekonomisko un sociālo stāvokli. Viņas ģimene ar LSK palīdzību Rīgā noīrējusi dzīvokli, kurā nu mitināsies piecu cilvēku saime.

Aģentūrai LETA Koči uzsvēra, ka Latviju viņa pamest negrasās. Tam viņa neredz nepieciešamību, jo Latvija viņas ģimenei devusi iespēju paglābties no briesmām. Turklāt, viņasprāt, apstākļi visā Eiropā esot vienādi, lai gan piešķiramā pabalsta apjoms nav tik liels, lai viegli apgādātu sevi un bērnus.

Šī ir jau otra ģimene, kas Latvijā piedzīvojusi atkalapvienošanos.

LA.lv