×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. marts, 2012
Drukāt

Latvija atļauj tiesāt bijušo Rīgas omonieti

nikulins_leta

Latvija atļāvusi Lietuvai tiesāt par kara noziegumiem un noziegumiem pret cilvēci bijušo Rīgas omonieti Konstantīnu Mihailovu jeb Konstantīnu Ņikuļinu, ko Lietuva pērn jau notiesāja par dalību Medininku slaktiņā, vēsta portāls “Lrytas.lt”.


 

Lietuvas Ģenerālprokuratūra vēlas Mihailovu tiesāt pēc Kriminālkodeksa 100. panta par konsekventu Lietuvas un Latvijas iedzīvotāju vajāšanu un nogalināšanu, izvirzot viņam “pēc būtības pilnīgi jaunas apsūdzības”. Latvija tomēr noraidījusi to prasības daļu, kas attiecas uz mūsu valstī izdarītajiem noziegumiem, norādot, ka par tiem Mihailovs jau ir tiesāts, trešdien Lietuvas Apelācijas tiesā paziņojis prokurors Mindaugs Dūda, kas šai lietā uztur valsts apsūdzību.

Kā žurnālistiem šai jautājumā jau paziņojis Mihailova advokāts Arūns Marcinkevičs, tāda Latvijas atbilde nozīmē, ka viņa aizstāvamo nedrīkst tiesāt pēc minētā Kriminālkodeksa panta, jo izvirzītās apsūdzības par noziegumiem Lietuvā un Latvijā nav dalāmas. “Šādā gadījumā jāizvirza jaunas apsūdzības,” viņš izteicies.

Pēc advokāta teiktā, minētais pants, kas izriet no Lietuvas starptautiskajām saistībām, arī nav piemērojams ar atpakaļejošu datumu, rēķinot no brīža, kad pieņemti Starptautiskā Krimināltribunāla Romas statūti.

Pats Mihailovs, kas savu vainu noliedz, vienlaikus atzīstot, ka Medininku slaktiņa brīdī atradies Lietuvā, kategoriski noraida iespēju tikt tiesātam par kara noziegumiem un noziegumiem pret cilvēci.

Savukārt viņa advokāts tiesā iesniedzis prasību krimināllietu izbeigt sakarā ar noilguma termiņa apritēšanu un Mihailovu atbrīvot tiesas zālē.

1991. gada 31. jūlijā omoniešu uzbrukumā Medininku robežkontroles punktam pie Baltkrievijas robežas tika smagi ievainoti ar šāvieniem pakausī un vēlāk slimnīcā mira septiņi Lietuvas robežsargi un muitnieki. Slaktiņā izdzīvoja tikai viens smagi ievainots muitnieks.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+