Latvijā
Sabiedrība

Latvija atkarīga no mūsu naudas pārskaitījumiem uz mājām. Saruna ar Elīnu Pinto15


Elīna Pinto
Elīna Pinto
Foto – Timurs Subhankulovs

Trīs no četrām lielākajām pilsētām Latvijā šobrīd dzīvo ārpus dzimtenes, salīdzinājumu intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” trešdienas rītā minēja Eiropas Latviešu apvienības vadītāja Elīna Pinto.

Latvijā ir vislielākais ārzemju pārskaitījumu īpatsvars, kas sasniedz pat 5% no IKP, viņa uzsvēra.

Kā trīs svarīgākās lietas tautiešiem E. Pinto minēja – latviešu valodas uzturēšana, Latvijas pilsonība un tās saglabāšana, kā arī praktisko šķēršļu novēršana, kas palikuši likumos un apgrūtinot cilvēkiem iespēju atgriezties.

“Nesen veiktā pētījumā esam konstatējuši, ka starp mūsu pirmspensijas vai pensijas vecuma aizbraucējiem ir visaugstākā vēlme atgriezties. Lielā daļā gadījumu tie ir cilvēki, kas krīzes gados bija aptuveni 50 gadu vecumā, šeit zaudēja darbu un nebija iespējas to atgūt, devās emigrācijā. Kad būs nostrādāti 10 – 15 gadi ārzemēs būs nopelnīta minimālā pensija. Šajās valstīs to neapliek ar nodokli, nodrošina bezmaksas mitekli, transportu un veselības aprūpi. Latvijā tas tiek zaudēts, turklāt neapliekamajam minimumam, kas attiecīgajā valstī netiktu skarts, tiek piemērots Latvijas IIN.”

LA.lv