×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
16. marts, 2015
Drukāt

Aug Latvijas apceļotāju skaits, piedāvāto pakalpojumu un apskates objektu kvalitāte

Foto - LETAFoto - LETA

Autores: Dace Skreija, Indra Lazdiņa/”Lursoft”

Pēdējos gados vietējā tūrisma tirgū atgriezusies izaugsme, Latvijas iedzīvotāji aktīvāk apceļo savu zemi, izvēlas nakšņot un ieturēties ar komfortu un kvalitatīvi, kas, protams, priecē novadu uzņēmējus. Tomēr pirms diviem gadiem veiktā aptauja parādīja, ka apmēram puse Latvijas iedzīvotāju gada laikā nebija ceļojuši finansiālu apstākļu dēļ, liecina Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) direktora p. i. Ineses Šīravas sniegtā informācija.

Vietējais tirgus aug “veselīgi”

Statistika rāda, ka apkalpoto Latvijas iedzīvotāju skaits, kas bija apmetušies viesnīcās un citās tūristu mītnēs, 2014. gadā pieauga par 13,2% un sasniedza 667,3 tūkstošus. Arī divos iepriekšējos gados bija vērojama vietējā tūrisma tirgus izaugsme.

2012. gadā, ņemot vērā kritumu tautsaimnieciskās krīzes laikā, viesnīcās un citās tūristu mītnēs apkalpoto tūristu skaits pieauga par 22%, bet 2013. gadā – par 7,5%. “Šobrīd vēl nav pieejami dati par vietējo iedzīvotāju vienas dienas ceļojumiem, taču tradicionāli tādu ir daudz, vismaz puse no visiem pašmāju tūristiem,” saka Inese Šīrava. Viņa norāda, ka divus gadus notikusī vietējā tūrisma popularizēšanas kampaņa “Atklāj Latviju no jauna!” ir ne tikai iekustinājusi vietējo sabiedrību, bet arī stimulējusi pašus nozarē strādājošos aktīvāk vērsties pie vietējiem ceļotājiem. Daudzos novados tiek organizētas aktivitātes ar saukli “Atklāj N novadu no jauna”.

Gandarīta par pagājušā gada rezultātiem un ar optimismu uz šo gadu raugās arī Latvijas lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” vadītāja Asnāte Ziemele: “Pagājušais gads bija ļoti labs. Pieaugums bija par 12 – 15%, vienam otram saimniekam pat par 25%. Uzņēmēji jūt, ka vietējiem iedzīvotājiem ir vairāk līdzekļu un viņi izvēlas ceļot. Bankas atsākušas kreditēšanu, rudenī varētu būt pieejami ES fondi jaunajā plānošanas periodā. Saimnieki izstrādā veselīgus attīstības plānus, ne vairs mērāmus miljonos, bet balstītus uz pamatotām peļņas un investīciju atpelnīšanas prognozēm.”

Pakalpojumu cenas kopš pagājušā gada tūrisma mītnēs nav mainītas, ja nu vienīgi uz “noapaļošanas” pusi.” “Vairāk jau gribētu pacelt cenu, nevis vairāk strādāt. Mūsu ēdiens jau ir tāds pats kā blakus pilī,” smej viesu nama “Mauriņi” saimniece Māra Zemdega un saka paldies ātrajam internetam, kas vairo ārvalstu viesu atzinību par atpūtu Latvijas laukos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+