×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
7. februāris, 2018
Drukāt

Latvija atkarīga no mūsu naudas pārskaitījumiem uz mājām. Saruna ar Elīnu Pinto (15)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Elīna Pinto

Trīs no četrām lielākajām pilsētām Latvijā šobrīd dzīvo ārpus dzimtenes, salīdzinājumu intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” trešdienas rītā minēja Eiropas Latviešu apvienības vadītāja Elīna Pinto.

Latvijā ir vislielākais ārzemju pārskaitījumu īpatsvars, kas sasniedz pat 5% no IKP, viņa uzsvēra.

Kā trīs svarīgākās lietas tautiešiem E. Pinto minēja – latviešu valodas uzturēšana, Latvijas pilsonība un tās saglabāšana, kā arī praktisko šķēršļu novēršana, kas palikuši likumos un apgrūtinot cilvēkiem iespēju atgriezties.

“Nesen veiktā pētījumā esam konstatējuši, ka starp mūsu pirmspensijas vai pensijas vecuma aizbraucējiem ir visaugstākā vēlme atgriezties. Lielā daļā gadījumu tie ir cilvēki, kas krīzes gados bija aptuveni 50 gadu vecumā, šeit zaudēja darbu un nebija iespējas to atgūt, devās emigrācijā. Kad būs nostrādāti 10 – 15 gadi ārzemēs būs nopelnīta minimālā pensija. Šajās valstīs to neapliek ar nodokli, nodrošina bezmaksas mitekli, transportu un veselības aprūpi. Latvijā tas tiek zaudēts, turklāt neapliekamajam minimumam, kas attiecīgajā valstī netiktu skarts, tiek piemērots Latvijas IIN.”

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Politiķiem atspoguļot tautas vēlmes-teorijā ?

 2. Politiķiem atspoguļot tautas vēlmes-teorijā ?

 3. Latvija NAV atkarīga no aizbraucēju sūtījumiem, jo tas ir tikai piliens jūrā!!! NEPĀRSPĪLĒSIM aizbraucēju lomu!

 4. Šo valsti ceļ un uztur tie, kuri nav aizbraukuši! Iespējams, ka kādam kāds arī ko sūta, bet tas jau valsti neuztur. Nevajag pārspīlēt aizbraucēju pienesumu. Latvija ir tāpēc, ka mēs esam te! Citam dzīvojas vieglāk, citam grūtāk, palamājam valdību un dzīvojam – paši jau to ievēlējām.
  Lai aizbraucējiem arī jauka diena!

 5. Kādam jau varbūt arī kaut ko sūta, bet pamatā šo valsti uztur un ceļ tie, kuri ir šeit palikuši. Nevajag pārspīlēt aizbraucēju pienesumu! Mēs šeit dzīvojam un strādājam, citam iet vieglāk, citam grūtāk, bet Latvija pastāv tāpēc, ka mēs esam te un neesam aizbraukuši. Palamājam valdību un dzīvojam tālāk – paši jau ievēlējām.
  Lai jaukas domas aizbraucējiem!

 6. Nu, kādam jau varbūt arī sūta to naudu, bet tas nu dien nav šīs valsts izdzīvošanas pamatakmens.
  Nevajag pārspīlēt! Pamatā cilvēki paši šeit kuļas kā prot un var.
  Latvietis ir sīksts! Un šo valsti uztur tie, kuri nav aizbraukuši.

 7. Ja es b’utu jaun’aka ,ar’i brauktu proj’am par 43 nostr’ad’atiem gadiem k’a skolot’ajai 275 eiro[pensija, un tas jau sal’idzino’si ir daudz, m’es ‘saei vergojam par gra’siem

 8. letini muciet no sis zemes ….te ir palikusi tikai BOMZI ….PENSIONARI….UN MILJONARI…parejiem te nav iespejas IZDZIVOT………………………

 9. Ja atsūta naudu malkai, tad arī zāģeriem, cirtējiem un šķūnītī sanesējiem arī sanāk. Ja sūtītājs arī dzīvotu te, tad arī tas nosaltu ar savu māmuliņu.Es zinu,ko saku, jo arī man daudz palīdz. Es uzskatu, ka tie ;gļēvie mucēji; ir varoņi, jo viņiem pietika drosmes un apņēmības, lai aizbrauktu un nodrošinātu sev iztiku un Latvijā palikušajiem vecākiem, viņi upurēja sevi, lai varētu palīdzēt vecākiem,saviem bērniem, nevis no minimālās algas nodokļiem uzturētu valdību. Esmu lepna,ka mani bērni arī pieņēma tādu lēmumu, kaut arī tas nenācās viegli un arī tagad ļoti gribētu atgriezties, bet kur un ko te darīt?

 10. Lasiet uzmanīgi – 5% no IKP. Kopprodukts nav nopelnītā nauda, tas ir nosacīti apgrozījums, savukārt iesūtītie 5% ir “Tīra Peļņa”. 5% peļņas no apgrozījuma ir nopietni, prasiet jebkuras, kurš savu naudiņu nopelna, nevis saņem pie valses iestādes kases lodziņa.

 11. Ja ārzemēs dzīvojošie sūta uz Latviju tikai līdz 5% no IKP, tad taču atlikušos vismaz 95% saražo Latvijā dzīvojošie.
  Latvija būtu atkarīga no ārzemēs dzīvojošo pārskaitījumirm, ja tie būtu vismaz 95% no IKP, bet Latvijā paši spētu saražot ne vairāk kā 5%.
  Šeit tiek piedāvāts no lielākas pensijas maksāt mazākus nodokļus, bet Latvijā palicējiem no mazākas pensijas maksāt lielākus nodoklus.. Diskriminācija pret saviem Latvijā dzīvojošajiem radiniekiem un tautu.

 12. īpaši jau no Tavas naudas

 13. vienā vārdā-dirš Atbildēt

  nu jā nauda ieplūst bet nu ne jau tādos apjomos lai te ko daudz mainitu. taču tiem staiguļiem jau kautkā sava gļēvā mukšana jāataisno. tad nu viš savai sirmajai māmuļai aizutijis naudiņu malkai, par to lielās visai pasaulei, bet tai māmuļai nav kas to malciņu sazāģē, saskalda un šķunitī sanes. fiziski nav laukos kas to dara un māmulite pati vairs nevar. un tad lasām- atrasts nosalis sirmgalvis nekurinātā mājā

  • Aizsutishu ari tev 20 eiro varesi sazaget, pie reizes ari nopelnisi.

  • Nekunksti “varoni”, bez emigrantu iesūtītās naudas arī tu jau sen būtu nosprādzis badā. Pat neverētu sagarbināt saviem dienišķajiem 2 litriem optima līnijas alus. 😀

Draugiem Facebook Twitter Google+