×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. aprīlis, 2016
Drukāt

Latvijā atkal viesosies Dalailama (4)

Foto: EPAFoto: EPA

Latvijā gaidāma Tibetas budistu līdera Dalailamas vizīte, Saeimas Ārlietu komisijas sēdē informēja deputāti.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V), komentējot gaidāmo vizīti, skaidroja, ka Latvija ir demokrātiska un atvērta valsts, kurai nav pamata liegt Dalailamam ierasties valstī. Viņš gan “stingri pasvītroja”, ka Latvija iestājas par Ķīnas teritoriālo integritāti un vēlas labu dialogu ar Ķīnu politiskā un ekonomiskā līmenī.

“Šo viedokli esam pauduši arī Ķīnas pusei,” viņš sacīja.

Savukārt komisijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš (V) norādīja, ka dzirdētas runas, ka šo vizīti sponsorējot Krievijas budisti. Ministrs gan norādīja, ka nevar minēto informāciju nedz apstiprināt, nedz noliegt.
“Šo vizīti neorganizē Latvijas valdība. Tas ir absolūti privāts pasākums, un tāds tas arī būtu jāuztver,” uzsvēra Rinkēvičs.

Dalailama jau iepriekš viesojies Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Dina>"par budismu" Atbildēt

  Ja neizjūt pasaules vienotības sajūtu.. nu tas nekas:) Neviens budists īsti nerāj un neuzbrūk tādā gadījumā..;)
  likumi.. es teiktu tas ir mēginājums labot cilvēku uztveres kļūdas. Nepilnīgs mēģinājums. Nebūtu kļūdi nebūtu tās jālabo. Budisms ārstē uztveri.
  __
  piemērs: ja cilvēki saprastu, ka piesārņot dabu atsaucas uz pašu un paša nākamām paaudzēm, to nedarītu. tā ka ir sāda uztveres kļūda, vajag likumu.

  BET likums ir nepilnīgs un ir likumi, kas vispār nostiprina kļūdainas lietas (piemēram iespēja uzsākt karus bez referenduma vai parlamenta balsojuma u.tml.)

  • Dina>"par budismu" Atbildēt

   tas, ka kaut kas neatspogoļojas likumos ir visai smieklīgs arguments. Aboltiņas izperinats likums ir daudz daudz atvasinātāks un nepilnīgaks kaut kas par Dabas likumiem. Bet dabas likumi IR visa vienotība. Kaut vai ūdens kondensācijas loks, cik augu tik intensīva fotosintēze dabā, cik pārtikas tik augstāks ķēdes floras vai faunas u.tml.
   Reizēm tas atpoguļojas ari cilvēku likumos. Rau ka vērtības rada darba rezultāts. Tajā pašā laika teizēm ir kropļojumi – piemēram spekulācija un sekojošie finanšu burbuļi. Tātad spekulācija ir sava veida kroplība – megānisma kļūda. U.tml.
   Tā var ilgi un daudz spriest…:))

 2. L;udzu, parādiet man vienu likumu, kura izveidošanas pamatā t.i. filosofijā būtu budisms (mahajānas, hinajānas)!? Tāda nav! 🙂 .. var jau muldēt, bet sabiedrība ir organisms, kurai ir vajadzīga dzīvotspējīga forma t.i. likumi , atbildība, morāle … Bet kā tos izveidot ar budisma filosofiju, ja jau tāds ‘es’ nemazam nepastāv! 🙂 … Kāda tur morāles iespējamība? Kāda atbildība? jautājums budistiem: ja jau budismā metafizisks ‘es’ nepastāv , t.i. prāts (gars) un miesa nav atsevišķas realitātes, tad paskaidrojiet: kas tas ir, kam ir lemts visu laiku pārdzimt? ko? nevarat izskaidrot?! …. ha ha hahaa 🙂 … Vai tiešām budisti nelieto piederības izteiksmi, piem: ‘mana miesa’? 🙂 … Tiešām – Nēēēē?!.. budisms izvēlas mukt no šī jautājuma kā velns no krusta, jo nevar atbildēt uz jautājumu “vai tā ir mana miesa? kas ir tās īpašnieks?” (piem. “salauztā bultas” stāsts Budas mācībā) 🙂 … Tā ir budisma izteiktā nepatika pret metafiziku (arī mahajānā) … Protams, var jau sev iestāstīt, ka viss ir tikai sāpes, kuras ir jāārstē. 🙂 … Budisma mācība drīzāk izskatās pēc kropla putna, kuram ir tiki viens spārns … jo tas otrs , kas ir nepareizais (sāpes, tas kas palīdz saprast labo) – ir jāamputē … Tā lūk notiek, ja aizpasaulīgo mēģina ielkt pasaulīgajā metodikā, proti, aizpasulīgās realitātes izkaidrošana ar pasaulīgo ārtēšanas metodiku (budas četri ceļi). .. Mudēšana un tikai! … Parādiet man kaut vienu rakstītu modernu likumu, kura pamatā būtu budisms? …. ha ha hāāā 🙂

 3. atkal šķelšana? Atbildēt

  Atkal šis pasākums šķels Latvijas valsti, tulokjot pasākumu Latvijai svešā valodā? Jā, tā lūk tas ir! Braukā apkārt un runā par savas tautas ciešanām, bet tajā pašā laikā uzspļauj uz citu tautu un valsti. Tulkojot savu pasākumu Latvijas valstij svešā valodā, dalailama tādējādi uzspļauj uz to kultūru, kuras dēļ šī valsts tika dibināta.

Draugiem Facebook Twitter Google+