×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
2. decembris, 2016
Drukāt

Latvijā atrod lielu daudzumu sprādzienbīstamu priekšmetu (2)

Foto ZemessardzeFoto Zemessardze

Vakar, 1.decembrī, Zemessardzes 54.Inženiertehniskā bataljona Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas karavīri devās uz izsaukumu Dobeles novada Annenieku pagastā, kur tika atrasti vairāk nekā 100 sprādzienbīstami priekšmeti, informēja Zemessardzes pārstāve Kristiāna Štrāle-Dreika.

Kaķeniekos pie pieminekļa Otrajā pasaules karā kritušajiem padomju armijas karavīriem tika atrastas vairāk nekā simts kara laika nesprāgušās munīcijas vienības, tostarp 34 artilērijas lādiņi, 78 granātas un 4 mīnmetēja lādiņi. Turpat atradās arī aptuveni 1500 strēlnieku munīcijas vienības. Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas karavīri neitralizēja atrastos sprādzienbīstamos priekšmetus.

Pērn Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rota Latvijas teritorijā neitralizēja 6430 sprādzienbīstamus priekšmetus.

Nacionālie bruņotie spēki lūdz iedzīvotājus būt uzmanīgiem un, atrodot priekšmetus, kas varētu būt sprādzienbīstami, neaiztikt un nepārvietot. Vieta, kurā šie priekšmeti atrasti, iespēju robežās jāiezīmē un par atradumu jāziņo tuvākajā Valsts policijas nodaļā vai pa telefonu 112. Pēc informācijas saņemšanas uz notikuma vietu dosies Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālisti, kas atrastos priekšmetus neitralizēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. duraki kuri zino es noglabatu ta kad gailis pakal nedziedatu manta kura vienmer noderes

  2. Lādiņus gan fotogrāfijā neredz, ir mīnmetēju MĪNAS,artilērijas ŠĀVIŅI, rokasgrānātas. Lādiņi(charge of gun) nav spējīgi tik ilgus gadus saglabāties zemē nezaudējot savu bīstamību.Šāviņi, granātas bumbas(shell) ir daudz bīstamāki. Bildē gan izskatās, ka šāviņiem nav detonatoru. Ja nav detonatora, tad arī jabkurš šāviņš ir vienkārši “klucis”. Aiztikt tomēr nevajag.

Draugiem Facebook Twitter Google+