Kultūra
Mūzika

Latvija ar desmitiem medaļu kļuvusi par līderi Eiropas koru sacensībās 1


Nāciju Grand Prix Rīga 2017″ balvu saņem kora “Balta” vadītāja, diriģente Māra Marnauza.
Nāciju Grand Prix Rīga 2017″ balvu saņem kora “Balta” vadītāja, diriģente Māra Marnauza.
Foto: LETA

Emocionālā apbalvošanas ceremonijā Arēnā Rīga šovakar paziņoti pirmie Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādes uzvarētāji piecās konkursa kategorijās. Ar vairākiem desmitiem balvu pirmajā vietā izvirzījušies Latvijas kori, vēsta rīkotāji.

Latvijas kori līdz šim izcīnījuši divus Nāciju Grand Prix Rīga 2017 uzvarētāja titulus (sieviešu koris “Balta” un jauktais koris “Ventspils”), 17 zelta un divas sudraba medaļas Nāciju Grand Prix izcīņā, divus 3. Eiropas koru olimpiādes čempiona titulus (jauktais koris “Laiks” un bērnu un jauniešu studija “Gaismiņa”), sešas zelta un četras sudraba medaļas Eiropas koru olimpiādē, kā arī astoņus zelta un desmit sudraba diplomus Atklātajā konkursā.

Laureāti saņem uzvarētāju un čempionu titulus un mākslinieka Egīla Medņa veidoto balvu, savukārt atklātā konkursa labākie saņem zelta, sudraba un bronzas diplomus.

Otrā apbalvošanas ceremonija, kurā arī tiks sumināti labākie kori piecās kategorijās – bērnu kori, kamerkori/ansambļi, sakrālā mūzika a cappella, folklora ar pavadījumu un džezs, pops un šovu kori – Arēnā Rīga notiks 23. jūlijā plkst. 16.

Saistītie raksti
LA.lv